Избор на Airfryer - тема 3

  • 28 998
  • 531
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 13 864
Стават си някои неща като пържени, просто не всички.
Щом успявам да докарам неща от сорта на виенски шницел или Кордон Бльо в еърфраера, аз кусури не му търся. Вмятам че не готвя картофи, така че това дали те стават като пържени не ми е дерт. Не се виждам да готвя гарнитурата също толкова дълго, колкото и мръвката. Откакто се наложи да си променя храненето по здравословни причини, в някои отношения ми се опрости животът Grinning

# 91
  • Мнения: 160
niik, няма да можете да го върнете. Трябва да не е ползван.

# 92
  • here and now
  • Мнения: 4 350
Ето тук ми е първия опит с 5-6 малки картофа, че нямах повече. Не съм ги солила предварително. Точно като пържени бяха.

Тук не успях да ги докарам като пържени, бяха много(8бр.) и ги солих предварително. Може би поне още 15-20 минути ги готвих и за кюфтетата също, както вече писах.

Това ми е от днес(6бр.). Мисля, че ако не ги соля, ще станат по-добре. Но се сготвиха за 20 мин. Картофите ги беля и режа, не са бланширани.


natka, абсурдно е според мен да нахраниш 5 човека с едно зареждане на уреда. Те двете кошници си готвят по отделно. Първо започва да готви тази с по-дългата програма, а после се включва и другата и приключват едновременно.

Правих и пуешки филета. Сухички станаха, но аз не готвя често пуешко и не знам дали трябва да са такива.

# 93
  • Мнения: 139
Няма как да стане точно като пържено, все пак това е съвсем различна термична обработка. При пърженето продукта плува в мазнина, във фраера се ползва минимално количество, така че който очаква да яде истинско "пържено" остава разочарован защото има нереални очаквания. Фраера е точно малка фурна,но предимството му е ,че обема е по-малък от нормална фурна съответно загрява бързо,готви бързо и месото става много по-сочно от печено на фурна.
Месото, както написах, стана вкусно. Печено, но не с вкус на "пържено". Истинско "пържено" не съм очаквала, а и не обичам.  Разочарованието ми са картофите. Рецептите на сайта на Инстант са за пържени картофи, не печени. Нереалните очаквания ги създават производителите на тези уреди. С ей тия снимки. Много ме съмнява тези привлекателни равномерно изпържени картофки да са правени в ерфрайъра.

# 94
  • Мнения: 28 000
Вероятно са "изпържени" във фрайъра. НО са сложили от замразените бланширани картофи в пликове- те нали са си предварително позапържени.
По същия подвеждащ начин показват и замразените панирани продукти- слагаш без никаква мазнина и готово...И човек остава с впечатлението, че може да сложи домашно панирано пиле (примерно) без никаква мазнина и то ще стане идеално...а реалността е съвсем друга.😉

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 5 995
Аз взех Филипс от Черния петък и съм много доволна от "пържените" картофи. Очаквах,че ще станат като варени, но не -отвън станаха хрупкави. Режа ги, държа ги 20мин във вода, като я сменям поне два пъти. Попивам хубаво излишната вода, слагам малко сол и олио и ги пускам първо на 120 градуса за 10мин. След това на 180гр за 20мин. Цялостно времето е повече,отколкото във фритюрник,но пък станаха много вкусни.

# 96
  • here and now
  • Мнения: 4 350
И са напълнили кошницата с три дози опържен картоф.
Абсурдно е това количество, което е показано на снимката, да се сготви наведнъж и да изглежда по този начин.

# 97
  • Мнения: 6 070
Точно така изглеждат бланширани картофи, направени във фрайър. И са много вкусни, но все пак са си полуфабрикат. Е, попрекалили са с количеството на снимката, но не е съвсем фантастика.
И на мен шницели, фиш фингърси, пилешки хапки и подобни ми стават супер, пръскам с мазнина ако са по-сухички.

# 98
  • here and now
  • Мнения: 4 350
lili_78, адмирации.
Аз, толкова не мога да слугувам на едни картофи.
Нали ги купуваме тези уреди за по-бързо? Ами не е точно така, както ни го представят.

# 99
  • Мнения: 139
Може да са бланширани, не съм пробвала с тях. Но под снимката начинът на приготвяне е: "Обелете и нарежете картофите на тънки пръчици. Измийте ги добре и ги подсушете с кухненска хартия. И т.н. Много подвеждащо да не споменат, че са бланширани и да ме карат да режа нормални картофи. Smile
Ще опитам и начина на Lili_78 с накисване във вода. Четох, че така се отнемало нишестето и стават по-хрупкави.
Аз лично купих ерфрайъра не за по-бързо готвене, а заради здравословно "пържене". Най-вече за "пържени" хрупкави картофки Smiley

# 100
  • Мнения: 160
Аз също като lili_78 подготвям картофите, но ги ,,пържа" във фрайър тип фурна, който има въртяща кошница за картофи. Доближават се доста до пържени. На нас ни харесват. Имам и от другият тип фрайъри като въпросния Вортекс, но там не успях да постигна същия резултат, освен ако не сложа малко картофи, на един ред.

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 5 995
Niik, Мисля,че накисването във вода и отнемане на нишестето помага да станат по-хрупкави. Или поне така съм чела,и аз сега се запознавам с този уред Simple Smile Пробвайте,може пък да ви се получат по-добре.

# 102
  • София
  • Мнения: 12 302
Аз също като lili_78 подготвям картофите, но ги ,,пържа" във фрайър тип фурна, който има въртяща кошница за картофи. Доближават се доста до пържени. На нас ни харесват. Имам и от другият тип фрайъри като въпросния Вортекс, но там не успях да постигна същия резултат, освен ако не сложа малко картофи, на един ред.
Може ли да покажеш подобен модел фрайър?

# 103
# 104
  • Мнения: 13 864
natka, абсурдно е според мен да нахраниш 5 човека с едно зареждане на уреда. Те двете кошници си готвят по отделно. Първо започва да готви тази с по-дългата програма, а после се включва и другата и приключват едновременно.
За това си права, за 5 души трудна работа с едно зареждане.
Коментирах това дали може да стане нещо като пържено или не. По принцип може. За мен не са еквивалентни с фурна с вентилатор, имат си предимства всяко, но не са едно и също.

Общи условия

Активация на акаунт