Достатъчна ли е слънчевата светлина, за да си набавяме необходимия витамин D

  • 5 937
  • 252
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 140
Набавяме си витамин D с добавка , защото слънцето е недостатъчно, колкото и да сме навън, а и храненето ни не е пълноценно, особено през зимата..

# 181
  • Мнения: 1 009
За съжаление витамините трудно могат да се набавят само по естествен път. Факторите за това са много.
Целогодишно обръщам внимание на това как се храня. Предпочитам салати, млечни продукти, яйца, ядки. От месото харесвам пуешко, патешко, пилешки дробчета, но като цяло не ям много месни продукти.
Със сигурност покрай работата нямам много възможност за хубави разходки през зимата. Излизаме с децата, но не толкова колкото през по-топлите месеци
Искрено мразя ранното мръкване през ноември и декември.

# 182
  • Мнения: 129
Смятате ли, че набавяте на организма си достатъчно витамин D чрез здравословен и пълноценен начин на живот? - Правя всичко възможно, но лабораторните резултати отчитат дефицит.
Как се храните през зимните месеци и прекарвате ли достатъчно време на открито или сред природата? - Храня се със сезонни плодове и зеленчуци, месо, въглехидрати и прекарвам поне по 1-2 часа дневно в разходки навън.

# 183
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Мисля, че не си набавям необходимия витамин Д през зимата, но се старая да се храня балансирано.

# 184
  • Мнения: 6
Здравейте, вчера изследвах витамин Д и се оказа, че имам недостиг. Семейството ни се храни здравословно, всеки ден се разхождаме в планината и въпреки това ще се наложи допълнителен прием. Затова ще се радвам, ако спечеля наградата.

# 185
  • Мнения: 123
Прекарвам доста време навън, но въпреки това не смятам, че си набавям достатъчно витамин Д, особено през зимата. Старая се да се храня здравословно.

# 186
  • Варна
  • Мнения: 522
Не ,не е достатъчно, чувствам и голяма умора ,а все не се изследвам за недостиг.

# 187
  • Мнения: 634
Не, през зимата се нуждаем от повече витамин Д и е хубаво да си го набавяме чрез подходящи хранителни добавки.

# 188
  • Мнения: 240
Прекарваме доста време навън лятото, но за зимата, не мисля, че си набавяме нужния витамин Д. Обикновено зимата купувам вит. Д на капки за децата

# 189
  • Мнения: 2 696
Не смятам, че е достатъчен витамин Д, затова при всяка възможност гледам да съм навън на слънце. Зимата правя много свежи салати , плодове , сокчета , чайчета с лимон и мед, Всяка събота и неделя гледаме да се разхождаме някъде из Родопите с децата

# 190
  • Мнения: 2 695
Въпреки че прекарваме доста време навън дори през зимата, не смятам, че успяваме да си набавим необходимото количество витамин Д. За зимните месеци винаги предпочитам да го давам като добавка поне на децата си.

# 191
  • Мнения: 1 966
Стремим се да прекарваме време навън, предимно в разходки. През зимата ядем много плодове и зеленчуци, приемаме допълнително витамини и имунистимуланти.

# 192
  • Мнения: 332
Винаги се стараем да поддържаме разнообразно меню, не се лишаваме, но и не прекаляваме с нищо. Обичаме морски продукти и различни салати.
Не съм почитател на излагането на слънце, защото кожата ми образува бенки и лунички, ползвам целогодишно слънцезащита.
Не съм правила изследване на вит.D, но може би е добра идея.

# 193
  • Мнения: 11 778
Лятото може и да набавям някакъв витамин Д от слънцето, понеже не ползвам слънцезащита, но не ходя и на плаж. Просто от разходки навън и работа в градината.
Не разчитам на добавяне на витамина чрез храна нито лятото, нито зимата. От есента приемам като добавка, чак до късна пролет.

# 194
  • In Neverland
  • Мнения: 360
Със сигурност не си набавям достатъчно, не излизам толкова често навън, а и храненето ми не е от най-здравословните, особенно на работа. Поради тази причина пия допълнително есенно-зимния сезон.

Общи условия

Активация на акаунт