аз имах този проблем
пардон не аз ами малкия ми син
докъто стана на един месец не сучеше добре тоест не сучеше ефективно бързо се умаряше и заспиваше и след час беше гладен отново а имах кърма
добре че си го кърмех на поискване че нямаше проблем с наддаването
към втория месец обаче явно започна да му става трудно с тази къса юздичка не можеше вообще да си изплези езичето тоест тогава го забелязах и обърнах внимание на лекарката
препоръчаха ни да отидем в неонатология на болницата и там лекарките неонатоложки си имат специален набор с който се срязва късата юздичка манипулацията трае по малко от минутка да не кажа секунди кръв има две капки абе нищо
това е когато бебето е малко
тъй като и големия ми син има такава но с възрастта се е поразтегнала и не е чак толкова къса плези си езика и всичко както нормално но имаше проблем с изговарянето на буквата Л казваще Уъ защото не е можел да опре езика в зад горните зъби като е бил малък
освен това сега като голям езикът му някак се намира върху долните зъби така ми казва стоматолога му и зъбите му са в повече слюнка от нормалното което води до по бързо разваляне
ако на голямо дете искаш да режеш къса юздичка трябва стоматолог хирург и се изисква малък шев след това
така че когато е бебе му е времето става за секунди не търси накакви хирурзи и стоматолози най добре могат да ти помогнат в неонатологичното отделение
успех