Великобритания - тема 96 ПредКоледна, Коледна и....След Коледна

  • 22 851
  • 746
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 464
Бу, поне не са били с боси крачета. В праймърито на дъщеря ми през зимата имаше много дечица босички, с къса рокля/панталонки, хремави, с течащи червени нослета,  а майката иначе добре топло облечена … не мога да го разбера още това нещо.
Аз пък записах сина и мен доброволци за едно чарити този петък от 5 до 9 вечерта отвън - ще умрем от студ, но това е. Синът не е ентусиазиран, но отиваме. Май тази неделя ще има сняг 🙂

# 91
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Бу, и застраховката за кучетата и лечението им са по-скъпи от на котките...
За котката ние си имаме автоматична хранилка за суха храна. Сутрин в 7ам пуска дозата. Тя преди това се върти и облизва тавичката на хранилката. Но вечер към 6пм даваме пауч и тогава е голямо натискане, още преди 6 😁

# 92
  • София
  • Мнения: 1 464
Мери, доволни ли сте от хранилката? Може ли линк, да я видя, може би е добра идея ако ни няма за ден или два?

# 93
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
И ние имаме хранилка, но тя е само като ни няма.
Иначе така съм научила малката котка, за вечерната доза храна тича като хала и после остава прибрана за през нощта (на голямата ѝ е разрешено да излиза, но зимата и тя си седи вкъщи).

# 94
  • Мнения: 3 235
Привет от Северния полюс (както казва моята приятелка в Брайтън)!

Уви, изпече слънце после и изчезна. Чакаме да валия повече утре. Децата ентусиазирани излязоха по-рано да играятт с малкото сняг.

Аз съм на финалната права с украсата. Имам още два цвята панделки и после да им слагам телчета и донамествам. Като е готово, ще показвам. Малката и тя само мъкне нещо под елхата(долен ляв ъгъл на снимката) 🤭



Това с бейбичиното ми стопли сърцето. Моите също не търпят на жега. Ходят голи под якетата, но нашето училище изисква шапки, ръкавици, дебели якета, гумени ботуши и винаги имат резервни, за децата дошли без.

# 95
  • Мнения: 765
Да помрънкам, че много се забавих Grinning
Заведох моят юнак на училище днес, (както очаквах особена драма с ухото нямаше) и след няколко часа ми се обадиха, че коремчето го боляло и стоял в тоалетната 20 минути... прибрахме го, като поговорих с рецепционистката, че всичко ми изглежда твърде съмнително със зачестилите оплаквания от всякакъв вид, да  го наблюдават повече при следващо такова...
Чакам с нетърпение одобрението на общината с надеждата всички драми (или поне повечето) да останат в миналото.
Днес отново всички деца бяха на двора, не знам, само на мен ли ми е студено или остарявам Sunglasses

# 96
  • nowhere
  • Мнения: 319
D.D, успех с новото училище! Всичко да се случи гладко и детенцето да се адаптира бързо! Flowers Four Leaf Clover

Памперс, много мразовито при вас! Хубава елха Christmas Tree. Ти умееш да твориш красота.

При нас днес беше минус 2 градуса и децата бяха доста време навън, защото имаха Rudolf Run. Ами половината бяха по чорапи. Какво е това чудо тук не знам. Аз също не навличам моите, но това си е чист мазохизъм.

# 97
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Мери, доволни ли сте от хранилката? Може ли линк, да я видя, може би е добра идея ако ни няма за ден или два?
Happy, не мога да се оплача. Котката ни нямаше и годинка, като я взе мъжа, скоро 8 годинки ще направи нашата дама 😊
Andrew James е марката, но моделът е стар, прилагам снимка
Скрит текст:
Програмирали сме я сутрин да пуска доза, а като ни няма, я програмираме сутрин и вечер да дава храна.
Само установихме, че кръглата форма суха храна с дупчица в средата се чупи и дребните парченца засядат в механизма.
Скрит текст:
Трябва да е плътна форма, без дупки.

И при нас сутрин е минус 2-3 градуса ❄️

Последна редакция: ср, 29 ное 2023, 20:14 от Merry

# 98
  • Мнения: 765

Любима Витоша, снимката не е моя, но нямаше как да не споделя тази красота с вас Heart

# 99
  • Мнения: 3 235
Аз харесвам това, че са постоянно навън и ги каляват.

Blue dressблагодаря за милите думи! Студенко си беше и тук въпреки слънцето - цял градус над нулата Grinning Има снимки на училищната страница как се забавляват със заледилите се играчки в двора и малкото сняг.

Merry, не бях виждала такава джаджа, но ако някой ден ме огрее котка, непременно ще си взема.

DD, толкова ли пък не могат да се усетят, ако знаят какъв е проблема?! Стискам палци в понеделник да ни зарадваш с добри новини.

Направо приказка! Но предпочитам да я гледам на снимка само. Не съм по ските и зимните условия аз. Като за капак, имам студова алергия.

Вчера бях на родителска от нов тип. Имаше слот от 2 часа, през които можем да сме в класната стая, да говорим с учителя, да разгледаме работата на децата и въобще да си врем носа, където ни е интересно. Много се смях на снимките над закачалките на големия. Учителят ги снимал с едно старовремско кепе всички - физиономии да иска човек. Приличат на гаврошчовци. Много по-пълноценно беше от 15-минутката един по един. Разбира се, имаше вечер със слотове, ако някой родител не може да дойде през деня или ако иска нещо насаме да коментира с учителя. Нямам търпение за следващата такава среща.

# 100
  • Мнения: 765
Памперс, ние виждаме, че детето изживява посещенията в училище, и ако изходим от факта, че ходи на градина от 10 месечен без прекъсване, проблемът не е, че.не може да ми се откачи от полата...
В новото училище бяхме само за няколко минути и едно от приятелчета му веднага го пое, гушка го, много мила сцена. Беше топло и приятно всички дечица се занимаваха с нещичко. Учителката беше директна, каза, че има 12 деца със специални нежди и понякога се бият, но отделят време да им помогнат за адаптация. Не ни заблуди, наясно сме, но атмосферата е доста по-приятелска.
Стискам палци и аз да го преместим по-скоро Heart

# 101
  • На острова
  • Мнения: 1 276
D.D, дано всичко се нареди скоро и се аклиматизирате бързо!

Аз много искам да преместя дъщеря ми в по-близко до нас училище, но е щастлива и с кеф ходи в старото и не ми се рискува. Сутринта ми каза, че много обича да ходи на училище, breakfast club, afterschool, цял ден може да седи и да си се занимава.

Украсата е готова, одеалата извадени и почнахме да забавяме темпото лека-полека и да се потапяме в декемврийската атмосфера. Аз днес си букнах холидей, ама нищо специално, просто исках деня за себе си - без да бързам. Ходих до магазина, разходих се, после се сухочетках, гореща вана, после се оправях косата, ноктите.. не съм свикнала да си взимам почивни дни “без повод”, а днес разбрах, че трябва.

Като почнах работа и си говорихме за котки и си спомням колежката как разправяше за бомбастичните цени при ветеринарят. Имаше някаква инфекция на очите, после трябваше да и правят операция и какво ли не. Та тогава тя ме пита още ли искаш котка и аз викам: да, ама ако може някой да ми гарантира, че ще е много здрава 😆 Майтапа настрана, котка си искаме, иначе, разбира се, че и куче децата искат, но ние сме много заети, постоянно по клубове след училище, то няма време да се видим.. кой да го гледа това куче. Веднъж в умопомрачение взех да гледам за около 24 ч. едно cockapoo за проба, то не беше тренирано, и нямах търпение да дойдат да си го вземат на другия ден 🫣

Снимка на мама от София 😍

# 102
  • Мнения: 3 235
Това с пробата е много яко😂

И моят харесваше много старото училище (на 15мин с колата), но след като видях близкото до новата къща, го преместих без грам притеснение. Оказа се в пъти по-добро от старото, а предимството да е на 3 мин пеша е безценно. Та мисълта ми е да отидете с детето да видите училището и да прецените. Човек понякога не знае какво изпуска като си стои в зоната на комфорта.

Много хубава снимка😍

# 103
  • Мнения: 765
Мия, след този опит и аз не бих те съветвал Heart

# 104
  • София
  • Мнения: 1 464
DD успех и от мен, дано всичко се подреди по-най добър начин за детенце!
Merry, отдавна искам да взема нещо такова, точно за като ни няма, благодаря много!

При нас е голям студ, заледена ми е колата сутрин, не мога да отворя вратата, ползвате ли от тези спрейове за лед за кола? Да купя един може би, сутрин бързам за работа, това няма размразяване! Иначе сняг няма…

Общи условия

Активация на акаунт