дете от друга жена

  • 9 175
  • 226
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 766
Чак пък да затаиш пред официалния си партньор наличието на дете!?
Все пак това го касае и финансово

# 16
  • София
  • Мнения: 39 118
"Хората" е едно нещо. Но ако "мъжът ми" крие цяло дете, нещата стават много грозни.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 856
Случва се по-често отколкото си мислите.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 766
Имали сме в практиката подобен случай. Много беше тежко, защото жената разбра за детето на мъжа след неговата смърт, когато се оказа, че тя (основният вносител в СИО) трябва да дели собствеността си със своето дете и с дете, за което не е знаела и е можела през всички години да не влага в общо имущество, а да бъдат в режим на разделност. Не говоря изобщо за емоционалния удар, но тя цял живот е наливала средства с идеята, че двамата имат само едно дете и не е нужно да заделя само за себе си.

# 19
  • Мнения: 12 940

Благодаря! Варианта с ПИК на НАП е приемлив, просто ще отнеме време!
Относно доверието: когато човек направи грешка има само  момент да я признае без големи последствия, всеки следващ води до катастрофа и отричането е единствения изход!
Значи този мъж вече е изгубил доверието ти?
Ако ти би приела факта, че той има такова дете, тогава и по-късно да си признае, пак би било по-добре, отколкото ти да го разкриеш. Защо би лъгал? Не разбирам каква е логиката, ако детето е налично и все някога ще се разбере, в случай, че имате сериозна връзка.

# 20
  • Мнения: 1 915
Скрит текст:
Хората си имат собствени мотиви да крият разни неща. Май се казва затаяване. Една позната ми каза, че най-мрази да научава неща за близки хора от публични източници.
Ами като не ги научава от собствените си близки, ще ги научи от хората. Вместо да се сърди на "близките" си, се сърди на вестоносците. Шантава работа.
Естествено, че всеки си има собствени мотиви да крие разни неща, но тези мотиви на 99,9 % са егоистични. За мен да скриеш такава важна част от живота си като собствено дете, а още повече ако го виждаш или издържаш, не е просто кофти спрямо съпругата от морална и финансова гледна точка, а граничи с психопатия. Мен лично би ме било страх да живея с такъв човек. Не знам как хората делят живота, дома, финансите и потомството си с хора, на които нямат абсолютно никакво доверие.
Скрит текст:
Можете да прочетете за Жан-Клод Романд, не знам дали така се пише името на български, който 18 години се преструвал на лекар в СЗО, а всъщност бил прекъснал студент по медицина. Последните над 15 години ходил до централата на СЗО и прекарвал по цял ден на паркинга, после се връщал вкъщи. Завлачил сума ти роднини с пари, имал и любовница, и нея завлачил с пари. Като околните започнали да се съмняват в историите му избил цялото си семейство - съпруга, деца, родителите си. Това разбира се са някакви крайности, но добре описва мисленето на хора, които лъжат, защото е по-лесно и после влизат в една спирала от двойнствен живот и измами.

# 21
  • Мнения: 1 058
Хубави и интересни отговори в темата. Мисля, че авторката няма да се успокои докато не получи категоричен отговор на въпроса.

# 22
  • Мнения: 9 044
Хората си имат собствени мотиви да крият разни неща. Май се казва затаяване. Една позната ми каза, че най-мрази да научава неща за близки хора от публични източници.
Не държа да осведомявам всички близки за лични неща пък откъдето искат да ги научават и колкото искат да бъдат изненадани. Обаче нещата с брачен партньор или такъв, с когото живееш на семейни начала, е отделно нещо. Да криеш дете, не е като да скриеш, че си ходил на зъболекар.

# 23
  • Мнения: 1 550
Е, извинявай, ама мъж ти да "затаи" не само любовница, че и дете, което един ден да дели с твоите, не е точно затаяване, а си е живо предателство.

# 24
  • Мнения: 1 640
Авторката пита за припознато дете, та едва ли емоционалната част още я вълнува.

Ако имат пълнолетни собствени деца те могат да си извадят удостоверение за родствени връзки и там би трябвало да излязат и полубратя/сестри.

# 25
  • Мнения: 96
Авторката пита за припознато дете, та едва ли емоционалната част още я вълнува.

Ако имат пълнолетни собствени деца те могат да си извадят удостоверение за родствени връзки и там би трябвало да излязат и полубратя/сестри.

Най-точно усетихте нещата!
Изобщо не ме интересува дали е биологичен баща, а дали е по документи, защото след години не искам това, което аз съм оставила за нашите децата  /включително наследство от родителиТЕ ми/ да го делят с някого! Нямам повод за съмнение, но "проверката е висша форма на доверие".

# 26
  • София
  • Мнения: 13 766
Т.е имате и деца, а ти му нямаш доверие?
Когато го питаш директно, той какво казва?

# 27
  • Мнения: 9 044
Честно казано ми е странно без повод за съмнение да се прави такова разследване. Ако разбера, че мъжът ми ме разследва за подобно нещо без абсолютно никакъв повод да съм дала и без да е говорил директно с мен, няма да ми стане приятно.

# 28
  • Мнения: 6 907
Това са доста сериозни съмнения, отправени към съпруг и баща на децата ти. Явно има нещо, което те притеснява доста.

Наследствените имоти от родителите ти ще ги дели само ако ти си тръгнеш от този свят преди него.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 766
Аз даже няма да остана с него, ако разбера, че ме подозира в нещо подобно, без да има причина.

Общи условия

Активация на акаунт