Мнения на Birdie...

  • 253 214
  • 2 044
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 8 585
НЯМА нужда да давате Зиртек, ако се касае за Бронхиална Астма.
Той няма никакъв ефект върху хода на това заболяване.

# 631
  • Мнения: 94
Здравей, Birdie!

От около 10дни имам постоянна болка в дясната гърда. Болката остана след преборен мастит и рагади на зърното. След консултация с лекари, които твърдяха, че това е нормална болка за кърмачка(Ния е захранена от 2 месеца, но нямаме заместено хранене)  и  ме посъветваха временно да спра да давам от тази гърда, защото болката е резултат на силата на сучене????!!!!

Така след този съвет и други подобни, аз на своя глава си направих микробиологично изследване на кърмата. Днес излезе резултат и той е следния:Streptococcus pyogenes/ в голямо количество/ и Staphilococcus aureus /в голямо количество/. Утре съм на хирург, но въпроса кям теб ми е за бебето. Тези коки сигурно са се предали и на нея чрез кърмата. Какво ще ме посъветваш - какви изследвания за нея са необходими? Да спра ли да я кърмя? Много съм объркана. Какво да правя?
Благодаря предварително.

# 632
  • Мнения: 8 585
"Ния е захранена от 2 месеца, но нямаме заместено хранене..."
->Простете, това не го разбрах.

Това е инфекция.
Би трябвало да лекуваме с антибиотици.
Не бих Ви препоръчал да кърмите, докато инфекцията не бъде овладяна и млякото не стане негативно при посявките.
За детето-зависи от колко време е този проблем.
Аз бих направил общи кръвни изследвания на бебето.
Нужно е особено внимание и проследяване на детето.

# 633
  • Мнения: 94
Birdie, благодаря за бързия отговор!
А мога ли да храня детето от неболната гърда. И за какви по-точно симптоми трябва да наблюдавам в поведението му? Благодаря.

# 634
  • Мнения: 4 150
Зиzи Топ,
Ако си направите една посявка на кожата и там Ще ви открият сьЩите бактерии в милиони...Това не оzна4ава,4е не трябва да докосвате бебето..
Ако реЩите да не кьрмите,опитайте да zапаzите кьрмата си с помпа и след това да продьлжите да го кьрмите(ако желаете).

# 635
  • Мнения: 8 585
Проблема от това, което желаете е че може да има в млякото от другата гърда също микробни причинители.
При такъв масивен растеж е разумно да се вземе антибиотично лечение и тогава...
Ако може да изпразваме гърдите, и на 3-4 ден ако млякото е стерилно...

Има риск за детето, колкото и да ми се иска да не се спира кърменето.
Особено щом детето е без правена ваксина "Превенар".

Детето се следи за инфекция+ушички.
След като му направите общи кръвни изследвания...

# 636
  • Варна
  • Мнения: 6 889
Birdie, виждам, че си бил онлайн скоро и затова ще си задам въпроса, ако имаш мнение и го кажеш сега ще съм ти благодарна.
Имам момиче на 5  и половина, преди половин час ми каза, че я боли зад ухото. Има подутина, доста голяма според мен /около 1,5см диаметър, 4-5мм височина зад дясното ухо, намира се точно по средата на ушната мида. Боли я леко, при натиск - силно. В момента не е болна, преди 10тина дни имаше леко зачервяване на гърлото с хрема за 2-3 дни и толкова. Няма хрема , не кашля. Възможно ли е да е лимфен възел? Само от едната страна, от другата не се напипва абсолютно нищо. Преди години когато беше болна и се подуваха лимфните възли зад ушите, но равномерно и по-малко и като че ли по-ниско. Нямам идея какво може да е и се паникьосвам. Какво мислиш?
Това е, мерси предварително...

# 637
  • Мнения: 8 585
Birdie, виждам, че си бил онлайн скоро и затова ще си задам въпроса, ако имаш мнение и го кажеш сега ще съм ти благодарна.
Имам момиче на 5  и половина, преди половин час ми каза, че я боли зад ухото. Има подутина, доста голяма според мен /около 1,5см диаметър, 4-5мм височина зад дясното ухо, намира се точно по средата на ушната мида. Боли я леко, при натиск - силно. В момента не е болна, преди 10тина дни имаше леко зачервяване на гърлото с хрема за 2-3 дни и толкова. Няма хрема , не кашля. Възможно ли е да е лимфен възел? Само от едната страна, от другата не се напипва абсолютно нищо. Преди години когато беше болна и се подуваха лимфните възли зад ушите, но равномерно и по-малко и като че ли по-ниско. Нямам идея какво може да е и се паникьосвам. Какво мислиш?
Това е, мерси предварително...
В какво състояние са ушите на детето? Отит?
Най-вероятно е или мастоидит или лимфен възел.
Има и други възможности, разбира се.

# 638
  • Варна
  • Мнения: 6 889
Не се оплаква от болки в ушите към момента. Ох, и да го мисля тази нощ не мога да направя нищо, утре ще я заведа на лекар. Надявам се да не е нещо спешно. Така от нищото се появи това чудо, пуснах търсачката и излязоха гадости...
Няма да отнемам отвремето ти повече, благодаря и лека вечер.

# 639
  • Мнения: 203
Здравейте Birdie,

Бих искала да опиша нашия случай и съответно да чуя мнението ви.
 
Към 3-ия месец на Александър му се появи едни ситен обрив  на лявото слепоочие и на челото при косичката и нещо малко като пърхут. Таман бях сменила шампоана, което може да е било от това. Обривът се разширяваше, но само на тези места. Излязоха му и малко ситни пъпчици тук-там на коремчето, но пък в същото време като му прах дрехите веднъж добавих Калгон (не ме питайте защо, не знам, но за 1 и последен път). Педиатърът ни предписа някакъв крем незнам какъв си сулфид, който ни приготвиха в аптеката. Като намазах детето по лицето, а аз хубавичко го наплесках, кожата му пламна, стана като домат. За по-сигурно, го намазах втори път, нали имам доверие в педиатъра. То разбира се стана по-зле. Според мен кожата на детето изгоря, започна да го сърби, в следващите седмици се обели. В този период бяхме изпратени при алерголог. Аз й обясних, че това, което вижда, не са изобщо първоначалните обриви, състоянието на кожата се беше тотално видоизменило от крема. Тя обаче веднага заключи, че Александър има атопичен дерматит. Искам да подчертая, че никога не е имал други екземи или обриви по други части на тялото! Предписа ни един куп кремове, които трябваше да мажем по определени схеми. Отначало стриктно спазвахме препоръките й, но с мъжа ми бързо видяхме, че или не бяха подходящи за кожата на детето или не му помагаха. На наша отговорност ги спряхме, смених бебешкия шампоан и започнахме да мажем детето както и преди със специално бадемово масло. Постепено кожата на лицето се оправи, по-късно и коремчето се изчисти от пъпчиците. не ползваме никаки специални мазила или козметики и кожата на Александър си е съвсем наред. Междувременно ходихме на консултации и лекарката ни предписа други кремове (някакава медицинска козметика), в която не видях нищо положително и Елидел, с който да го мажа при необходимост и който не ми се е налагало да ползвам, просто детето няма проблеми с кожата! Направи ни кожен тест, който излезе положителен на мляко и яйца. На въпроса ми дали не е малък за тест (Алекс тогава нямаше още 5 месеца), тя каза, че кожните тестове улавяли основните алергии дори при малки бебета. В същото време, на детето на приятелката ми му правиха кръвен тест след навършени 6 м., защото техният алерголог бил на мнение, че по-рано нямало смисъл. Тогава се започна диета за мен, защото кърмя и после диета за Александър при захранването. От начало спазвах диетата стриктно, после, срам ме е, ама взех да си позволявам това- онова от забранените храни. От 3 седмици ям всичко. Не съм забелязала никава промяна, освен, че като започнах диетата, детето започна да ми отказва кърмения и сега откакто ям всичко пак взе да суче. Но това може и да е съвпадение, просто го забелязах. Иначе ни предписаха Прегомин, но той не ще да го пие, а и не му го предлагам, като имам кърма... Започнах захранване на 6 месеца. Александър е опитал доста зеленчуци, някои плодове, оризова, царевична каша, днес му дадох малко хляб. По принцип ми отказва твърда храна, основно се кърмим. Алерголожката категорично ми забрани да давам жълтък и всякакви опити за млечни каши, никакво сирене, било то козе или овче. Не поиска да го тестираме отново, каза ми като наближи годинката, до тогава диета.
Извинявам се да дългите си писания, но все нещо ме човърка около тези алергии. В крайна сметка трябва ли да ограничавам себе си и детето ако няма смисъл. И без това не иска да яде и тук изборът от детски храни е доста ограничен, а за алергични деца да не ви говоря, че съвсем няма нищо, трябва ли да се мъчим ако няма алергия! Лекарката е очарована, че всичко върви нормално, но тя си мисли, че ние сме на здрава диета и се мажем с предписаните от нея мазила, а аз не се осмелих да й кажа истината.
Не знам дали бихте могли да направите коментар на написаното от мен. Аз все си мисля, че диагнозите ни бяха поставени някак си на бързо, без лекарката да се вслуша много в обясненията ми. От друга страна положителният тест е факт.  Моля ви за мнение.
Благодаря

# 640
# 641
  • Мнения: 8 585
@Chloé

"Направи ни кожен тест, който излезе положителен на мляко и яйца."
->Да, но детето тогава яйца не е консумирало. Преминали през кърмата съставки? малко вероятно. На "мляко"- към кои протеини? Кожните тестове в тази възраст не са за препоръчване и трябва да се интерпретират САМО В ПОЛЗА НА ДЕТЕТО И МНОГО ПРЕДПАЗЛИВО. Ако детето няма признаци на АБКМ естествено теста се игнорира.

Това, което описвате е класически пример на объркване. АД НЕ Е алергично страдание.
Поставянето на диагнози би трябвало да става много предпазливо.

"На наша отговорност ги спряхме, смених бебешкия шампоан и започнахме да мажем детето както и преди със специално бадемово масло. Постепено кожата на лицето се оправи, по-късно и коремчето се изчисти от пъпчиците."
->Кошмар за всеки педиатър-родителите да са по-добри лекари от педиатъра. Случва се-би трябвало да е до 1 път годишно Simple Smile .

"Лекарката е очарована, че всичко върви нормално, но тя си мисли, че ние сме на здрава диета и се мажем с предписаните от нея мазила, а аз не се осмелих да й кажа истината."
->Трябва да и кажете. Не е добър подход да не го направите. Всеки от нас си има своите "Ватерло"-аз се моля моите да са по-редки. Затова и все въртя мисли кое и как по-добре би могло да стане...

Даването на млека от групата на "Прегомин" на деца без убедителни данни за АБКМ е груба грешка!

Какво да Ви пиша?  Thinking
Пиша вече две години по тези теми... никой не чува-все на "алерголози" ходят... Колкото по-мастити, толкова по-добре. Толкова страдания и за какво? За една вероятно невинна бебешка екзема.

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 05:24 от Birdie

# 642
  • Мнения: 8 585
Това в дясно може да е:
*Стафилококова екзема. Може и от биберон-залъгалка. Бих предпочел да намажем с Фуцидин. Обсъдете...
*Тъй като не е много фокусирано, ако обрива е концентричен с пъпчици по периферията и свободна (макар и червена) централна зона, то това е гъбичкова инфекция!
Моля обсъдете-зависи как изглежда отблизо и под лупа този обрив в дясно.

След ликвидиране на инфекцията може да се наложи едно КС кремче за 2-3 дена за да премине екземата.
Петната по-долу бих мазал с Фуцидин+Дактарин за 3-4 дена.

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 05:25 от Birdie

# 643
  • Мнения: 533
Здравейте Birdie,
Ще ви бъда благодарна ако ми кажете как се превежда на български PAVOR NOCTURNUS и ми дадете малко повече информация за това състояние. Педиатърката ми каза, че е нормално състояние при малките деца когато се наблЮдава рядко, но аз бих искала да науча повече как най-удачно се реагира при такива ситуации.
Благодаря предварително!

# 644
  • Мнения: 140
Много ви благодаря за бързата реакция.Точно както го описвате е обрива в центъра е гладко само по края са пъпчиците.Ще я мажа с тези две кремчета и дано да мине.Спокойна вечер  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт