Майски бебета 2024г. - Тема 3

  • 26 312
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 883
Аз си работя от вкъщи и ходя в офиса веднъж на 2-3 месеца и сега реших да отида, точно, за да се видим преди празниците и ето го резултата 😀

# 676
  • Варна
  • Мнения: 730
То спасение няма, аз тъман си останах вкъщи вече за постоянно уж да се пазя и излизам само до магазина и обратно и пак се разболях, така че буквално е във въздуха заразата и за съжаление това, че сме бременни не ни е гарант, че няма нас да си хареса 😄

# 677
  • Мнения: 849
Много са досадни такива работодатели.. пука им, че си губиш от личното време, за да пътуваш до работа и обратно, пък сега и бременна поне да бяха влезли в положение. Аз бих се "разболяла" случайно другата седмица, за да не се налага да ходя.. Angry

# 678
  • Мнения: 612
Аз това се ядосвам, защото отдела ми е в търговията и особено сега преди Коледа имаме доста работа. В допълнение работата си ми е напрегната, защото трябва да върша неща веднага на момента и нон стоп да следя процеса. Бях решила, че след като нямам някакви проблеми и мога да работя, няма да си взимам толкова рано болничен и ще помогна на колегите, ама то няма капка разбиране.
Аз съм си го решила, че ако не ми е комфортно цял ден на този стол директно си тръгвам. Като съм си вкъщи мога да си сменям бюро, диван, да си работя с клин, а в офиса само ще ме опъват тези дрехи Grinning

# 679
  • Мнения: 7 266
Спрях детето от градина зарази ме мм така че ако някой ви каже че го боли само гърло бягайте далеч или го изолирайте другаде при възможност....
Каката не е карала варицела и се панирам,по едно време си правих тест имам ли антитела излезе нещо уж имам ама ми се виждат малко,все пак ще я спра от днес до нейния рд 20.01 после ще го мисля 🫣
Днес си занесох първия болничен от 11.12 се води.Вие защо не се възползвате много ми е интересно🙄

# 680
  • Мнения: 612
Аз лично си мисля когато напредне да видя дали ще ми е комфортно, защото в момента не ми е проблем да работя. Разбира се не се напрягам да правя всичко както преди, а го карам по-леко. Видя ли, че почва да ми тежи и пречи предполагам ще си взема.

# 681
  • Мнения: 849
Аз смятам да си работя до последно, тъй като съм 100% хоум офис и мениджъра ми е съобразителен, от както разбра за бременността не ме товари с тежки задачи. Началото на тази седмица обаче излязох в отпуск до края на годината, че ми се бяха насъбрали доста дни за взимане и трябваше да си ги изчистя преди майчинството поне старите, за да не ги изгубя.

# 682
  • Мнения: 805
Аз съм в болничен от самото начало.И вкъщи ми омръзна вече ама няма как.Ще се наработя в следващите 50 години.

# 683
  • Мнения: 2 905
Аз поради финансови причини не исках да излизам болничен толкова рано, а и съм си добре, работата ми не ме товари. Но съм решила все пак, че имам нужда от почивка и ще работя до края на януари. После искам да имам време и за пазаруване, оправяне вкъщи, да прочета и някоя книга, да изгледам някой семинар.

# 684
  • София
  • Мнения: 882
Момичета, а за варицелата нали има ваксина? Тя не знам дали е ок да се слага на бременни (но пък грипната и ковидната даже са препоръчителни при бременност). Със сигурност е ок обаче за децата. Питайте лекарите си относно това. Аз варицела съм карала като малка, но още имам спомен колко сърбеше.

Аз съжалявам някак че нямаше как да се върна на работа да поработя 3-4 месеца преди майчинството (нали съм си вкъщи вече две години заради първото майчинство), обаче с тоя хематом не мърдам от вкъщи. И да се бях върнала щях да съм хоум офис, но си е разсейване някакво. От друга страна сега нали трябва да почивам заради отлепянето, та къщата ми тъне в хаос и когато събера сили да мръдна нещо из нас (обикновено да пусна пералня) го считам за разнообразие.

# 685
  • Мнения: 234
Аз ваксинирах синът ми с ваксина срещу варицела. Иначе имам антитела, изследвах се предната бременност. Но не виждам смисъл на него треперя и да се чудя хванал ли е варицела или не на всяка карантина. Лятото бяха пламнали цялата градина. Много хора изгоряха с моретата.

# 686
  • Мнения: 587
Аз това се ядосвам, защото отдела ми е в търговията и особено сега преди Коледа имаме доста работа. В допълнение работата си ми е напрегната, защото трябва да върша неща веднага на момента и нон стоп да следя процеса. Бях решила, че след като нямам някакви проблеми и мога да работя, няма да си взимам толкова рано болничен и ще помогна на колегите, ама то няма капка разбиране.
Аз съм си го решила, че ако не ми е комфортно цял ден на този стол директно си тръгвам. Като съм си вкъщи мога да си сменям бюро, диван, да си работя с клин, а в офиса само ще ме опъват тези дрехи Grinning


Детето ти е най -важно и е 1 място .Да си гледат работата ,поне при положение ,че си бременна да влизат в положение ,то бива бива неразбиране ама това е прекалено ...Аз подкрепям Зоя и не бих отишла в името на детето ,сега е бум на вируси и точно в затворени пространства е най -лесно да се лепне нещо ,а и като цяло напрежение всеки ден също не е здравословно ,бременните трябва да сме много спокойни заради бебчетата.

Последна редакция: пт, 15 дек 2023, 18:37 от Mims1900

# 687
  • Мнения: 3 930
Аз съм бременна, не съм болна, за да си пускам болничен. Чувствам се добре, ходя на работа. Вкъщи ще умра от скука. Болните колеги остават хоум офис и всички адмирираме това. Не можеш да се изолираш от околния свят и от вируси. Мъжа ми ходи на работа. И да остана вкъщи, той може да ми лепне нещо. И куриера, който ми доставя пратка и се среща с хора, може да ми лепне нещо. И в мола, и в магазина, и в ресторанта, и от копчето в асансьора. Няма гаранция за нищо. Но не смятам да живея в изолация. Не съм първата, която бременее в студено и грипно време. Не искам да се вманиачавам. Не съм болна, а съм бременна. Даже смятам да ходя и на Коледното парти. Дискотеката обаче ще я пропусна.

# 688
  • Мнения: 225
Аз също не бих отишла. Аман от пишман шефове... Сега навсякъде има кихащи, кашлящи, носят се вируси из въздуха. Аз в момента съм в майчинство все още след първата бременност, но при нея имах голямо разбиране от мениджъра си. Нямаше проблем, че не ходих на коледно парти. Работех си само от вкъщи. Супер много се пазих, но вече в осми месец имах нужда малко повече да излизам, да съм сред хора. Ами лепнах ковид. Слава Богу, изкарах го леко, но бях доста притеснена. А за работата - работих до 45-дневния болничен и да ви кажа честно малко съжалявам от дистанцията на времето. Със сегашния си акъл щях да си добавя още един месец - просто да си почивам, да си мързелувам, да си чета, да си оправям на спокойствие дрешките и другите неща за бебо.

# 689
  • Мнения: 2 905
По повод партитата, миналата седмица бях на едно събитие и ми беше много странно като поусилиха музиката и си стана клубно, почнах да си усещам вибрациите в корема 😂 Не е било чак като дискотека, де.
Но да, и аз с удоволствие си ходя на работа, у нас бих изперкала. Ще ходя и на партито на мъжа ми, и на нашето, това със затварянето 24/7 според мен повече вреди, отколкото да ни помага Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт