Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 9

  • 38 427
  • 873
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 834
Незнам за тестостерона,но инсулина и Хома индекса да завишени също...

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 40 992
Незнам за тестостерона,но инсулина и Хома индекса да завишени също...
да, а този Хома индекс за какво отговаря?

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 560
Посетете ендокринолог.Ветоятно детето е с инсулинова резистентност

# 93
  • София
  • Мнения: 736
Здравейте, синът ми в понеделник се оплака от болки в корема.
Скрит текст:
По съвет на личния лекар давахме Газ капки и Креон няколко дни. Оплакванията спряха още след първия прием на лекарствата. Днес обаче се събуди с температура и повръщане. По моя инициатива пуснахме кръвни изследвания и искам да помоля за тълкуване, ако е възможно. Най-вече се притеснявам за апендицит, тъй като аз съм оперирана на неговата възраст (бях без никакви болки)
КК показва остра инфекциозна реакция от тип ковид или подобен вирус. Възможно е инфекцията да е и бактериална (стомашно-чревна). Ниският CRP е добър индикатор и е малко вероятно да е апендицит.

Ако болката се влошава и на пипане вдясно от пъпа и надолу същата се засилва, посетете спешно отделение.
---
Момичета, какво означаваше завишен тестостерон при тийн на 17г?
Скрит текст:
Ето му изследванията..какво мислите?
От значение тийнът от какъв пол е.

# 94
  • София
  • Мнения: 493
Sleek, направих изследванията, които ми препоръчахте, моля за мнение и насоки. Имам направление за гастоетеролог-ще търся др. седмица.

Скрит текст:

# 95
  • София
  • Мнения: 736
Здравейте,

Първо. Добре е, че сте направили изследванията. Бих казал са прекрасни. Най-вече поздравления за кръвната захар и ниския инсулин. Де факто нямате никаква инсулинова резистентност, което вече е доста рядко срещано. Не знам какъв е начинът ви на хранене (и живот), явно е правилен.

Направените изследвания изключват една огромна палитра от болести и състояния. Същите ще са от значителна полза на гастроентеролога, който ще ви прегледа, като ще спести доста време и усилия в диагнозата. Единственото, което леко не ми харесва е завишеният LDH, към горна граница. Но и той изолиран, не е значимо завишен и вероятно не крие нищо конкретно зад себе си.

Нямате възпалителен процес, което е съществено важно. Левкоцити в урината вече не се забелязват.

За вас и вашия гастроентеролог най-вече остава въпросът дали може да се говори за някоя от формите на хепатит, в т.ч. автоимунни състояния. Попитайте дали е удачно да се направи скрининг по следните параметри: АСМА, АНА, ЛКМ-1, Имуноглобулин Г, като лекарят ще прецени, вие просто попитайте.

Ако ехографията е чиста и бъде преценено, че скрининг не е нужен, значи, че завишеният ГГТ остава изолирано, незначимо явление, което не е признак на конкретно заболяване. Дано такъв да е случаят и при вас. Носете всички изследвания.

Ако след прегледа при гастроентеролога имате въпроси, можете да ме потърсите, както и да споделите какво е развитието.

# 96
  • София
  • Мнения: 493
Здравейте,

Първо. Добре е, че сте направили изследванията. Бих казал са прекрасни. Най-вече поздравления за кръвната захар и ниския инсулин. Де факто нямате никаква инсулинова резистентност, което вече е доста рядко срещано. Не знам какъв е начинът ви на хранене (и живот), явно е правилен.

Направените изследвания изключват една огромна палитра от болести и състояния. Същите ще са от значителна полза на гастроентеролога, който ще ви прегледа, като ще спести доста време и усилия в диагнозата. Единственото, което леко не ми харесва е завишеният LDH, към горна граница. Но и той изолиран, не е значимо завишен и вероятно не крие нищо конкретно зад себе си.

Нямате възпалителен процес, което е съществено важно. Левкоцити в урината вече не се забелязват.

За вас и вашия гастроентеролог най-вече остава въпросът дали може да се говори за някоя от формите на хепатит, в т.ч. автоимунни състояния. Попитайте дали е удачно да се направи скрининг по следните параметри: АСМА, АНА, ЛКМ-1, Имуноглобулин Г, като лекарят ще прецени, вие просто попитайте.

Ако ехографията е чиста и бъде преценено, че скрининг не е нужен, значи, че завишеният ГГТ остава изолирано, незначимо явление, което не е признак на конкретно заболяване. Дано такъв да е случаят и при вас. Носете всички изследвания.

Ако след прегледа при гастроентеролога имате въпроси, можете да ме потърсите, както и да споделите какво е развитието.
Много благодаря, ще пиша отново след консултация с гастроентеролог. Мъъъничко се поуспокоих. Мислех, че не са ми добри изследванията...

# 97
  • Мнения: 2 809
sleek, здравейте

Теста за ковид и грип е отрицателен
От днес ЦРП и Суе - завишени
Скрит текст:

Пуснах за всеки случай и една стерилна урина'/ще е готова след 2-3 дни/
Скрит текст:
Имам движеща се болка в малкия таз с преминаване с изтръпване в крака. Но имам медианна дискова херния и вероятно затова се разхожда отпред, или  по опашната кост и ишиаса с мравучкане, изтръпване, затопляне

# 98
  • София
  • Мнения: 736
Здравейте,

Така и предположих за ЦРП и СУЕ. За "щастие", инфекцията изглежда е вирусна, отколкото бактериална, но силно е засегнала имунната система, което значи, че може да се влачи едно известно време. Ще трябва да се подсилите, за да не ви бутне повече, и да преборите вредителя. Препарати като Иновирон и Микоменд са подходящи за случая. ЛЛ може да препоръча други.

Не знам какъв точно тест за ковид сте направили, но моята идея беше да бъде лабораторно заедно с кръвните изследвания, за да се видят и титрите за давност. Но както и да е.

Да, не е изключено вирусът да е пораздразнил седалищния нерв.

Ако не се подобрите до 2-3 седмици, потърсете помощ отново, за да се направят и нови изследвания. Ако пък сте по-добре след време, пускането на изследвания ще е безпредметно.

# 99
  • Мнения: 2 809
Много благодаря за отделеното време. Ще се подсиля, надявам се да се подобря.

От тези тестове си правих
Скрит текст:


# 100
  • Мнения: 152
Здравейте!
Пуснах си изследвания профилактично. Витамините ми все са ниски Sad Исках да видя и щитовидната жлеза, тъй като последната година и половина цикъла ми не е редовен. 3 пъти няма по няколко месеца, като сега последно август имах цикъл. На 42 г. съм.
Прилагам резултатите
https://prikachi.net/image/Xxn9i

# 101
  • Мнения: 2 291
Здравейте,

пиша, за да разкажа накратко какво стана в моя случай за хора с подобни проблеми.
След като през август ми излязоха над 750 (простете ми за липсващата единица) антитела за преминал епщайн бар и повече от четири месеца боледувах от болно гърло по съвет на Слийк отидох в Александровска при доктор Лесичкова, която след редица изследвания и изследване на букална лигавица потвърди все още активен Епщайн бар с много високо вирусно число и ми изписаха терапия с противовирусен препарат, тъй катл съм с Хашимото и два месеца добавки, след което ще повторим тестът. Всякакви други притеснения се отхвърлиха, имам много, но все леки отклонения в чернпдробни и други показатели.
Силно се надявам сега болките да преминат и по възможност да се повлияе и умората и леката депресия, в които съм открай време.
Благодаря на sleek за помощта.

# 102
  • Мнения: 28
Ако някой може да помогне с разчитане ще съм благодарна.

Мерси!

Microbiology
 09-12-2023
Test/analyte:
Vaginal secretion study
Microscopic result: единични лактобацили, паваж от левкоцити!! слуз
Result of culture: Няма патогенни аеробни бактерии.Candida ( - ) отр.
Results date: 12-12-2023

# 103
  • Мнения: 4 229
За анаеробни не пише?
Със сигурност липсата на лактобацили е проблем

# 104
  • Мнения: 61
Нищо притеснително. Почти всеки втори влагашищен секрет е така. Резултат пт цитология имате ли, ако той е окей, значи няма повод за притесняние.
Ако кмате дискомфорт в областта, вземете си си вагинален пробиотик поне 7 дни и не се миите с нищо освен вода (имам предвид отдолу) никакви вагинални гелове, сапуни и тн и перете бельото си ръчно с бебешки препарат за пране.


quote author=Stine Jensen 729211 link=topic=1613027.msg47336274#msg47336274 date=1702395023]
Ако някой може да помогне с разчитане ще съм благодарна.

Мерси!

Microbiology
 09-12-2023
Test/analyte:
Vaginal secretion study
Microscopic result: единични лактобацили, паваж от левкоцити!! слуз
Result of culture: Няма патогенни аеробни бактерии.Candida ( - ) отр.
Results date: 12-12-2023
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт