🍽️ MasterChef България 🍽️ - сезон 8, тема 5

  • 24 658
  • 729
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 120
Да оставим сега симпатиите настрана. Кой кого харесва, кой кого познава...
След снощи вие как гледате на журито?

# 646
  • Мнения: 2 703
След снощи вие как гледате на журито?
Като на маймунки в общия цирк. Който плаща, той избира музиката, не те.

# 647
  • София
  • Мнения: 7 987
... А пък Осман от Гоце Делчев се възприема за Балканджия.
В много райони под Балкан се разбира гора - планина. И той точно тази теза развиваше - в полите на планината пастървата, по нагоре дивеча, най-високо в планината снега.
...След снощи вие как гледате на журито?
Еми като на участници в шоу - аз поне като такива съм ги възприемал през целия сезон и многократно съм споделял това мнение.

Обаче трябва да се съгласим, че продуцентите направиха изненада ... Лора, Лора, Лора и изведнъж хоп ... Марианна. Grinning
Иначе не може да се отрече, че финала го направиха зрелищен и забавен с много емоции.

# 648
  • Мнения: 44
Кустев не трябва да остава в журито. Бърка термини, веднъж беше нарекъл "чорба" ядна очевидна яхния и други разминавания в изказа му съм забелязала. Но затова пък с голямо самочувствие и силен глас, който не се страхува да използва на 5см от лицата на подбрани от него участници. Липсва му голяма доза професионализъм и култура на хранене. Аз мастършеф с негово участие няма да гледам.

Последна редакция: нд, 03 дек 2023, 09:50 от tinika

# 649
  • Мнения: 3 821
Какво да кажа за журито?
Кустев колеше и бесеше. Резултата - провален сезон, незаслужил победител. Не знам дали това е по сценарий на продуцентите и той е бил просто изпълнител. Или пък продуцентите са оставили всичко в ръцете на журито. И в единия и в другия случай - лош резултат.
Таралежков е страхотен, да стои далеч от Кустев, че и той се поокаля покрай него.
Сарафов може да е възпитан, фин, но не го харесвам, като жури.

# 650
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 083
А Биляна имаше вече готвен мастършефски десерт. Можеше да го повтори. Явно от даден момент нататък е станало ясно кой се бута напред и останалите им е дошло в повече и е избило в различно поведение.

# 651
  • Sofia
  • Мнения: 9 786
Сега последно на Марианна е ужасно менюто или е най-доброто, понеже е изготвено от главния партньор на Мастършеф? Че малко си противоречат двете твърдения.
Иначе аз имам спомен от предни финали,  че всички финалисти имат консултанти за изготвяне на менюто и им се оказва помощ, ако я искат, разбира се.

Да се върнем на чиниите (с малко помощ от ФБ, за по-бързо):
Предястия:
Скрит текст:


Основно:
Скрит текст:


Десерти:
Скрит текст:



След като виждам чиниите, журито май си е отсъдило съвсем правилно, трите чинии на Маринанна изглеждат точно като Мастършеф визия, най-изпипани и без грешки. Ако журито беше наградило моята любима Биляна след суровия гълъб, скумрията с домати/ягоди и този десерт,  щях да повярвам в конспирациите, но сега ми се струва, че са се опитали да са най-справедливи (естествено съдя само по визия, няма как да знам вкуса).
Заслушах също отново коментарите им и ми се струват съвсем на място - където нещо изглежда наистина зашеметяващо, като предястието на Осман, редят суперлативи, където не е толкова зашеметяващо са по-умерени, където не е вкусно са деликатно откровени.

ПП. Журито беше с лош късмет да има такъв сезон, доста слаб, като цяло.

# 652
  • Мнения: 4 497
TanyaMMM, аз и преди не гледах добре на журито. Може би бях една от малкото в темата, която тенденциозно не пишеше нищо за тях, за да не го обидя. Вероятно, може да са и добри специалисти, по някои реакции и коментари го показват, но си плюха евтино на реномето. Таралежков и Сарафов спечелиха симпатии заради премереността си, докато Кустев си повярва. Между другото, вчера Таралежков беше активно отсъстващ участник от журито. Преди време писах, че не мисля, че ще има друго шоу в този състав. Сарафов е конформист,  а Кустев няма стил.

За мен нещо около периода с мидите на Биляна се прекърши в цялата постановка и фарс. Неслучайно тя си използва десерта за финала преди това. Не си спомням да е имало толкова участника да се самобойкотират толкова  явно, но поради слабостта на подбора, бяха държани (въпреки желанието им) до определени моменти. Биляна и Осман бяха единствения възможен избор да са конкуренция на финала, т.к. се открояваха най-видимо. Мелят ме спечели много. Въпреки слабостта си, мисля, че имаше много ценни и приятни участника, които не бяха оставени изобщо да се покажат. Биляна знаеше, че ще я оставят до края, заради това, че е най-добрата, затова и се изгаври по свой начин с фарса. Поведението й бе изцяло преднамерено. Може би има нещо подсказката за това, кой е изготвил менюто на Марианна и тази връзка е станала явна. Иначе Марианна няма интерес към кулинарията, тя участва заради победата на всяка цена и сама за себе си. Болни амбиции без покритие.

Последна редакция: нд, 03 дек 2023, 10:14 от Tsugumi_

# 653
  • Мнения: 3 821
А бе хора, как може да съдите само по вида?
Вие не зачитате ли продуктите, които са в чинията, начина по който са обработени?
Никога няма да си поръчам менюто на Марианна! Защото знам какво има в чинията и как е направено! Но менюто на Осман бих го и изяла!

# 654
  • Sofia
  • Мнения: 9 786
Естествено, че във вида включваме и какво показват, като продукти. Имах предвид, че не мога да гарантирам за вкус. Нещо, което изглежда красиво, може да е ужасно на вкус и обратното.

# 655
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 377
Да оставим сега симпатиите настрана. Кой кого харесва, кой кого познава...
След снощи вие как гледате на журито?
Като на безгласни букви, плюли на реномето, претенциите и достойнството си, съгласявайки
се и помагайки, и ставайки част от цялата тази жалка пародия наречена МШ сезон 8.
Снощно избраната тиквичена победителка е обобщение на всичко грешно, провалено и нелепо
в това шоу, което поне имаше някакви остатъци на реноме, до снощи.......

# 656
  • София
  • Мнения: 7 987
Хайде джанъм сравнете визията на „супата“ на Марианна и тази на Осман и основното също го сравнете.

В последна сметка хората очакват и да се наядат когато плащат в ресторант, а не отиват на изложба. И точно затова написах, че Осман се доказа какво може и помнете ми думата, че ще бъде търсен. В последна сметка той вече има ресторант в Гоце Делчев и си направи много подходяща реклама.

# 657
  • Мнения: 2 703
Ако съдя по вида, тоя бъркоч с жабешка плюнка


И това пльокно по варненски с камъни и миш-маш

Въобще не са ми мастъшефски! А като ги гледам, заклевам се, че няма и да ги опитам. Това ми е мнението само от гледане!

# 658
  • Мнения: 120
TanyaMMM, аз и преди не гледах добре на журито. Може би бях една от малкото в темата, която тенденциозно не пишеше нищо за тях, за да не го обидя. Вероятно, може да са и добри специалисти, по някои реакции и коментари го показват, но си плюха евтино на реномето. Таралежков и Сарафов спечелиха симпатии заради премереността си, докато Кустев си повярва. Между другото, вчера Таралежков беше активно отсъстващ участник от журито. Преди време писах, че не мисля, че ще има друго шоу в този състав. Сарафов е конформист,  а Кустев няма стил. Няма да бъдат повече участници в жури на МШ, ако има такова.

За мен нещо около периода с мидите на Биляна се прекърши в цялата постановка и фарс. Неслучайно тя си използва десерта за финала преди това. Не си спомням да е имало толкова участника да се самобойкотират толкова  явно, но поради слабостта на подбора, бяха държани (въпреки желанието им) до определени моменти. Биляна и Осман бяха единствения възможен избор да са конкуренция на финала, т.к. се открояваха най-видимо. Мелят ме спечели много. Въпреки слабостта си, мисля, че имаше много ценни и приятни участника, които не бяха оставени изобщо да се покажат. Биляна знаеше, че ще я оставят до края, заради това, че е най-добрата, затова и се изгаври по свой начин с фарса. Поведението й бе изцяло преднамерено. Може би има нещо подсказката за това, кой е изготвил менюто на Марианна и тази връзка е станала явна. Иначе Марианна няма интерес към кулинарията, тя участва заради победата на всяка цена и сама за себе си. Болни амбиции без покритие.
Винаги право в десетката, Tsugumi! От една порода сме или 'от едно тесто сме замесени'!
NBM, нямам желание да влизам в излишни спорове или да се обяснявам. Нещата са такива, каквито са. И пак ви казвам - всеки има право да харесва който си ще. Аз ви казах какво видях, вие въртите -сучите, опитвате да ме оборите. Кому е нужно.

# 659
  • Мнения: 3 821
и да - кейка от тиквички е скрит под онова пльокнато бяло нещо.

Общи условия

Активация на акаунт