Витекс.Регулиране на цикъла.

  • 643
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте дами, бих искала да ви попитам някой дали е успял да си регулира цикъла с Витекс хранителна добавка, понеже на последък нещо цикъла ми не е наред.Миналата година февруари месец ми пропусна цикъла, пих дуфастон за три месеца май беше и уж нещата се регулираха( нисък прогестерон излезе на изследванията).Тази година също февруари пак ми пропусна( по точно беше само зацапване).Пискахме естрадиол,пролактин и тестостерон в норма.Взех си да пия хранителната добавка на Хималая Ашваганда( шатавари).Месец септември ми закъсня с две седмици, ходих на АГ на вагинален ехограф се видя задържан фоликул( каза, че може да е от миналия цикъл) и уж трябваше да ми дойде, но ето че пак ми закъснява с повече от две седмици.Правих си два теста на 10 и 16 ден от закъснението отрицателни.Въпросът ми е може ли от задържания фоликул да не ми идва и също така Витекс добавката помага ли за регулиране на цикъла,моля за споделяне на мнения,относно регулиране на цикъла без хормони.Благодаря предварително.Бъдете здрави

# 1
  • Melmak
  • Мнения: 2 986
А други хормони пускате ли? Имате ли наднормено/поднормено тегло?

# 2
  • Мнения: 96
Да TSH,T4 за щитовидната в норма, да теглото ми е повечко, но не прекалено

# 3
  • Melmak
  • Мнения: 2 986
Андрогени, инсулин, глюкоза пускани ли са? Наднорменото тегло може да е проблем.

# 4
  • Мнения: 96
Глюкоза да в норма и тестостерон в норма

# 5
  • Melmak
  • Мнения: 2 986
Глюкоза сама по себе си не говори нищо. Тя може да е в норма, инсулинът да не е. Тестостерон по същия начин. Има и други хормони: андростендион, дхеас и други. Не ви е пълна картината.

# 6
  • Мнения: 96
Това са ми пуснали личния лекар и АГ. Хормоните ми не са пускани сега някъде от март или април са.А ПКК ми е от миналия месец

# 7
  • Melmak
  • Мнения: 2 986
Трябва да разберете къде е проблема. Сменете си АГ или отидете на ендокринолог. Според мен трябва да си пуснете повече изследвания и задължително инсулин и андрогени. Казвам го от опит. Моят тестостерон е в норма. Обаче други неща не са и ако не се изследва, няма как да се гадае.

По каса не минават повечето хормони, трябва да ги платите или ако имате допълнително здравно да ползвате него.

# 8
  • Мнения: 96
Благодаря ви за споделения опит, какви бяха при вас оплакванията които имахте.

# 9
  • Melmak
  • Мнения: 2 986
Окосмяване по лицето. Общо взето съм изследвала толкова много неща с годините, обиколила съм ендокринолози и тн. Като цяло аз проблеми с мц нямам, но това нищо не значи само по себе си. При някои жени високия инсулин/глюкоза водят точно до проблеми с цикъла. Ходете на лекар, не се отказвайте, пускайте изследвания. Просто с една хранителна добавка не можете да очаквате, че лекувате проблем, ако не знаете генезиса му.

# 10
  • Мнения: 96
Благодаря за споделения опит.Хубава вечер.Бъдете здрава

# 11
  • Мнения: 4 406
Шатавари е финоестроген. Ако имате нисък прогестерон, то е противороказно да го приемате.
Аз съм пила кастус/витекс за нисък прогестерон и бях доволна. В комбинация с инозитол.

# 12
  • Мнения: 13 807
А на каква възраст сте? Това също има значение. Ако сте 40 и нагоре подобно случки са обичайни.
Аз пих друга форма на аврамово дърво (фемикур Н) бях някъде около 40. Като се сетя гинеколожката ми го беше предписала симптоматично  без да ми прави изследвания. Но винаги ми казвала че какво чува знае  за мен - съм по-скоро естрогенен тип. Пих го около две г. И на мен много добре ми повлия.
Задържания фоликул е резултат от хормонален дисбалас и  щом го има - дисбаланса - може и да не ви идва.

# 13
  • Мнения: 96
Здравейте на 35 години съм, тази сутрин имах леко зацапване (очаквам да се позасили и да ми дойде нормално).По колко приемахте от добавка.

# 14
  • Мнения: 58
Шатавари е финоестроген. Ако имате нисък прогестерон, то е противороказно да го приемате.
Аз съм пила кастус/витекс за нисък прогестерон и бях доволна. В комбинация с инозитол.

Този Витекс по схема ли го пи, понеже прогестерон пречи на овулацията? Мисля да ги комбинирам с вечерна иглика и див ям.

Общи условия

Активация на акаунт