Вести добри покрай Св.Валентин да оповестим! 29.01 - 04.02.2007

  • 2 311
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 306
Аз пък днес съм малко болничка в начална фаза. Дърпам се, лекувам се уж и тайно се надявам да не ме тръшне грипа тоя път /вече трети път ме отминава/. С чайчетата поне ще се пречистя   Crazy .
По повод на приятелите - забелязвам трайна промяна в отношението ми към досегашните ми "приятелки". Някак си ги преценям по друг начин, а някои направо избягвам. Тук ми е по-уютно.

# 16
  • Мнения: 4 324
Все още никой от нашите приятели неподхваща изобщо тази тема на разговор. Само един човек преди аборта бая ме тормозеше уж на бъзик, ама след това - спря.
Не мога обаче с тях да споделям, и на мен тук си ми е значително по-добре Wink Само броени хора знаят от колко време опитваме и странното е че една от тях постоянно ми се жалва, че  и закъснява и се шашка всеки месец за бременност. Не знам, не разбирам ...... Не страня от нея, наясно съм че на всеки човек неговите си проблеми са най-големи.

*vera - вземи малко витаминчета и мед с лимон, та да предотвратиш грипа. Че този дето върлува в момента е ужасен. На мен кашлицата още не може да ми мине Sad

# 17
  • Мнения: 3 376
Здравейте и от мен, момичета!

Относно приятелите и споделянето - аз до скоро пазех нашето желание/борба в дълбока тайна от всички по неистов начин. Плачех безгласно, когато научех за нови бременности около мен, но не проронвах ни дума, ни вопъл, ни стон. Не човек, а желязо бях Confused Напоследък обаче почнах да се "издавам". Споделих с 1-2 приятелки, както и с родителите ми. Но не можах да им разкажа точно как се чувствам, въпреки че много исках - просто съм си такава, трудно признавам чувства. Та дори и те не разбират напълно колко неистово се боря. Въпреки това, се чувствам много по-леко откак споделих Simple Smile Мисля да продължавам в същия дух, може би ще опитам да им разкажа точно какво преживявам, за да може хем да ми олеква, хем да получа подкрепа от най-близките си хора.

Жаби, браво за изтребването на бактериите! Продължавай и с нови победи   bouquet Верче, дано се опазиш от тия пусти вируси, че сегашната партида е мнооого гадна  #2gunfire ТаняН, благодаря ти за чудесното оптимистично послание, наистина вдъхва вяра  Praynig

Аз искам да ви се похваля, че наааай-после, след предедентното чакане от 59 дена, ми дойде Wink Не се преструвам, а наистина се радвам, защото много се боях, че кистичката, дето се видя на ехографа преди 3 седмици, може да е порастнала. Снощи отидох на преглед при д-р Власова от Св.Пантелеймон, и докато се събличах видях, че е тръгнало леко  Embarassed Embarassed Embarassed Въпреки това, тя ме прегледа, и каза, че кистичка не се вижда вече. Сега съм спокойна, чакам да ми минат болките от лелката, и съм решила да започна да ходя на народни танци Laughing

# 18
  • Мнения: 547
Симма,и моите най-близки приятелки са от форума.Обичам ви всички и имам чувството че ви познавам от години.А тези с които израстнах и познавах от 20г. не издържаха този тест,не останаха до мен.От старото ми обкръжение остана само братовчедка ми.С нея не съм споделяла всичко през което минах.Просто нейния живот върви по съвсем различен начин и реших да й спестя "подробностите".Тя единствена подходи различно от бившите ми приятели.Каза ми: "Аз имам две деца и не знам какво преживяваш,но разбирам болката ти и те подкрепям изцяло и ако имаш нужда от помощ вкл. и финансова не се притеснявай да се обърнеш към мен".Когато ми го каза се разплаках,защото освен думите които каза и гласа и звучеше топло и загрижено.Това беше единственото приятелско отношение,което получих от страна на старите приятели.В крайна сметка,преминавайки през това изпитание-стерилитета и аз започнах да гледам на хората по различен начин.Но много се радвам,че не при всички се е получило така и много от вас са запазили старите приятелства.

# 19
  • Мнения: 235

  Здравейте, момичета!

  Въпреки че ви познавам само виртуално, откакто споделям с вас ми е много по-леко. Знам, че ако споделя, не само ще ме "чуете", а и ще ме разберете. Благодаря ви.  Hug

  Онази вечер излязох с една приятелка. По-принцип, хората които ме познават и през ум не може да им мине, че имам някакъв проблем. Е, от дума, на дума, навлязохме малко в проблематиката и философията на живота и знаете ли какво ми каза тя накрая - Мисля, че ти е време да имаш дете. Не отлагай повече. Е, дума не можах да кажа. Как да обясня, че това го знам, че искам, а не става и не става. Домъчня ми. Може би пък е по-добре,  хората да си мислят, че аз не искам. И пак осъзнах, колко голям проблем е това за мен. Залъгвам съзнанието си по-малко и за кратко, но нищо не се решава.

   Съжалявам за дългия постинг.
   Много усмивки момичета.
 

# 20
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Знаете ли откога се каня да пусна тема дали проблемът ви е променил...  Rolling Eyes Защото аз виждам промяната в себе си и тя има и добри и лоши страни. Лоши страни, защото станах по-затворена в себе си, защото споделям все по-трудно лични неща с хората около себе си, защото станах по-голям песимист и защото преживях много разочарования от "приятели", в които съм се лъгала. Но и добри - намерих много нови приятели тук, станах по-пряма и не се боя да кажа точно какво мисля на момента, по-решителна и смела съм, не се боя вече от толкова много неща, знам точно какво искам и се боря да го постигна.

За приятелите... в един момент започнах да споделям с по-близките, повечето ме окуражават и ме подкрепят, но се оказа че има и псевдо-приятели, които ме нараниха в тежък за мен момент, които се отдръпнаха поради един или друг повод, които ясно ми дадоха да разбера че искат да ограничат контактите си с мен, да не би с нещо да разваля идилията в която живеят... все едно съм заразна... Заболя ме, но и в това имаше нещо хубаво - така разбрах кои са истинските ми приятели Wink

Стана дълго, но наистина имах нужда да го споделя  Hug Да знаете че много си ви обичкам всичките  Heart Eyes  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 3 376
Момичета, много съжалявам, че споделянето с приятели ви е донесло толкова разочарования Sad И все пак,  ние, от нашата деликатна и ранима позиция, понякога възприемаме прекалено навътре или погрешно думи и жестове. От една страна, искаме 100%ова подкрепа, от друга се дразним на съвети и съчувствия. От трета страна, хора, който все още са на етап "сакън да не стане белята, че ни отиде рахатлъка млади и зелени" няма как да разберат лесно какво е да се молиш да ти закъснее, да свещенодействаш като индианец всеки месец, току виж "станала магията", да се подлагаш на медицински процедури с минимален шанс за успех, но все пак с голяма надежда. И най-вече, не знаят какво е да се налага да си слагаш усмивка на лицето и да викаш "Другият месец е моят", след като дълбоко в теб душата ти се гърчи пред страха, че нито другия, нито който и да било месец ще е твой. На мен самата психотерапевт ми е казвал с твърдост и студенина, че има и много по-големи проблеми на този свят, така че нямам причини да се оплаквам. След като психотерапевтите не разбират какво е, няма как приятелите ни лесно да се поставят на наше място Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 324
Абе момичета Simple Smile Така както сме се заговорили за такива сериозни теми, май пропускаме не един, не два, а цели три рожденни дни Simple Smile

Лекси, lilia_n_s, catnadeen - да сте живи и здрави и много щастливи. Пожелавам на Вас и семействата Ви много късмет и успехи, много здраве и любов и сбъдване на всичките Ви мечти. Ето и едно пожелание в рими Simple Smile

Здраве, щастие и рози,
А любовта във двойни дози,
Приемете моите пожелания
И кошница със сбъднати желания Simple Smile

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН

Весело изкарване на праника Simple Smile

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 15:59 от Верити

# 23
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Гриз, уверявам те че в моя случай не беше налице нито едно от условията... да ми кажат директно че не разбират какво толкова е станало и че не искат да контактуват с мен, защото им развалям настроението определено ми подейства като шамар. Е оттогава внимавам с кого какво споделям.... При това цялата тази жлъч я получих от бъдеща майка, докато приятелки без деца реагираха доста по-човечно...
Вярно че има хора с къде по-големи проблеми, но... не са мои. Не ме разбирай погрешно, но всеки човек си мисли че неговите проблеми са най-значими, просто защото от тях най-много го боли.  Tired

Я, имали сме били рожденички Simple Smile Да сте живи и здрави! Много любов, семейно щастие и успехи ви желая!

# 24
  • Мнения: 235


  Честито на празнуващите! Да се сбъдват желанията ви!   bouquet

  Вярно е, че всеки има проблеми. Но мисълта, че едва ли ще усетя нов живот в мен и едва ли ще оставя част от мен на този свят, ме убива. А, най-лошото е, че и почти не зависи от мен. Как да не се затварям в себе си, как да не тая болката? Та и аз самата преди години си мислех, че по-лесно от това да имаш дете, няма. Трудно е за другите да го разберат. Въобще и не могат да си представят живота по график, всекидневните термометри, хапчета, тестове за ову, точният момент за секс и тн. Уф, ядосвам се на себе си. Пак съм тръгнала към дупката.

# 25
  • Мнения: 4 324
Онзи ден си говорим с един приятел, как човек бл толкова голям колкото били мечтите му. Тръгна да ме убеждава, че щом си мечтаеш за нещо няма как да не стане, намло мечта която да не се сбъдва, просто защото мечтаем за това което сме можели да постигнем. Охххх не ми се разправя сега как се опитвах да го разубедя, че не е прав, че мечтите не зависят само от нашите желания. На върха на езика ми беше да му кажа, че нашата семейна мечта е да имаме бебе, ама пусто вече три години не става.
Той същият веднъж се опита да ме убеди че неговата раздяла с жена му е по-тежко преживяване от аборта ми. Естествено моята си мъка си е най-голяма, ама и той няма как а ме разбере. Това е човек който е взел решение бъдещата му жена да направи аборт, защото нея я е било страх да каже на майка и че е правила секс??????????? Луда работа - това в 21-ви век ...........

# 26
  • Мнения: 4 306
Честито, мили рожденнички! Много здраве, любов и удоволетворение! Защото човек е щастлив, когато е доволен!
За приятелите - на скоро си говорихме с една много добра приятелка, забременяла след три години "непазене". Тя обсъжаше обща позната, която при бременността доста е напълняла. И моята реплика беше, че сигурно се е успокоило момичето, имаха проблеми, оперираха я от киста, яйчник махнаха. Килограмите сега са й може би най-малкия проблем.
Репликата на моята приятелка беше " Ами нищо чудно, те и двамата с мъжа й са толкова злобни, то за това!".
Е, преглътнах. Зная, че би й станало мъчно, ако знае за нас. Зная и обаче, че изобщо няма да ме разбере. Зачудих се кой е злобен в случая? Аз не съм   Wink

# 27
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Вера, подобна реплика и аз получих - че сама съм си виновна за всичко и че сама съм си го предизвикала с негативизма си, ако се успокоя и мисля положително всичко щяло да си дойде на мястото. То сигурно трябва да съм телеПаткА че да повлияя на мъжа ми на спермограмата с моето мислене  Mr. Green
И въобще всякакви примери за близки и познати, които като се успокоили и станало чудо... Иди им обяснявай на таквиз че чудеса стават много лесно, когато няма диагностициран органичен проблем.

# 28
  • Мнения: 493
Лекси, lilia_n_s, catnadeen Честит рожден ден и от мен!Пожелавам ви всичко най-хубаво.Нека тази година да е изпълнена само със сбъднати мечти.
Момичета,въпреки че не съм писала скоро тук постоянно ви чета и стискам палци за всичките. Hug.Знам,че всички ще успеем.

# 29
  • Мнения: 7 716
Лекси, lilia_n_s, catnadeen, честит празник! Laughing Весели изненади.

Общи условия

Активация на акаунт