Частни училища -информативно - дискусионна тема- 62

  • 58 522
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 214
Simple Smile

Наистина не знам защо са допуснали дела, вместо да върнат тези депозити, които няма да оправят никому финансовото положение. Имам предвид, че за едно училище не си струва, а петнят името си.

# 76
  • Мнения: 29 951
Е, то бита карта вече.  Щом се гонят деца, понеже "не пасват" на училището или се поставя под съмнение болест...... без коментар е направо.

# 77
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 312
Не ги мисли, толкова много частни училища има. Просто и това ще заеме полагащото му се място в полето на посредствеността. Клиенти с пари бол. Тук го обсъждаме единствено поради несъстоялата се заявка за нещо различно, например сайънс или там нещо друго напуснало.

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 07:33 от Leika_moja

# 78
  • Мнения: 6
Ние сме отскоро в Иззи и темата, която дискутирате, е много важна за нас. Наистина училището явно има две лица. Нашите деца получават добро отношение, имат страхотни учители и бързо си намериха приятели. Нямаме предишни връзки с никой от управлението, така че не мога да го отдам на това. Родителите, с които сме общували досега, също са много приятни, образовани и кооперативни. Резултатите, които децата постигнаха за много малък период от време, са наистина над очакванията ни предвид това, че не са живяли никога в България преди това.
Просто акълът ми не побира как става въпрос за същото училище!

# 79
  • София
  • Мнения: 748
Училището има наистина добри учители, поне тези, които познавам лично са невероятни и като специалисти, и като хора. Учителите са най-важни за детето, особено в началните класове, защото те до голяма степен предопределят и какви ще са взаимоотношенията в класовете. Така че Вашите впечатления, макар и обратни на споделеното от разочаровани потребители, са си съвсем валидни и възможни.

В Иззи основен проблем е директорът ако съдя по коментарите (а и имам някаква странична информация, която ми допълва картината) и за съжаление дамата не съобрази да отстъпи навреме и да остане само собственик. Директор с неовладяно его и лични пристрастия няма как да е полезен за училището си, а очевидно може да е изключително вреден за деца, които се оказват от грешната страна на някакви класификации.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 262
Сега прочетох, че Дружба са се продали на някаква румънска верига. Интересно как ще се развие сега
‘Румънската верига частни училища Lumina Educational Institutions е собственик на ЧСУ „ДРУЖБА“ – София’

# 81
  • Мнения: 56
Здравейте, дали някой може да ме ориентира за таксите в Увекинд за 5 клас? Обмислям да преместя детето , но странно защо на сайта нямат качени таксите...

# 82
  • Мнения: 9 844
https://www.ozone.bg/product/kak-da-izberem-chastno-uchilishte-v … ryabva-da-znaete/
Вече и литература има за избор на частно училище. Някой чел ли я е?

# 83
  • Мнения: 3 214
Аз познавам лично автора, но книгата не съм чела. Не виждам лошо да се сподели опит и впечатление и по този начин, не само с блогове и постове. Ако някой я прочете, да сподели.

# 84
  • Мнения: 5 941
Истински интересно ми е авторката с какъв личен опит е. Защото ей това от анотацията "С информацията за нея ми помогнаха контактите с брилянтни преподаватели, хора с богат опит в системата на българските и европейските частни училища, инспектори и оценители към Cambridge&IB diploma, както и специалисти от МОН." съвсем не е обнадеждаващо.

Освен това първата книга, която реално е реклама на някакви чайове за отслабване, не е база за формиране на мнение. Но от друга страна, ако втората, е като първата... Но иначе само такава книга не е имало на БГ пазара. Запълнена е пазарната ниша. Наистина!

# 85
  • Мнения: 3 214
Има личен опит от две частни училища - Британика и още едно, а извън това с кого е говорила - не знам. Предполагам, с преподавателите от тези училища.

Аз не съм останала с впечатление в Британика да е чак толкова активна, но знам ли - не съм светила с кого си е говорила и колко впечатления е получила.

Последна редакция: нд, 10 дек 2023, 09:10 от Beauty queen

# 86
  • Мнения: 9 844
Учителите имат много по-добра представа какво се случва в училищата, в които не работят, отколкото родителите с деца в конкретно училище.

# 87
  • София
  • Мнения: 5 260
Доста интересно звучи анотацията. Ще се раздвам и аз, ако някой я прочете да сподели Simple Smile

# 88
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 312
Ама кой от тук пък ще чете? Нашата група къде къде по-богата откъм информация и източници.

# 89
  • София
  • Мнения: 12 266
Това е малко като справочниците за НВО, които всяка година се издават, а цялата информация в тях я има в нета. Joy

Общи условия

Активация на акаунт