Мнения на Birdie...

  • 252 938
  • 2 044
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 8 585
Според мен е нужно да:

*направим фарингеални посявки за Стрептокок
*да лекувате най-малко 10 дена с АБ,когато го приемате за да имате резултат
*да проверите дали детето няма дефицит на желязо, който да трябва да се коригира.
*да обмислите дали детето няма хроничен синузит или "трета сливица" източник на всички проблеми
*ако детето няма хроничен синузит или "трета сливица" да обсъдите да не би тези ринити да са алергични, и да се провокират от храна.
*да се убедим дали упорития ринит не е причина за кашлицата, която бъркат с "астма"
*да дадем Фликсотайд за известно време (2-3 седмици, или по-малко) за да може белодробната функция на детето да се нормализира и ликвидира всяка остатъчна кашлица.

# 496
  • София
  • Мнения: 1 546
В началото на Януари правихме фарингеални посявки и излезе Бета хемолитичен стрептокок нито А нито Б и пихме 14 дена Аугментин, веднага след него се изприщи от Варицелата. Утре ще направим отново посявка да видим дали се е изчистил или сега не е нещо ново. За третата сливица казват че е леко възпалена и наистина се говори за махане ако продължат нещатата така, макар че честно казано аз лично съм против махането й но ако се налага.Принципно когато е здрав си спи съвсем спокойно, няма хъркане няма спане с отворена уста. Възможно е да е наистина нещо алергично защото детето до 1 г. беше на диета заради съмнения за АБКМ. После към 1,7 г. след една продължителна диария (не се изолира нищо след многото изследвания на изпражненията) се стигна до лактозна непоносимост и отново диета. От тогава до сега все си мисля, че има някакъв проблем с изпражненията. Изхожда се по 1-2 пъти на ден но винаги са в кашеста форма и зеленикави на цвят. А когато се разболее винаги е с лека форма на диария. Аз си мисля, че има вероятност за недобро усвояване на храната но....личната е на мнение, че всичко е ОК! А за астмата не знам какво да кажа. Личната на два пъти смяташе, че има пневмония а когато отидем в болницата при пулмоложката тя казва, че всичко това на снимката са типични показания при астматични деца. За Фликсотайд - последния път пулмоложката спомена същото но аз реших, да опитаме първо със спирането на градината но ето, че пак сме болни.
Birdie благодаря ти за бързия отговор. Предполагам, че разговорът ни ще има продължение и ще те информирам за следващите ни действия. Peace

# 497
  • Мнения: 8 585
Пишете...

# 498
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 232
Понеже темата за ваксините се е изместила доста реших да задам въпроса си тук!
Другия месец ще правим реваксинация на полиомиелит на година и три месеца .Досега сме  ползвали тези от касата със живата компонента ,но сега ми се ще да си купим от тези с неживата.Искам да питам как и е името за ад я намеря в аптечната мрежа и дали е проблем ,че досега са ни давали акпките , а сега искам да сложа от тази.
Благодаря предварително!!

# 499
  • Мнения: 8 585
"Имовакс Полио" е името на моновалентната "убита" полио ваксина.
Не е препоръчително да ги смесвате, но ако сега ползвате "Имовакс" завършете всичките Ви останали дози с нея.
Какво стана с проблемите, които Ви мъчеха толкова време?

# 500
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 232
Много благодаря за отговора и за това че помните за нашите проблеми Laughing
Значи сега като сложа Имовакс полио и останалите реваксинации трябва да са с нея ?
А иначе на въпроса ви ,благодаря нещата при нас се стабилизираха ,не е боледувал от тогава и е много бързо и живо дете!!!Само страшно трудно ни излизат зъбките даже стигаме до консултации със стоматолог, но това ще го отминем.Благодаря ви още веднъж  bouquet  bouquet

# 501
  • Мнения: 8 585
"Значи сега като сложа Имовакс полио и останалите реваксинации трябва да са с нея ?"
->Да, всички останали!

# 502
  • Мнения: 3 216
Много благодаря за отговора! Още при първата ни среща с педиатърката ще предложа да опитаме с този вид АМ.
А че състоянието не е бързопреходно, се уверих вече.... Sick

# 503
  • София
  • Мнения: 4 423
Бърди, отново аз Rolling Eyes
Минахме изцяло на НАН2, но откакто го давам без фризовом, не иска повече от 70,80г да изпие, давам го сутрин и вечер, когато останат 100г ги смесвам с бискити плазмонт и така с лъжичка ги изяжда, но ме притеснява, че въобще не приема течности, под никаква форма - нито вода, със захар или без, нито сок, нито чай, абе нищо и аз се надявах поне с млякото да приема, но откакто е такова рядко не го иска, да се върна ли на фризовом, какво да правя, не знам... Confused

# 504
  • Мнения: 88
Здравей Birdie,
Дъщеря ми е на 3 месеца. Преди един месец на консултацията педиатърката установи предразположение към АБКМ. СИмптоми: грапави крачета(нещо като гъша кожа) около коленцата и до глезените. Ние сме само на кърма ( само в родилния дом е дохранвана с АМ). Обясниха ми, че ще го израсте детенцето, само да си запазя кърмата. Аз баче се разрових из нета и из книгите и си наложих една много строга диета. Водих бебенцето и при мустаков, който ни изписа кузихром и фенистил. (последното е при обостряне на обрива и 2дни преди и след ваксинация). Честно казано не мисля да и ги давам. Чудя се възможно ли е бебе на кърма да има АБКМ?
Другия ми въпрос е: имаме обрив по лицето- бели точици,  като кожата е много суха и се лющи понякога. На пипане точиците са като шкурка. Мажа с Мустела и Себамед и има ефект, поне не е суха кожата, но обривът си стои. И мустаков и една друга докторка казаха, че е АД..
Възможно ли е ?
Вече ме е яд, че не послушах нашата педиатърка и тръгнах по различни специалисти, да ме объркат тотално. Забравих да кажа, че мустаков при пргледа установи изменена лигавица на нослето, като при алергии..Тя наистина е със запушен нос от известно време, но няма сополки, само малки бели сухи секретчета.

И последно в петък сме на ваксина и личната ни изписа калциев глюконат и вит ц преди и след ваксината . Ще слагаме Пентаксим.
Благодаря предварително.

# 505
  • Мнения: 8 585
Бърди, отново аз Rolling Eyes
Минахме изцяло на НАН2, но откакто го давам без фризовом, не иска повече от 70,80г да изпие, давам го сутрин и вечер, когато останат 100г ги смесвам с бискити плазмонт и така с лъжичка ги изяжда, но ме притеснява, че въобще не приема течности, под никаква форма - нито вода, със захар или без, нито сок, нито чай, абе нищо и аз се надявах поне с млякото да приема, но откакто е такова рядко не го иска, да се върна ли на фризовом, какво да правя, не знам... Confused
Добре, и този вариант е добър с млякото. БЕЗ НАТИСК!
Не са нужни допълнителни течности, ако детето не иска.
Предлагаме, ако не иска, не настояваме.

# 506
  • Мнения: 3 456
Здравейте Бърди!!!

Моят въпрос не е свързан с детето ми, а с мен самата  Embarassedи ще съм Ви благодарна, ако имате време да ми отговорите.
На 28 години съм и от забременяването ми до настоящия момент постоянно съм с "детски болести"- започнах с ангини-цялата си  бременност изкарах с мазане на гърлото,сливиците ми станаха с хронични детритни тапи и хронични стрептококи- миналия февруари ги извадиха. Сега правя упорити и много неприятни ларингити (преподавател съм), които за 2 дни преминават в ларинго-трахеити с мъчителна давеща кашлица, следва бронхит и пневмония. За последните 12 месеца съм изкарала 3 пневмонии. Големият проблем и поводът да ви пиша е фактът, че вече съм развила изключителна резистентност към АБ- посявките винаги показват пневмококови стрептококи. През последната година съм изпила 11 АБ. Последните АБ, които съм пила ( по антибиограма) не могат "да се справят" със стрептококите.
Удачно ли е според Вас поставянето на противострептококова ваксина, има ли въобще такава, каква бихте ми препоръчали, по кое време на годината е подходящо да се сложи, трябва ли да съм напълно здрава.
И още мислите ли , че препаратът "Изопринизон"е подходящ в моя случай или е губене на време ?
Предварително  Ви благодаря и много се извинявам, че Ви занимавам с "недетски проблем" !!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 507
  • Мнения: 8 585
@lorka barborka
Имате показания за пневмококовата полизахаридна ваксина за възрастни. Обсъдете с интерниста Ви. В първия удобен момент може да я поставите.
Направете фарингеални посявки на всички възрастни от обкръжението Ви-те могат да са носители, да не го знаят и да Ви заразяват непрекъснато. За детето също важи това.

Обсъдете също ежедневни 3-4 пъти гаргари с хлебна сода  (във вода), от които ще имате голяма полза.
"Изопринизон"? не съм давал или използвал това средство.

# 508
  • Мнения: 3 456
Здравейте отново !!!
 Благодаря Ви за "светкавичния" отговор !!!  bouquet
Относно ваксината- това ли името - "стрептококова полизахаридна ваксина". Ще обсъдя непременно с личния лекар, макар че ми се струва, че ако той си разбираше достатъчно от работата едва ли щях да я докам до тук. Все пак той до сега не ми преддложил друга алтернатива в "борбата" със стрептококите, освен АБ-ците, които вече не ми действат.
Относно гаргарите- правя ги с лайка и хлебна сода, но не ми помагат особено. Усещам по-голямо облекчение от инхалации със същите две неща.
Тази ваксина по схема ли се слага или еднократно и трябва ли непременно да съм здрава ?
Благодаря Ви отново за отзивчивостта !!!

# 509
  • Мнения: 8 585
Схемата за полизахаридната ваксина (някъде я продават под името "Пневмо 23") е от една доза само.
Две дози се правят при специални обстоятелства.
Поставяте я ако сте добре.
Само хлебна сода...
Инхалации?
Астма? може би е това, а не ларингит?
странни неща пишете... Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 20:32 от Birdie

Общи условия

Активация на акаунт