Сълзи по бузите се стичат, но този път от радост те потичат! ~бебеправене 602~

  • 27 215
  • 841
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 087
Flowers BouquetНа новите - добре дошли !Flowers Bouquet

Ние тук се обичаме, уважаваме и много си помагаме !
Молим ви, представете се – на колко години сте, откъде сте, от колко време опитвате, колко дълъг е цикълът ви, кога е овулацията ви, имате ли вече деца, и всичко друго, което прецените ! Дано темата ви донесе информация, положителни емоции и приятелско рамо в трудните моменти !

Ние сме малко общество за взаимопомощ и подкрепа в пътя на бебеправенето.
Тук не е място за хвалене с положителен тест в първи пост или въпроси от типа на 'здравейте, виждате ли втора черта?'. За тази цел във форума има други теми, молим, потърсете ги.


 

People Baby AA People Baby AlisonParker People Baby arogans: People Baby Arven_89 People Baby bananovolisto People Baby Belflower People Baby Dreamer >3 People Baby Greyspirit People Baby Kactus People Baby LeStrange People Baby m-angel People Baby Mila101 People Baby Mandaria People Baby Monita576 People Baby nasito_88 People Baby petufin People Baby rave People Baby Salsera People Baby S.G.C. People Baby shan^tall People Baby Одри People Baby Пълнолуние People Baby Светослава Ангеловаа People Baby 2402 People Baby


Мило мое мъничко човече,
мое щастие, мой блян!
Как силно искам да те гушна вече,
Никога не ще си сам!

Ще има мигове на сълзи
и поводи за греещи усмивки.
Но всичко ще се нареди,
щом вкъщи сме затрупани
от бебешки играчки, пелени, завивки.

Отправям поглед към небето,
ръка полагам на сърцето.
Молитва, устните прошепват,
да се появиш,
на топличко, до термин,
да се задържиш!

До теб ще бъда неотлъчно,
ще те закрилям
и над теб ще бдя!
Понякога ще ми е трудно, мъчно,
но знай,
ще се старая, ще опитам
да бъда
най-добрата майка на света!
                                 


Тоалетна, чашка и тест -
чакаш минути пет или шест.⏱️
Ето черти - цели са две,✅
сълзите напират - ще имаш дете!🥹

Гадене, киселини и хормони,🤢
Шоколади ядеш с цели кашони.🍫
Първа фетална и втора, и трета -
време да раждаш е майчице клета!🫄

Контракции, разкритие и много болка,😵
врещиш изтощена - искаш упойка. 💉
"Напъвай" - крещят всички над тебе🧑‍⚕️
и чува се плачът, мощен, на бебе. 👼

Плацента, шевове - ох няма край...🙄
вземаш детето и попадаш във Рай! 🥰
Изписването е на дневен ред,
там всеки ще ти даде непоискан съвет. 🗣️

Памперси ,хранене и спане,
това бебе ще спре ли да реве? 🥴
40 дни и погача голяма -🍰🧁🍬
всяка жена акъл от опит ти дава. 🧏

Още рев, ако и колики мощни,😨
ти вече не спиш по цели нощи.💤
Помощ накрая търсиш в група за мами,🫶
там всички знаещи са се събрали.🧑‍💻

Минава месец, втори и вече сме в шести -6️⃣
сега се вълнуваме от пюретата месни!🥔🥦🥕
На дневен ред вече е друго -
зъбите никнат, виждам се в чудо!🦷

Приспиваш в количка, на ръце и в кошара...
но ефект от всичко естествено няма!!!!!🙄
Разбирам - да си майка е сбъдната мечта. 💗
😘
                  


*Нека мен и теб в едно да съберем*
Когато двама души срещат се,
минава време и започват те
семейството да се увеличи с още един член,
когато кажат си ‘‘Нека мен и теб в едно да съберем !‘‘.

Мечти и надежди силно се разпалват,
някъде там двама спират да се пазят.
Дни, месеци, дори години понякога минават,
време, пари, нерви, всичко готови са да дават !

Първо откъсват част от своята душа и сърце,
докрая поръсват с любов. Да ! Те искат дете !
Трудно е, много търпение се иска,
понякога сълзи тихо ронят се, зъби се стискат.

‘‘Не се напрягайте !‘‘ – отстрани лесно е да казват.
Как, когато чакаш такъв дар, трудностите да не те смазват ?
Някъде там в един момент се случва,
теста показва две черти, а в гърлото засяда бучка.

Този път обаче напират радостни сълзи,
мъжът, когото обичаш, с дете ще дариш !
Трудностите през бременността, всичко си заслужава,
а борбата преди това не се забравя !

Но когато гушнеш малкото човече всичко избледнява,
някакси по-леко става и осъзнаваш, че вече станала си МАМА !
        


*Сила*
Ако днес се чувстваш унила,
ако в себе си не намираш вече сила.
Ако ти се струва вече невъзможно
или пък невероятно сложно.

Не спирай! Продължи напред,
може още утре да е твоят ред.
Бори се! Ще си заслужава,
животът рядко даром дава.

И ако имаш нужда - поплачи си,
излей каквото ти тежи.
А после на краката стъпи си
и недей повече тъжи.

Идва малкото човече,
може би дори на път е вече.
И то ще иска мама с усмивка широка,
да му показва винаги вярната посока.

И ако днес се чувстваш унила,
намери в себе си сила,
защото идва малкото човече,
сигурно дори на път е вече !
           

Тестове за овулация
Графики на БТ
Отчетни теми
Автоимунен тиреоидит на Хашимото
Бременна ли съм ?
Добавки и витамини
Изследване на хормони
Стойности на ЧХГ
Как се сбъдна мечтата ни да имаме дете

Старата тема
Обща отчетна тема на нашите успели момичета





Anigo


Flowers Sunflower
LeStrange: M - 19.03; O - 04.04; T - 18.04
Flowers Hibiscus
rave: M - 20.03; O - 05.04; T - 19.04
Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: вт, 19 мар 2024, 13:13 от rave

# 1
  • Мнения: 267
Здравейте, скъпи момичета! Flowers Hibiscus
Дойде и моят час да бъда орисница на новата тема, по покана на rave. Споделям с вас част от моята история, вярвайки, че може да даде кураж и сила по време на този невероятен, но понякога труден път към майчинството. С моят съпруг сме заедно от 9 години. Оженихме се и преди около 7 години преживях момент, който ми промени живота-преживях мисед аборд. Този период беше изключително труден за мен, за съжаление впоследствие разбрах, че се случва на почти всяка една жена, понякога не веднъж дори... В тези тъмни моменти, в които се чувствах изгубена и разочарована, намерих сила да се изправя и продължа напред. Със силната подкрепа на съпругът ми, след почти 2 години подновихме опитите си за бебе. И да, този път се получи.. 2019 година лятото се роди нашата дългоочаквана мечта, синът ни-Димитър.  Отглеждаме го с много любов и внимание, и вече той пораствайки на една възраст, готов да бъде по-самостоятелен,4 години по-късно започнахме с опитите за зачеване. Следях менструацията си, купувах овулационни тестове през 2 дена, имах чувството, че вече съм с абонамент в аптеката, правех тестове за бременност по 2 пъти в деня и се надявах, че ще бъде положителен. И когато след няколко месеца видях двете чертички не можах да повярвам какво ми се случа. Толкова много искахме това бебе, но се чувствах и ужасно изплашена. Работех много, на държавна и частна практика, стоях вечер до късно, опитвайки се да се събера и да преосмисля приоритетите си. Ходех през ден-два на гинекологични предгледи, прокървих дори, ходех по спешност в болницата, дори чух, че се вижда жълтъчно мехурче, но „няма ембрион“. Последваха сълзи на разочарование, но Слава Богу ден след това изказване, емрбиончето се видя. Човечете в мен се развиваше успешно.. Реших, че ще прекратя работата, ще зарежа всичко и ще се отдам на спокойствие и позитивни мисли, мечтаейки и организирайки нещата покрай строежът на нашата къща на село... Simple Smile За щастие, вярата и желанието са по-силни от всичко! И ето ме днес тук, бременна отново в 27 седмица, очаквайки нашето второ чудо да се появи на бял свят през месец юни, момиченце, чието име ще бъде Анна. Не съм си и представяла, че ще ме сподели тази радост, само се моля всичко докрай да е наред. Моето послание към всички е да не се предавате, колкото и предизвикателства да срещнете по пътя. Всичко си струва, момичета! Нека всяка сутрин се събуждаме благодарни за това, което имаме и с вяра, увереност и решителност продължим напред към мечтите си. Нека настъпващата пролет ни донесе надежда и нов живот! Нека бъдем катя цветята – красиви и вдъхновяващи! Най-святото нещо на света е МАМА, желая го на всяка една от вас, ръся ви с прашец и се моля мечтите ви да бъдат реалност!
С любов и подкрепа,
Соня Simple Smile 

# 2
  • Мнения: 292
Запис в новата тема..🍀
Желая да е успешна, мирна и изпълнена със сълзи, но само от радост... ❤️

# 3
  • Мнения: 3 209
Мерси за новата тема и за орисването.

Тука малко статии за Мини, ако и се чете:
Скрит текст:
Ей тука за празни фоликули при нормален естрадио - https://bahceci.com/bg/blog/sindrom-na-prazno-jajce-pri-ivf/
Ето и научна статия, за по-рядката причина Синдром на празно яйце https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1472648317302389
От възрастта не е.
Иначе съм сългасна - личен опит би бил полезен, ако някой има подобен около 75% празни фоликули, ако не е това, не е много полезно.
Но пък 4 наистина не са малко, просто очaкването е било друго.

Скорошен успех на всички момичета Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: вт, 19 мар 2024, 08:43 от Одри ♡

# 4
  • Мнения: 853
Запис и от мен. Благодаря на rave и Соня за орисването! Hug

# 5
  • Мнения: 1 349
Запис и от мен. Благодаря за темата, Рейв 🫶🏻
Грабвам си прашец от Сони и желая успех на всички! Нека тази година е нашата! 🍀🍀🍀

# 6
  • София
  • Мнения: 3 016
И аз се записвам в мновата тема, благодаря на Рейв за старанието и на Соня за прашеца!

# 7
  • Мнения: 120
Записвам се и аз в новата тема. Взимам си прашец от Соня и ѝ желая лека бременност до края. Честито на Аниго, стискам палци всичко да е наред до финал.

Аз в четвъртък имам час за хематолог. За първи път ще посещавам такъв специалист и съм малко объркана какво точно да кажа, бих искала да ми назначи изследване за тромбофилия.
Представям си, че когато кажа за трите ни години безуспешно опити за бременност ще тръгне разговорът в правилна посока.
Все пак как протича първи преглед при хематолог?

# 8
  • Мнения: 2 502
Рейвче, благодаря за старанието, прекрасно оформена пролетна темичка ☺️☀️🍀
Соня, благодаря за орисването и лек остатък от бременността! 🩷☺️
Много да е бебеносна темичка!

# 9
  • Мнения: 581
Записвам се и аз.
Благодарности на Рейв и Соня💜❤️
Нека бъде бебеносна и слънчева 🌻
От старата тема да не изпусна Аниго,  честито и до финал!
На останалите сили, вяра и скорошен успех!
Аз  от днес съм на летрозол. На прегледа се видяха 3 фоликула,  така че ги гоним, пък каквото остане на края.

# 10
  • Мнения: 119
Благодаря на rave за прекрасната нова тема Simple Smile Соня лек остатък от бременността Simple Smile
Хайде момичета, пролет идва да има много положителни емоции и тестове Simple Smile

# 11
  • Мнения: 488
Благодаря за новата тема, пожелавам ви да е пълна с положителни тестове!
Соня много положителна история и си взимам розов прашец Heartbeat

# 12
  • Мнения: 2 547
Благодаря за темата Heart

# 13
  • Мнения: 102
Записвам се в новата тема. Благодаря rave и sonityy - хайде до финал и юни месец да ни изненадаш с една готина Анна 🩷

Аз пропуснах миналата тема, организирах и нашето събитие през юни, и покрай стресът от това забравих за бебеправене, така че не сме се отчитали много активно в уж фертилните дни. Не мисля, че усетих някакви симптоми на овулация и избухнах с някакво неприятно акне по брадичката и челюстта. Чакам си МЦ на 22.03 Simple Smile
От по-предишната тема имах изследвания, но чакам да се успокоя малко физически и психически преди да изследвам пак пролактин и щитовидните хормони. Започнах да приемам по-висока доза витамин Д с лъжица кокосово масло. Имам подозрения, че е възможно да имам състояние на GI tract, заради което не усвоявам витамини и минерали правилно. Общо взето ще се наблюдавам как ми реагира тялото, като изключа някои храни.

# 14
  • Мнения: 1 349
Все пак как протича първи преглед при хематолог?

Зависи от хематолога. Аз ходих при Минкова и Тончев с вече готови резултати за тромбофилия.
При Минкова прегледа продължи около час, прегледа ми всички документи, обсъдихме доста неща. След което ме гледа на доплер.
Останах очарована от отношението и вниманието. Даде си телефона, ако имам нужда или въпроси.

При Тончев прегледа беше 10минути, видя ми само документите набързо, назначи ми НМХ при бременност и толкова. Каза ми "млади сте, ще стане, не го мислете".

При следваща бременност бих избрала д-р Минкова.

Общи условия

Активация на акаунт