Кокичета красят земята, втората черта изпълва с радост сърцата ! ~бебеправене 601~

  • 25 584
  • 942
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 087
Flowers BouquetНа новите - добре дошли !Flowers Bouquet
Ние тук се обичаме, уважаваме и много си помагаме !
Молим ви, представете се – на колко години сте, откъде сте, от колко време опитвате, колко дълъг е цикълът ви, кога е овулацията ви, имате ли вече деца, и всичко друго, което прецените ! Дано темата ви донесе информация, положителни емоции и приятелско рамо в трудните моменти !

Ние сме малко общество за взаимопомощ и подкрепа в пътя на бебеправенето.
Тук не е място за хвалене с положителен тест в първи пост или въпроси от типа на 'здравейте, виждате ли втора черта?'. За тази цел във форума има други теми, молим, потърсете ги.


People Baby andi_bb People Baby AlisonParker People Baby arogans People Baby Arven_89 People Baby bananovolisto People Baby Belflower People Baby belma People Baby Dreamer >3 People Baby Greyspirit People Baby Kactus People Baby m-angel People Baby Mila101 People Baby Mandaria People Baby Monita576 People Baby petufin People Baby rave People Baby Salsera People Baby S.G.C. People Baby shan^tall People Baby Sway People Baby V_gs People Baby Одри People Baby Пълнолуние People Baby Светослава Ангеловаа People Baby 2402 People Baby


Мило мое мъничко човече,
мое щастие, мой блян!
Как силно искам да те гушна вече,
Никога не ще си сам!

Ще има мигове на сълзи
и поводи за греещи усмивки.
Но всичко ще се нареди,
щом вкъщи сме затрупани
от бебешки играчки, пелени, завивки.

Отправям поглед към небето,
ръка полагам на сърцето.
Молитва, устните прошепват,
да се появиш,
на топличко, до термин,
да се задържиш!

До теб ще бъда неотлъчно,
ще те закрилям
и над теб ще бдя!
Понякога ще ми е трудно, мъчно,
но знай,
ще се старая, ще опитам
да бъда
най-добрата майка на света!
                         


Тоалетна, чашка и тест -
чакаш минути пет или шест.⏱️
Ето черти - цели са две,✅
сълзите напират - ще имаш дете!🥹

Гадене, киселини и хормони,🤢
Шоколади ядеш с цели кашони.🍫
Първа фетална и втора, и трета -
време да раждаш е майчице клета!🫄

Контракции, разкритие и много болка,😵
врещиш изтощена - искаш упойка. 💉
"Напъвай" - крещят всички над тебе🧑‍⚕️
и чува се плачът, мощен, на бебе. 👼

Плацента, шевове - ох няма край...🙄
вземаш детето и попадаш във Рай! 🥰
Изписването е на дневен ред,
там всеки ще ти даде непоискан съвет. 🗣️

Памперси ,хранене и спане,
това бебе ще спре ли да реве? 🥴
40 дни и погача голяма -🍰🧁🍬
всяка жена акъл от опит ти дава. 🧏

Още рев, ако и колики мощни,😨
ти вече не спиш по цели нощи.💤
Помощ накрая търсиш в група за мами,🫶
там всички знаещи са се събрали.🧑‍💻

Минава месец, втори и вече сме в шести -6️⃣
сега се вълнуваме от пюретата месни!🥔🥦🥕
На дневен ред вече е друго -
зъбите никнат, виждам се в чудо!🦷

Приспиваш в количка, на ръце и в кошара...
но ефект от всичко естествено няма!!!!!🙄
Разбирам - да си майка е сбъдната мечта.
                            



*Нека мен и теб в едно да съберем*
Когато двама души срещат се,
минава време и започват те
семейството да се увеличи с още един член,
когато кажат си ‘‘Нека мен и теб в едно да съберем !‘‘.

Мечти и надежди силно се разпалват,
някъде там двама спират да се пазят.
Дни, месеци, дори години понякога минават,
време, пари, нерви, всичко готови са да дават !

Първо откъсват част от своята душа и сърце,
докрая поръсват с любов. Да ! Те искат дете !
Трудно е, много търпение се иска,
понякога сълзи тихо ронят се, зъби се стискат.

‘‘Не се напрягайте !‘‘ – отстрани лесно е да казват.
Как, когато чакаш такъв дар, трудностите да не те смазват ?
Някъде там в един момент се случва,
теста показва две черти, а в гърлото засяда бучка.

Този път обаче напират радостни сълзи,
мъжът, когото обичаш, с дете ще дариш !
Трудностите през бременността, всичко си заслужава,
а борбата преди това не се забравя !

Но когато гушнеш малкото човече всичко избледнява,
някакси по-леко става и осъзнаваш, че вече станала си МАМА !
 
                

     
*Сила*
Ако днес се чувстваш унила,
ако в себе си не намираш вече сила.
Ако ти се струва вече невъзможно
или пък невероятно сложно.

Не спирай! Продължи напред,
може още утре да е твоят ред.
Бори се! Ще си заслужава,
животът рядко даром дава.

И ако имаш нужда - поплачи си,
излей каквото ти тежи.
А после на краката стъпи си
и недей повече тъжи.

Идва малкото човече,
може би дори на път е вече.
И то ще иска мама с усмивка широка,
да му показва винаги вярната посока.

И ако днес се чувстваш унила,
намери в себе си сила,
защото идва малкото човече,
сигурно дори на път е вече !

      

(h)
Полезни теми:
Тестове за овулация
Графики на БТ
Отчетни теми за бременност
Автоимунен тиреоидит на Хашимото
Бременна ли съм ?
Добавки и витамини
Изследване на хормони
Стойности на ЧХГ
Как се сбъдна мечтата ни да имаме дете
(h)
Старата тема
Обща отчетна тема на нашите успели момичета


rave: M - 16.02; O - 01.03; T - 15.03
Kozirog88 М - 08.02, О - 22.02; T -

Последна редакция: сб, 02 мар 2024, 17:11 от rave

# 1
  • Мнения: 299
Привет, мили момичета ❤️
Дойде и моя ред да Ви дам кураж! Знам, че всяка една ще успее, вярвайте и се борете! Пътят не винаги е лесен, понякога криволичи, понякога има бодли, има и много пречки, но  в края на този път стои най-голямото щастие. Чудеса се случват, знам колко банално звучи, но в темата е пълно с такива. От 2019 до сега доста съм видяла, някои даже се върнаха за второ 🍀
Подкрепяйте се с половинката си, бъдете винаги рамо до рамо, споделяйте им всичко, не ги жалете, те също са час от процеса. Излизайте, ходете на почивки, на разходки, четете книги, правете любов 😉.
Обичайте всеки нов ден, това е едно малко ново начало на нещо голямо в бъдеще!
 Пожелавам Ви от все сърце в най-скоро време в ръце да държите положителен тест и няколко месеца по-късно пухкави вързопчета!
Да бъде!
Сега Ви поръсвам с моя срамежлив прашец, който така умело се крие!
А тук е нашата история, надявам се да Ви вдъхне кураж и надежда ❤️
Скрит текст:
  С ММ от 2018г. правим опити, но все неуспешни. Края на 2019, пуснахме аз хормони, той СГ - 2 %морфология и заключение - астенотератозооспермия.  ММ  направи андрофлора (мисля че беше) и посети уролог-андролог, там му казаха, че всичко е наред. След това запазих час за реп.док. в Стара Загора, дадоха ми час за Март 2020, всички знаем какво се случи тогава 😁 Имахме онлайн консултация с док. Направихме пак хормони и СГ, док. видя резултати по Вайбър и завърши с думите "Млади сте, за къде бързаш" тогава аз на 26, ММ 31. Да факт, ама аз не исках да чакам. Тук в групата, едно момиче писа, че ще има безплатни прегледи в Надежда. Писах, отговориха ми и имах час за Декември 2020, бях при д-р Чапанова. Занесох ѝ всички документи, тя каза че, според нея сме за ин витро, няма какво да чакаме, но поиска ММ да направи СГ при тях. СГ в Надежда, потвърди предните. Аз декември месец лекувах едни гъбички и трябваше началото на февруари да ида в Надежда, за колпоскопия и евентуално цветна снимка. Но края на Януари 2021 бях бременна. Но за съжаление на преглед в 10г.с. се установи спряла сърдечна дейност. Последва кюретаж и възстановяване. След около 2 месеца пуснах хормони, тромбофилии и направих офис хистероскопия, всичко  изглеждаше наред.  Дадохме си около година почивка. Пролетта на 2022 пуснах отново хормони, да видим как са, но пролактина беше леко над горна граница, но док каза да изчакам 3 месеца и пак да пусна хормони и ако пак е висок да отивам на ендокринолог. Е след 3 месеца беше около 5 пъти над нормата. И така отидох на ендокринолог, от там на ЯМР, оказа се микро аденом на хипофизата. Започнах да пия достинекс, глюкофаж, инофолик и Вит Д. След около 3 месеца отново беше края на Януари ама годината 2023, аз пак бях бременна. Но този път за много кратко, оказа се биохимична. Толкова бях ядосана и тъжна, че хвърлих всички лекарства и решихме с ММ, че ще си изкараме пролетните и летните почивки и няма да мислим за лекарства и лекари.  Лятото ни мина бързо, загубихме много близък човек,имахме много работа. Началото на есента също беше вихрушка от работа и неприятни събития. Ноември направих тест, тъй като си чувствах гърдите много тежки и напрегнати. Веднага се появи втора черта, последваха кръвни, прегледи при док, имах на няколко пъти зацапвания, страх преди всеки преглед. За щастие всичко върви нормално.

# 2
  • Мнения: 488
Rave, благодаря за новата тема!
Jo di,  лека бременност и успешен финал, дано всичко мина леке и безпроблемно.
Много обичам новите теми 🥰  Дават ми надежда за положителни тестове ! Освен това идва и пролетта, нека да ни е на късмет темата.

# 3
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
Благодаря за темата!
Jodi, лека бременност!

# 4
  • Мнения: 2 550
Благодаря за новата тема. Нека ни е на късмет Heart

# 5
  • Мнения: 239
Привет, мили момичета ❤
Дойде и моя ред да Ви дам кураж! Знам, че всяка една ще успее, вярвайте и се борете! Пътят не винаги е лесен, понякога криволичи, понякога има бодли, има и много пречки, но  в края на този път стои най-голямото щастие. Чудеса се случват, знам колко банално звучи, но в темата е пълно с такива. От 2019 до сега доста съм видяла, някои даже се върнаха за второ 🍀
Подкрепяйте се с половинката си, бъдете винаги рамо до рамо, споделяйте им всичко, не ги жалете, те също са час от процеса. Излизайте, ходете на почивки, на разходки, четете книги, правете любов 😉.
Обичайте всеки нов ден, това е едно малко ново начало на нещо голямо в бъдеще!
 Пожелавам Ви от все сърце в най-скоро време в ръце да държите положителен тест и няколко месеца по-късно пухкави вързопчета!
Да бъде!
Сега Ви поръсвам с моя срамежлив прашец, който така умело се крие!
А тук е нашата история, надявам се да Ви вдъхне кураж и надежда ❤
Скрит текст:
  С ММ от 2018г. правим опити, но все неуспешни. Края на 2019, пуснахме аз хормони, той СГ - 2 %морфология и заключение - астенотератозооспермия.  ММ  направи андрофлора (мисля че беше) и посети уролог-андролог, там му казаха, че всичко е наред. След това запазих час за реп.док. в Стара Загора, дадоха ми час за Март 2020, всички знаем какво се случи тогава 😁 Имахме онлайн консултация с док. Направихме пак хормони и СГ, док. видя резултати по Вайбър и завърши с думите "Млади сте, за къде бързаш" тогава аз на 26, ММ 31. Да факт, ама аз не исках да чакам. Тук в групата, едно момиче писа, че ще има безплатни прегледи в Надежда. Писах, отговориха ми и имах час за Декември 2020, бях при д-р Чапанова. Занесох ѝ всички документи, тя каза че, според нея сме за ин витро, няма какво да чакаме, но поиска ММ да направи СГ при тях. СГ в Надежда, потвърди предните. Аз декември месец лекувах едни гъбички и трябваше началото на февруари да ида в Надежда, за колпоскопия и евентуално цветна снимка. Но края на Януари 2021 бях бременна. Но за съжаление на преглед в 10г.с. се установи спряла сърдечна дейност. Последва кюретаж и възстановяване. След около 2 месеца пуснах хормони, тромбофилии и направих офис хистероскопия, всичко  изглеждаше наред.  Дадохме си около година почивка. Пролетта на 2022 пуснах отново хормони, да видим как са, но пролактина беше леко над горна граница, но док каза да изчакам 3 месеца и пак да пусна хормони и ако пак е висок да отивам на ендокринолог. Е след 3 месеца беше около 5 пъти над нормата. И така отидох на ендокринолог, от там на ЯМР, оказа се микро аденом на хипофизата. Започнах да пия достинекс, глюкофаж, инофолик и Вит Д. След около 3 месеца отново беше края на Януари ама годината 2023, аз пак бях бременна. Но този път за много кратко, оказа се биохимична. Толкова бях ядосана и тъжна, че хвърлих всички лекарства и решихме с ММ, че ще си изкараме пролетните и летните почивки и няма да мислим за лекарства и лекари.  Лятото ни мина бързо, загубихме много близък човек,имахме много работа. Началото на есента също беше вихрушка от работа и неприятни събития. Ноември направих тест, тъй като си чувствах гърдите много тежки и напрегнати. Веднага се появи втора черта, последваха кръвни, прегледи при док, имах на няколко пъти зацапвания, страх преди всеки преглед. За щастие всичко върви нормално.
Jodi, ти беше в нашата темичика, смятай, колко време е минало. Нооо, ето, сега се е случило ❤ много много се радвам! Нека всичко е наред до края и след това. Ще чакаме да се върнеш за второ, младички сте още ❤❤❤

# 6
  • Мнения: 4 512
Благодаря за новата тема и за старанието, което полагаш за нея, rave. Heart Благодаря за историята, Jo di. Преживяла си много. Пожелавам ти от сърце успешен финал с живо и здраво бебе.

Искам да помоля да оставим дискусията от миналата тема там.

Аз си чакам цикъла хем с нетърпение, в същото време ми е ужасно притеснено.

# 7
  • Мнения: 1 729
Minnie , този месец ли започвате със стимулациите и пункциите ?

# 8
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
Момичета мили, знаете ли дали мога да пусна хормони утре в някоя от работещите лаборатории към Надежда или Щерев без да е обвързано с лекар там? Или само през регистратура стават нещата?


Искам да пусна хормони 3-ти ден на цикъл, а понеже е празник, мисля че никъде другаде няма да работи лаборатория.

# 9
  • Мнения: 1 114
Момичета мили, знаете ли дали мога да пусна хормони утре в някоя от работещите лаборатории към Надежда или Щерев без да е обвързано с лекар там? Или само през регистратура стават нещата?


Искам да пусна хормони 3-ти ден на цикъл, а понеже е празник, мисля че никъде другаде няма да работи лаборатория.

Няма проблем в Надежда дори да не си им пациент. И аз утре ще ходя там

# 10
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
Благодаря, Жаки! А трябва ли да се минава през регистратура все пак или няма нужда?

# 11
  • Мнения: 1 114
Благодаря, Жаки! А трябва ли да се минава през регистратура все пак или няма нужда?

Да,минаваш през регистратура. Казваш, че си за лабораторията, после плащаш и отиваш

# 12
  • Мнения: 4 512
Minnie , този месец ли започвате със стимулациите и пункциите ?
Да, Sunshine. Този месец започваме. Трябва да ми дойде в петък, но така се надявам да подрани с един ден и да дойде в четвъртък. Та да можем да отидем в петък. Ако ми дойде в петък, трябва да звънна, за да проверя в събота или неделя дали ще е там доктора. Сигурно има някакъв шанс да не е там, а с моя късмет, ще се окаже че точно тази седмица няма да я има. Grinning Никак не ми се иска да го оставяме за другия месец, предвид че ще правим ПИД и ще трябва да изчакаме поне два месеца до трансфера.
Знам че не е хубаво да се бърза, но вече чакаме три години, а няма да ставаме по-млади и най-вече нямам търпение да усетя всички позитиви от бремеността, да усетя как бебето рита, радоста от срещата с малкия човек. До сега, с най-дългата ми бременност, усетих само негативите, демек гаденето. От 7 г.с. чак до края в 12+6 г.с. Всеки ден от сутрин до вечер. Grinning Искам и на хубавото да се насладя. Grinning

# 13
  • Мнения: 1 012
rave, благодаря ти за новата тема! Flowers Tulip
Браво на теб и Козирог за смелостта да се включите във вълшебното списъче, нека този месец двете черти са ваши! Nature Sparkles Nature Star2

Jodi, благодаря ти за орисването, да сте здрави с малкото срамежливче и ще те чакаме скоро да ръсиш отново с цветен прашец! Sparkling Heart Blue Heart

Анди, стискам ти палци на теб да откриеш темата с ЧХГ до небето! Flowers Four Leaf Clover

Мини, успех с пункцията и ти пожелавам много добра реколта! Flowers Bouquet

Аз по традиция пак съм с инфекция след аборта и с ММ почнахме от днес да се лекуваме. Имаме още изследвания да пускаме, че ги отложихме заради боледуването, но като цяло не бързаме да почваме с опитите, така че бавно-бавно си движим нещата.

Успех, момичета, нека тази тема е много бебеносна като януарската и да счупи каръка от миналата тема! Flowers Tulip

# 14
  • Мнения: 249
Момичета много благодаря за куража който ми давате ... кротко и тихо (нито съм кротка , нито съм тиха) 😅 чакам си търпеливо дните до кръвния тест...😇 Палитра от емоции съм и хубави и лоши, но няма как. Знам че си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт