Раждане в МБАЛ Вита, гр. София - тема 11

  • 12 464
  • 261
  •   1
Отговори
# 60
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 511
ФМ от 30мин е съвсем нормално. Виж за час и нещо бих се притеснила че има проблем….

# 61
  • Мнения: 2 633
Не, просто Чучумишев отделя повече време. 😁 Иначе всичко е наред. 🤗

# 62
  • Мнения: 220
Минзухарче, и на мен ми предстои 3 ФМ при д-р Мирчева, дава ли хубави снимки на личицето например?

# 63
  • Мнения: 935
Кики29, вече са ти отговорили, но да потвърдя- в база 2 съм, родилното им е тук.

betamesh, нормално е да ти е притеснено, но ти предстои нещо страхотно, така че не се шашкай. Днес ми е втори ден от секциото и вече съм значително по-добре и то като се има предвид, че ресекцио уж боли повече.
А мамите с нормалните раждания вече са пълни свежарки. Не го мисли толкова, болката се забравя много бързо. За кърменето ще ти помогнат според мен. Поне при мен изявиха желание да ми покажат, да обяснят, днес пак ми напомниха да го слагам първо на гърда, да не давам добавка АМ. Доктор Щърбанова беше в деня на приема ми, видя ми се и на мен много мила. Е, тя беше скептична за желанието ми да раждам нормално, но то всички бяха 🤷‍♀️ Въпреки това беше много мила и подкрепяща.
Желая ти леко раждане и да ни се похвалиш после.

Назад имаше диалог за храната, та пак повдигам темата, като прилагам две снимки - едното е обядът ми от днес, а другото е вечеря от престоя ми в Шейново за задържане преди Коледа. Мисля, че няма нужда от коментари коя откъде е. Аз забележки към храната нямам.



# 64
  • Мнения: 2 633
Нашата мома се криеше та нямаме хубави снимки този път. 😁
Минзухарче, и на мен ми предстои 3 ФМ при д-р Мирчева, дава ли хубави снимки на личицето например?

# 65
  • София
  • Мнения: 117
Много се радвам, че във Вита ти обръщат внимание.
Лежах в Тина Киркова за задържане и внимание и информация- никаква.
Ако питаш нещо, ти се карат защо си позволяваш да задаваш въпроси, аз не си и мълча и имаше едни препирни и напрегнати диалози.
А закуската беше филия с едно триъгълниче топено сирене...
Хайде за храната все тая, роднините ми носиха- гладна не съм останала, но останалото отношение беше меко казано покъртително.


Кики29, вече са ти отговорили, но да потвърдя- в база 2 съм, родилното им е тук.

betamesh, нормално е да ти е притеснено, но ти предстои нещо страхотно, така че не се шашкай. Днес ми е втори ден от секциото и вече съм значително по-добре и то като се има предвид, че ресекцио уж боли повече.
А мамите с нормалните раждания вече са пълни свежарки. Не го мисли толкова, болката се забравя много бързо. За кърменето ще ти помогнат според мен. Поне при мен изявиха желание да ми покажат, да обяснят, днес пак ми напомниха да го слагам първо на гърда, да не давам добавка АМ. Доктор Щърбанова беше в деня на приема ми, видя ми се и на мен много мила. Е, тя беше скептична за желанието ми да раждам нормално, но то всички бяха 🤷‍♀️ Въпреки това беше много мила и подкрепяща.
Желая ти леко раждане и да ни се похвалиш после.

Назад имаше диалог за храната, та пак повдигам темата, като прилагам две снимки - едното е обядът ми от днес, а другото е вечеря от престоя ми в Шейново за задържане преди Коледа. Мисля, че няма нужда от коментари коя откъде е. Аз забележки към храната нямам.




# 66
  • Мнения: 935
Момичета, как се случват нещата в деня на изписването? Чудя се как да го наглася времево с баткото, че той си спи на обяд, а няма да има кой да остане с него.
Питах тук и ми казаха, че е след 11, което обаче ми е много общо. Може ли да споделите при вас как беше? Кога ви бяха готови документите, кога  таткото ви донесе дрешките за бебето, кога реално си тръгнахте от болницата

# 67
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 511
В общи линии между 13 и 16ч реално напускате болницата, особено ако има няколко родилки за изписване. Към 11ч тепърва минава неонатологичната визитация, след това се подготвят епикризи на бебе и майка поотделно от двете отделения (тях ви ги дават с бебето на изпроводяк). Да ви изпишат в 11ч е рядкост.


Боби, не е лично към теб, принципно се възмущавам. Не разбирам това с носенето на дрехи за бебето в деня на изписване. Защо не са ви в багажа още при постъпването, изпрани в плик със закопчаване? Нали се сещате, че за всяко носене на багаж ангажирате служебно време на санитарката на смяна, а тя обслужва доста важни задачи в отделението. После родилките се сърдят, че не е донесено това, не е откликнато веднага за друго, не е сменено трето нещо…

# 68
  • Мнения: 931
Изписването след 11 е заради визитациите. Реално зависи и колко още бебета има за
изписване в същия ден. Ако помолите за по-късно изписване (нещо следобедно) няма да откажат според мен. Нашето
Изписване беше към 15 часа.

# 69
  • Мнения: 935
В общи линии между 13 и 16ч реално напускате болницата, особено ако има няколко родилки за изписване. Към 11ч тепърва минава неонатологичната визитация, след това се подготвят епикризи на бебе и майка поотделно от двете отделения (тях ви ги дават с бебето на изпроводяк). Да ви изпишат в 11ч е рядкост.


Боби, не е лично към теб, принципно се възмущавам. Не разбирам това с носенето на дрехи за бебето в деня на изписване. Защо не са ви в багажа още при постъпването, изпрани в плик със закопчаване? Нали се сещате, че за всяко носене на багаж ангажирате служебно време на санитарката на смяна, а тя обслужва доста важни задачи в отделението. После родилките се сърдят, че не е донесено това, не е откликнато веднага за друго, не е сменено трето нещо…

Не ми напомняй, че съм бясна. От три дни повтарям да ми ги донесат и ги забравял бил. В неделя не бяха изсъхнали като тръгнах към болницата, затова не си ги взех. Направо се побърквам, че съм така зависима от някой друг в момента.

# 70
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 511
Всичко ще се нареди, случват се понякога и неразбории ❤ ще сте вкъщи утре по това време!

# 71
  • Мнения: 6
Здравейте, някоя скоро родила мама във Вита би ли споделила възможно ли е посещение на таткото да види бебето или поне мен , чух че има бистро на 7етаж?

# 72
  • Мнения: 935
Здравейте, някоя скоро родила мама във Вита би ли споделила възможно ли е посещение на таткото да види бебето или поне мен , чух че има бистро на 7етаж?
Бебето не. Свиждането за вас е всеки ден между 17 и 18ч на втори етаж в коридора. Не съм питала може ли да ходим другаде, не държах да обикалям болницата по нощница.

# 73
  • Мнения: 2 633
А как става припознаването без да види бебето? Нали можело през някакво прозорче на неанатологията.? 😒
Здравейте, някоя скоро родила мама във Вита би ли споделила възможно ли е посещение на таткото да види бебето или поне мен , чух че има бистро на 7етаж?
Бебето не. Свиждането за вас е всеки ден между 17 и 18ч на втори етаж в коридора. Не съм питала може ли да ходим другаде, не държах да обикалям болницата по нощница.

# 74
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 511
😂 не с гледане. Припознаването е юридическа процедура по същество волеизявление, в която родителят Х заявява че е такъв на бебе У.

Общи условия

Активация на акаунт