Гъбички! Писна ми… почвам да се лекувам сама - 15

  • 13 574
  • 344
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 624
Д-р Веселина Славкова, МЦ Фемина. Тя ми следи бременността и ме изражда. Доволна съм много от нея, но както казах - за разни гъби, лактобацили и т.н. си ходя на  кожно-венерически. За мен те са по-големи специалисти на тази тема точно от АГ.

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 560
Момичета може ли за мнение за тези резултати.Според един гинеколог има стафилококи и изписа антибиотик.Дпоред друг,всичко е наред

# 212
  • Мнения: 29 036
Еми има, да. Не е болка за умиране, всеки е имал. Изпивай АБ и си свиркай!

# 213
  • Мнения: 2 624
Според това изследване има наистина, обаче аз за стафилокок във влагалището не бих пила АБ, особено на посоки без направена антибиограма.
Лекувала съм супер резистентен стафилокок (MRSA) само с глобули.
Съветвам те, Вилиана, да си пуснеш първо най-обикновена МБ и тогава според резултатите да се изписва лечение.

# 214
  • Мнения: 99
Момичета може ли за мнение за тези резултати.Според един гинеколог има стафилококи и изписа антибиотик.Дпоред друг,всичко е наред
При Фемофлор се гледат процентите до колкото си спомням, мисля, че трябва да са доста по- високи, за да се лекувате. В сиво е добре, в жълто и червено , ако свети вече е за лекуване. Обадете се в Геника и искайте да говорите с тези, които го правят те ще ви обяснят. По- важното е дали имате оплаквания!А и заключението е Абсолютна нормоценоза, което означава, че всичко е наред.
Може и както ви е посъветвала  Mila1331 да си пуснете МБ и ако е в количество за лекуване ще го изолират и ще имате и антибиограма. При мен с такъв резултат от Фемофлор на МБ не ми е излизал и не съм го лекувала.

Последна редакция: чт, 14 мар 2024, 21:56 от alex 123

# 215
  • Мнения: 45
Здравейте!3ти ден слагам Гинофлор,но днес забелязох леко кафяво зацапване.Не трябва да ми идва менструацията скоро.Случвало ли се е на някоя.Ще пропусна тази вечер и утре ще се обадя на гинеколожката да попитам какво да правя.

# 216
  • Мнения: 2 624
Да, случвало ми се е, но не от Гинофлор, а от Гинофит гелчетата. Освен това ми пареше, спрях го и се оправих.
Обаче понеже Гинофлор съдържа естроген, може кафеникавото течение да е от него:

“Ако получите кървене или зацапване, обикновено това не е повод за притеснение, но трябва да се консултирате с Вашия лекар. Това може да бъде знак, че ендометриумът Ви е удебелен.”

Още за ГИНОФЛОР вагинални таблетки * 6 (GYNOFLOR vaginal tablets * 6), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30016946/%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%84 … %82%D0%BA%D0%B8-6

Ето това пише на листовката. При всички положения - консултирай се с твоя АГ. Ако не е подходящ за теб, има други алтернативи, без естроген.

# 217
  • Мнения: 96
Здравейте! Изписаха ми Сумамед 500 по схема поради наличието на положителна хламидия само в кръвта (микробиологията е чиста):
седмица 1: 1 ден понеделник - 1000 гр.
2 и 3 ден - 500 гр. 1 табл. /
седмица 2, 3 и 4 първи ден (понеделник) - 500 гр. 1. табл.
Съвсем изключих да попитам и затова се обръщам към вас дали е необходимо да закупя пробиотик и нещо противогъбично (микомакс) примерно? Благодаря ви!

# 218
  • Мнения: 2 624
Абсолютно задължително пробиотик по време на целия курс и поне месец след това. Вземи си пробиотик, който е за АБ - например Синкванон или Омнибиотик 10. Да се пие поне 3 часа преди или след АБ.
Задължително и Микомакс - но схема не се наемам да пиша. Свържи се с лекарят, който ти е изписал лечението, защото това е сложна схема, аз лично за себе си знам как бих си я направила, но не мога да давам съвети за лекарства, то и за Микомакс ми искат вече рецепти.

# 219
  • Мнения: 96
Абсолютно задължително пробиотик по време на целия курс и поне месец след това. Вземи си пробиотик, който е за АБ - например Синкванон или Омнибиотик 10. Да се пие поне 3 часа преди или след АБ.
Задължително и Микомакс - но схема не се наемам да пиша. Свържи се с лекарят, който ти е изписал лечението, защото това е сложна схема, аз лично за себе си знам как бих си я направила, но не мога да давам съвети за лекарства, то и за Микомакс ми искат вече рецепти.

Много благодаря! Ще се свържа с нея колкото и трудно да е, защото тел. не ми дават, а искат час да запиша...

# 220
  • Мнения: 2 624
По-добре отиди на консултация, защото рискът да направиш гъбички при такъв продължителен курс АБ е голям и по-добре да го избегнеш. Но ето че за пореден път се убеждавам, че докторите изобщо забравят за тези неща, все пак ние ли трябва да се сещаме сами за тези неща…
Ама то по-лесно е после да ходим да ни лекуват и гъбите, нали…

# 221
  • Мнения: 96
За жалост не ми предоставят личен контакт на жената, а следващ час е чак след 2 месеца... Какво да правя според вас? Да отида ли на друг гинеколог?

# 222
  • Мнения: 2 624
Да, друг АГ.
Несериозно е да не може да се свържеш с тази лекарка. Ами ако направиш алергична реакция например? Пак ли ще чакаш 2 месеца?

# 223
  • Мнения: 4
Мили дами, първо искам да благодаря на сайта и на опита на всички самолекуващи се дами. Четох стари теми, но ще дам моя дребен опит в новата.
От малка си имам как да кажа хронично бяло течение, но да кажем че бд малко и временно. След като си намерих временен партньор в живота. Получих страшно бяло течение падаше на парчета с консистенция на мокра тоалетна хартия или пресечено мляко в опит да стане на сирене:joy: .
Изчаках 1 месец преди да посетя гинеколог с надеждите да отмине както попринцип.
Няма да ви как се отрази на половия живот От страсно желаеща секс, се пресърнах в лелка в менопауза. Записах си час за гинеколог. Искам да вмъкна тук че в този период започнах да напълнявам по естествени причини (похапване). Гинеколога ме разпитва за всякакви болести, но набързо го оправдах. Изписа ми глобули, хапче и мазило за партньора ми. Да пера отделно бельото на висока температура и да го гладя. с
Симптомите отшумяха за точно 3 месеца. След което пак посетих друг гинеколог. Вече ми напраяиха изследване и установиха Кандидоза. Хайде пак същите глоболи, но този път други лекарства. Пак за 3 месеца и същото. Вече ми омръзна просто си взех същите глоболи още един път и след като ги спра започваше за 3 дена отново. За сметка на всичко и невероятна вагинална сухота. Сърбеж който не се трае и миризма непоносима.

Тук дойде предела. Писна ми. Цял живот съм се лекувала с чайове, защо сега да разчитам на лекари. Всязох в този форум и се разчетох, прочетох и на други места. Още първата вечер се захванах.

Лечението ми
От тука казвам, че аз на свой риск съм го направила. Не съм лекар и не съм получала тези просветления от лекар.
Изсипах 1 пакет сода бикарбонат в леген и го напълних с вода и седнах в легена за 30 мин. Направих си промивка с дамски душ с вода със сода. Изкъпах се. Напоих един тампон в сребърна вода. И си го поставих. Искам да  кажа, че аз не нося и са ми много неудобни тампоните и аз чувствам дискомфорт. Лехнах си и на сутринта го махнах. Видях, че по тампона има полепнали  парченца. Така направих още 3 пъти. Още на третата вече след от бялите буци нямаше. Остана бяло течение леко прозрачно и течно. След още ден си направих още една промивка със сода. предя лягаме и спрях да слагам тампони. Ще ви изненада, но няма бяло течение под никаква форма. Моя партньор не се лекува. Но все още слагам по един тампон напоен с сребърна вода след секс. Либидото ми се върна. След някой друг ден ще поседя още 30 минути в легена със содата, ама профелактично.

Дами, благодаря ви!
Трябваше по рано да се сетя да почета, нямаше да се тровя с лекарства. Колко просто нещо и колко полезно.
Аз така си помогнах, надявам се да съм ви била полезна.

Можете ли сега да ми дадете съвет как и партньора ми да се изчисти, за да си пеодържим с нормалния живот?

# 224
  • Мнения: 322
Мили дами, първо искам да благодаря на сайта и на опита на всички самолекуващи се дами. Четох стари теми, но ще дам моя дребен опит в новата.
От малка си имам как да кажа хронично бяло течение, но да кажем че бд малко и временно. След като си намерих временен партньор в живота. Получих страшно бяло течение падаше на парчета с консистенция на мокра тоалетна хартия или пресечено мляко в опит да стане на сирене:joy: .
Изчаках 1 месец преди да посетя гинеколог с надеждите да отмине както попринцип.
Няма да ви как се отрази на половия живот От страсно желаеща секс, се пресърнах в лелка в менопауза. Записах си час за гинеколог. Искам да вмъкна тук че в този период започнах да напълнявам по естествени причини (похапване). Гинеколога ме разпитва за всякакви болести, но набързо го оправдах. Изписа ми глобули, хапче и мазило за партньора ми. Да пера отделно бельото на висока температура и да го гладя. с
Симптомите отшумяха за точно 3 месеца. След което пак посетих друг гинеколог. Вече ми напраяиха изследване и установиха Кандидоза. Хайде пак същите глоболи, но този път други лекарства. Пак за 3 месеца и същото. Вече ми омръзна просто си взех същите глоболи още един път и след като ги спра започваше за 3 дена отново. За сметка на всичко и невероятна вагинална сухота. Сърбеж който не се трае и миризма непоносима.

Тук дойде предела. Писна ми. Цял живот съм се лекувала с чайове, защо сега да разчитам на лекари. Всязох в този форум и се разчетох, прочетох и на други места. Още първата вечер се захванах.

Лечението ми
От тука казвам, че аз на свой риск съм го направила. Не съм лекар и не съм получала тези просветления от лекар.
Изсипах 1 пакет сода бикарбонат в леген и го напълних с вода и седнах в легена за 30 мин. Направих си промивка с дамски душ с вода със сода. Изкъпах се. Напоих един тампон в сребърна вода. И си го поставих. Искам да  кажа, че аз не нося и са ми много неудобни тампоните и аз чувствам дискомфорт. Лехнах си и на сутринта го махнах. Видях, че по тампона има полепнали  парченца. Така направих още 3 пъти. Още на третата вече след от бялите буци нямаше. Остана бяло течение леко прозрачно и течно. След още ден си направих още една промивка със сода. предя лягаме и спрях да слагам тампони. Ще ви изненада, но няма бяло течение под никаква форма. Моя партньор не се лекува. Но все още слагам по един тампон напоен с сребърна вода след секс. Либидото ми се върна. След някой друг ден ще поседя още 30 минути в легена със содата, ама профелактично.

Дами, благодаря ви!
Трябваше по рано да се сетя да почета, нямаше да се тровя с лекарства. Колко просто нещо и колко полезно.
Аз така си помогнах, надявам се да съм ви била полезна.

Можете ли сега да ми дадете съвет как и партньора ми да се изчисти, за да си пеодържим с нормалния живот?
Тази миризма, която описвате не ми се струва да е само от гъбички. 3 дни със сода и сребърна вода, според мен,просто е замаскирало проблема, направете хубави изследвания в читава лаборатория (вкл. за ППБ и трихомони) и търсете причината!

Общи условия

Активация на акаунт