Здравни осигуровки

  • 353
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте, искам да попитам колко време е валидна декларация номер 7, на 14 ноември съм подала ,но утре ще плащам здравните осигуровки, дали да подам нова декларация или не?
п.с звънях в НАП, но никой не вдига.
Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 120
Декларация 7 се подава, когато декларирате, че ще внасяте здравни осигуровки и важи до започване на друго осигуряване(при назначаване на работа и пр.). Така че, дали днес, утре или след два месеца си платите осигуровките, все тая, ежемесечно автоматично от подаването на декларацията се начисляват от НАП. Не е нужно повторно подаване на декларацията.

# 2
  • Мнения: 430
Валидна е до започване на нова работа!
Системата вписва бързо,така че няма да ви се налага отново да подавате декларация.

# 3
  • Мнения: 95
Ще използвам темата за да не правя друга: А възможно ли е подаване на декларация 7 със задна дата? И колко задна може да бъде тя? Ситуацията е следната: Работодател не ме е осигурявал и през последните 9 месеца съм трябвало сама да се осигурявам, тъй като сме работили на граждански договор. Не е подавана декларация и така или иначе съм с прекъснати права. Някой може ли да помогне със съвет?

# 4
  • Мнения: 430
AwesomeFreak    На граждански договор не те осигуряват,нито ти тече стаж,трябвало е сама да си внасяте здравните осигуровки през 9-те месеца.
Няма значение кога подавате декларацията,вие така или иначе ще си платите миналите задължения.

Общи условия

Активация на акаунт