Февруарчета 2024 - Тема 8

  • 24 189
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
https://m.bg-mamma.com/?topic=1607824
Това е актуалната тема. Спорът Ковачев - Вецев е в края на миналата. 😀

Ами имам известни резерви към държавната болница като битови условия, но ще ги издържа какви ще да са за сметка на неонатологията, която в Св. София липсва.. Simple Smile
Радвам се, че промених мнението си! Дано накрая всичко мине леко и спокойно.

В Токуда са много хубави условията база и храна. Там също са добри лекарите и неонатологията, но си е цифра всичко.
Иначе си като на хотел.
В Шейново полазват и хлебарчици, който не е бил да кажа Close

# 16
  • Мнения: X
Анастасия не го мисли това , значи най много в държавна не става храната , но има кафе има трилиард заведения около шейново все пак тука е брънч квартала , има глово и тейе авей и мъж имаш 🤣Всичко друго изобщо нее зле , болницата е реновирана няма нищо което да кажа че е ужасно там като хигиена примерно и тем подобни неща Simple Smile Така че споко. Важното е да се чувстваш в сигурни ръце иида си спокойна с лекаря.
Спора Вецев Ковачев и като цяло Вецев е една тема която се сули и хули 2 години вече от мадамите в тая група аз за това и не седя там Simple Smile Даже последно и инфото виж че не беше актуално , спорихме 3 страници за храненето нощем 🤣а аз знам че не ги хранят нощем там в 12 ги хранят после в 6 сутринта , който иска да ситго храни си го взима туй то. Те са си казвали аз все пак живея до тая болница познавам тоя ония , колко хора родиха там 😀Та не мога да се занимавам аз с тази тема Simple Smile


Миша ти ако сравняваш с рискова бременност не сравнявай , там нее ремонтирано нямат просто капацитете с такава раждаемост към момента , родилното няма общо.
Токуда па вече 10 човека ми се оплавкат от това как си плащаш и се отнасят с тебе като с говедо та в момента на всякъде е малко под въпрос кво що. Имат стразотна неонатонология и стаи но да си платиш цифра и да се държат с тебе така нее яко

# 17
  • Мнения: 107
Анастасия не го мисли това , значи най много в държавна не става храната , но има кафе има трилиард заведения около шейново все пак тука е брънч квартала , има глово и тейе авей и мъж имаш 🤣Всичко друго изобщо нее зле , болницата е реновирана няма нищо което да кажа че е ужасно там като хигиена примерно и тем подобни неща Simple Smile Така че споко. Важното е да се чувстваш в сигурни ръце иида си спокойна с лекаря.
Спора Вецев Ковачев и като цяло Вецев е една тема която се сули и хули 2 години вече от мадамите в тая група аз за това и не седя там Simple Smile Даже последно и инфото виж че не беше актуално , спорихме 3 страници за храненето нощем 🤣а аз знам че не ги хранят нощем там в 12 ги хранят после в 6 сутринта , който иска да ситго храни си го взима туй то. Те са си казвали аз все пак живея до тая болница познавам тоя ония , колко хора родиха там 😀Та не мога да се занимавам аз с тази тема Simple Smile


Миша ти ако сравняваш с рискова бременност не сравнявай , там нее ремонтирано нямат просто капацитете с такава раждаемост към момента , родилното няма общо.
Токуда па вече 10 човека ми се оплавкат от това как си плащаш и се отнасят с тебе като с говедо та в момента на всякъде е малко под въпрос кво що. Имат стразотна неонатонология и стаи но да си платиш цифра и да се държат с тебе така нее яко

Да, аз за 3 тия етаж говоря, там съм била, но от всички чувам, че долу е по- добре. Дано да го ремонтират скоро, че баните особено са потрес.

# 18
  • Мнения: X
то на 3 етаж е и випа и там си е супер добре Simple Smile за това да просто не сравнявайте в шейново рискова и родилните и след родилните там всичко е ремонтирано и ново Simple Smile

# 19
  • Мнения: 183
Момичета, всичко е за 3-5 дена, а еуфорията от появата на мъничкото човече е толкова голяма,че всичко бледнее пред нея,поне според мен.
Аз мога да коментирам за Варна как е. Родих каката в частната Майчин дом, само защото моята лекарка беше там и имат епидурална упойка и всичко мина по план. Да, чисто е, топло е, сестрите ми помогнаха да си тегля един душ като родих и да се облека. Отидох почти без багаж, там обличат и къпят бебетата и всичко е от болницата, единствено мои неща си носих. Даже даваха и превръзки и нови биберони, но аз съм против бибероните като цяло и не исках. Получих много мило и добро отношение , вкусна храна три пъти на ден по меню по избор, и ни изписаха живи и здрави. Платихме 2016г 1000 лв. за три дена с избор на екип и епидурална упойка.
Сега си избрах друг лекар в АГ Варна зарди тромбофилията и вече има епидурална и там. Жената има опит с родилки с диабет, тромбофилия и всякакви подобни неща и като цяло проблемни бременности. Въпросното АГ е държавна болница, нищо че за спешен преглед ако не те приемат си плащаш. Но поемат всички сериозни случаи в Североизточна България и имат нужните апаратура и лекари. Прецених, че общата баня с 3-4 родилки и старите легла не са ми проблем, стига да мога да разчитам за себе си и за бебето на подготвен персонал в екстремни ситуации. Съпругът ми се е родил без дишане, съответно няма да описвам подробности, но живее повече от един живот ( претърпява и тежко изгаряне на годинка и операции, ражда се в малка болница в Каварна). Прецених, че ще действам с разума и приоритет са здравето на бебчо и мама и така избрах държавната болница.
Не навивам никой, че лекарите в частните болници не са компетентни. Но специално за Варна, ако бебе се роди преди 37 седмица просто го прехвърлят в АГ. А дъщеря ми беше на път да се роди края на 36, но този горе си знае работата и след пълно лежане и вливки родих в 37.
Слушайте сърцето и разума си и нека всяка сама да прецени къде иска да се роди детенцето й. 🍀❤️

# 20
  • Мнения: 2 242
Благодаря за препоръката за zipsterbaby.  Поръчах ромпърчета и ми харесаха на пръв поглед доста. Колко време отнема транспорта?

# 21
  • Мнения: 334
Анастасия, много се радвам, че си взела решение за Шейново. Там, когото и да избереш, няма да сгрешиш. Майната й на обстановката, ще лежиш само 5 дни, но екипа е несравним и вярвам, че няма да си разочарована.
Аз съм споделяла, че от 13 седмица съм със стегнат багаж с основни неща, от притеснение, че може да се наложи прием по всяко време. Багажът е побран в един среден сак. И вчера чета във фейсбук групатахза раждане в Шейново как всички отивали за прием с голям куфар (за по 20-30 кг.) + раница....Scream какво слагат в тези куфари, нито дрехи ти трябват, нито нищо. Та сега викам на мъжа ми да ми извади малкия куфар за ръчен багаж (че нали сами си ги мъкнем и по-добре да е на колелца), че да не ми се смеят другите.

# 22
  • Мнения: X
аз си бях с куфар с ръчен защото е по удобно да го буташ ама 20-30 кила тия са луди 🤣

# 23
  • Мнения: 3 640
Благодаря ти! ❤️🌸
А за багажа .. аз съм си предвидила куфар 10кг. Такъв за ръчен багаж.. но мисля и раница да взема.

П.С.
Аз не съм от София, та това също ще обуславя многото ми багаж. Трябва да си взема всичко необходимо предварително 🙂 а бебешките дрешки за изписването лесно ще са в колата на ММ, но другото си го нося с мен от ден 1. 🤰

# 24
  • Мнения: X
аз си носих само най най , после вече като родиш мъжа ти ще ти донесе останалото а па багажа за изписване ептен го носи в деня на изписването

# 25
  • Мнения: 34
Запис в новата тема, сега ще се върна да чета предишните коментари, искам първо да споделя нещо което ме притесни много. Сутринта си направих обременяването с глюкоза, като изключим че ми стана лошо и лежах в лабораторията, резултатите не са добре. В понеделник съм при АГ ще коментирам с него разбира се, но искам да знам дали няма някоя мама в моето положение или подобно. На гладно глюкозата ми е 4.3 на 1 час е 4.4 до тук добре обаче на 2ч. е 9.4. АГ ме беше предупредил че един от резултатите да е извън норми се касае за гестационен диабет ☹️ сега само това ми е в главата...моля ви успокойте ме че няма нищо фатално 😢

# 26
  • Мнения: 334
Иве, и аз съм така. Първата стойност е екстра, втората е на границата, третата леко нагоре. Диета. Това е засега. Пак ще правя слид 2-3 седмици. Проблемът е, че на мен ми става лошо само от протеин и зеленчуци, не се засищам, стоя гладна и ми се повдига.

Напомням да си приготвите дрешките за изписването, които мъжът да ви донесе, че....да не се изписвате по джапанки и вие 😉

# 27
  • Мнения: X
Ти защо не ядеш въглехидрат , то може просто протеина трябва да е повече от въглехидрата. Недей да стоиш на без въглехидратна диета

# 28
  • София
  • Мнения: 8 564
Да, ние с доки ршеихме, че няма да правя обременяване с глюкоза, въпреки че го има в пакета ми. Нямам показания, чета и тук какво споделяте, че въпреки това е добре да се напави. Но я питах какво следва, ако излезе, че имам гестационен диабет - ами, нисковъглехидратна диета (не безвъглехидртна)! Без тесто, сладко, шоколад, само пълнозърнест хялб и брашно, повече протеини... Ми то аз и сега гледам така да се храня, как пък да не ида да вися часове наред в единствената сладкарница Неделя до болницата. Ако полезният ход след такова изследване с нещо притеснително в резултатите, е диета (а то масово е това), по-скоро ще внимавам повече с храната, отколкото да си причинявам този стрес. Е, ако имах някакви показания, щях да ида най-послушно, де.
Също, док каза, че освен списъка с багаж за Надежда, да си взема и един шоколад. И беше изненадана като я питах нощница с къс или дълъг ъркав да си взема - според нея там всичко си ми давали, ама нямало проблем да си нося. Каза, че в стаите в Надежда е доста топло, така че който се е ориентирал натам освен мен и Криси, да има едно наум. А в операционната не било баш студ като в нормалните операционни, заради бебетата. Аз очаквах, че ще е студ, кой да се сети, че верно за бебето не би било окей Simple Smile

BatMum, точно тези дни си мислех и аз, че все пак и аз ще трябва да съм облечена в нещо на изписването. И се зачудих какво ли ще е... нямам никаква идея в какво ще се побера, само знам, че май ще искам да е рокля, вероятно с клин отдолу, щото панталон с шевове или с копче не виждам как ще сложа.

Дадоха ми дати за секцио 12-16 февруари. голяма мъка да накарам ММ да мисли по въпроса. То е толкова странно да избираш нечия рождена дата... Май ще е 13 или 15, ако зависи от мен; но как да избера коя от двете?

# 29
  • Мнения: X
еха колко рано са ти казали да избираш дати , то още над 2 месеца има до тогава.
Иначе аз ще избирам с нумеролог и астролог освен ако не сънувам другояче.
Ако не можеш да изберег сама просто кажи на лекаря той да избере една от двете и така няма да оставяш решението в себе си Simple Smile Или пък си напиши на две бележки датите , размешай и изтеглете заедно една м която се падне таз ше е. Моето АГ не казаа такива неща толкова рано, включително с предната бременност ми каза в 36 та седмица че след седмицп трябва да родя зарадм тва тва тва , но колкото пъти да го питах винаги ми казааше не виждал смисл оо толкова ранни назначаванич

Общи условия

Активация на акаунт