Февруарчета 2024 - Тема 8

  • 25 682
  • 755
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 125
Цвети имам я до гърдите почти,а пък за малката и да не се е обърнала има време .Доки,а и други мами ,са ми казвали че може да се обърне и към 34/35 седмица😌
 
Аз утре съм на преглед и силно се надявам бебка да се е обърнала в правилната позиция, че последните няколко пъти все е седалищно, а аз искам и този път да родя естествено. Док казва има още време, ама...😕Вашие бебчовци как са разположени?
И...май леко ми се появява линеа негра , много бледа е за сега,ниско долу 28+3 гс, вие имате ли вече линия на корема?

# 76
  • Мнения: 2 276
Тромбофилията трябва да се направи задължително изследване и да е покрито по каса. Просто толкова много мъка за толкова много жени е можела да бъде спестена, ако просто се пускаше това изследване. На всички разказвам и казвам, като ви дойде до главата пускайте тромбофилия задължително. Още с кръвния за установяване на бременност.

Аз разбрах от една от темите в Искам Бебе и това наистина беше следващото, което пуснах след кръвния тест - докато ми излязоха резултатите имах брутално подуване на пръсти, подут венозен тумор, който си имам от дете (който никой не знае защо има периоди на такова подуване, сега вече се разбра) и докато всичко излезе за 5 дни Д-Димера ми беше над 2400, което е над горна граница дори за бременни в 3ти триместър. И всичко това в 6-та седмица.

Веднага ме сложиха на терапия и подуванията се махнаха, д-димера се оправи за 20 дни падна на 400 и от тогава бебе е добре, аз съм добре, кръвоток е добре.

А като се има предвид, че някои лекар даже не го споменават това изследване камо ли да го препоръчат: "за да не си харчиш парите, нали нямаш предишни загуби" Аз нямам предишни загуби ама питай ме как забременяхме с олигоастенотератозооспермия с под 1% морфология, хашимото, поликистоза и висок пролактин с често ановулаторен нередовен цикъл и то съвсем естествено или новата ми любима думичка (свръх)естестествено. И накрая да се затрие всичко за какво?

Всичките ни по-близки забременяха преди мен и то сравнително от раз. Никоя не е била консултирана да си направи това изследване и никой нямаше да се сети да ми го назначи, ако сама не се бях информирала и не бях питала АГ и тя не каза: "Ами да, айде, искаш ли да го направим, хубаво е!"

Кръвта ми направо кипва (сигурно и малко се сгъстява) като чета истории като тази на Бочинка.

# 77
  • София
  • Мнения: 8 594
И аз съм За това предложение. Просто дори една загуба да да имаш, пак си е тежко за преодоляване. Ако може да се предотврати, най-нормално е да го направят.
И имам отскоро линеа негра, до пъпа стига и не е твърде тъмна засега. Ама дреме ми, даже ми е забавно да я виждам, изглежда все едно шев от панталон ми се е отпечатал на тумбака Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1 014
Моята девойка освен, че е седалищно, е винаги с гръб към нас и нито веднъж не съм я видяла 🤣 иначе и аз имам линеа ама е толкова незабележима, че май само аз си я виждам.

# 79
  • Мнения: 476
В моя град лекарите не са чували за тромбофилия, вие искате да я назначават.. Може би.. в някой друг живот. Тук медицината е толкова назад, че чак е плашещо.
Аз нямам и следа от линея негро, а преди имах доста изразена 🤷♀
Относно името, много обичам мъжа ми и бяхме решили да го кръстим на него, той е Георги. Обаче майка му, с която живеем на различни планети буквално се казва Гергана и така ми лази по нервите, че абсурд даже и да й мине през акъла, че може да е на нея, така че в крайна сметка реших да си ги го кръстя на мен и може да си доведа от болницата един Теодор 🤷♀

# 80
  • Мнения: 1 326
Първото ни момче се казва Румен - на моя свекър. Това сега ми се иска да е на майка ми - Михаил. Но пък хич не ми харесва галеното Мишо. 🙄  Чудя се за Микаил или Матей. Мъжът ми не харесва Матей, защото щели да му казват Матьо 😃.

# 81
  • София
  • Мнения: 8 594
На мен Матей ми беше страшно желано име, но  ММ ме отряза даже и без толкова обяснение (доколкото помня, някога е познавал Матей и са били дружки, няма лоши асоциации,;ама де да знам дали всичко знам за историята им момчешка) Sad

# 82
  • Мнения: 3 640
С главата надолу е бебето при мен, но аз пък се моля да не тръгне естествено...
Всеки с проблемите си 😀😀
А за линията .. имам я и тръгва от много ниско и стига до сутиена ми почти.

А за тромбофилията - аз научих за това изследване от вас. Факторите около забременяването ми (от първия път, без предишни загуби) по-скоро подсказваха, че нямам нужда от това изследване, но аз бях категорична, че ще си го направя. Но както казва lovebirds в нашия град АГ-то не е чувала за това, па камо ли да ми го назначава. Аз й занесох резултати и жената честно си ми каза "Нищо не разбирам, питай някой в София", а аз дори нямам мутации, само витамините трябва да са мета. Та така де..

Междувременно ми излизат резултатите, назначени от Ковачев. Както и подозирахме - хемоглобин 117, желязо и то под нормата. Чакам и другите неща и ще му пращам изследванията. Поне урината е чиста, а щитовидните хормони напълно в норма.

# 83
  • София
  • Мнения: 487
Да се отчета след прегледа ☺️ В 31+4г.с.бебо е 1950гр. , кръвоток ок, плацента обаче започва да калцира - Гранум 1 ми е (май е нормално, ама от толкова информация, с която ме заляха забравих да го изкоментирам с АГ). Според лекарката всичко е точно....започваме прегледи през седмица и от 20-ти мерене на тонове всяка седмица.
Цвети, не се притеснявай за позицията на бебка, моята кака се обърна 2 седмици преди термин.
За линеа негра си я имам от 5-ти месец 🙄

Последна редакция: пн, 04 дек 2023, 17:39 от KrissSsstina

# 84
  • Мнения: 535
Линеа негра нямам, но и с първата бременност не се появи.
Малката от доста време е главично разположена, но с оглед на това, че още ѝ трепери на шийката и не се знае как ще ражда, не знам да се радвам или притеснявам на позицията 😄

От няколко дни ритници те са брутални и болезнени. Чак почна да ме боли пъпът и се надявам да направя някоя херния.

Иначе ние се оправих е от стомалния вирус и успяхме да празнуваме рождения ден на Самуил. Днес вече е и на градина и аз успях да поле а малко. Утре вадя коледната украса. Имам нужда да ми е коледно и топло 🎄☃️🎁

# 85
  • Мнения: X
Ей че сте хубави Simple Smile
Иначе аз знам че нее хубаво да си кръщаваш децата на себе си или мъжа си.
А относно хемоглобина аз си направих вливка преди 2 седмици и тия дни всякаш усещам ефекта и вече нотще пусна другата седмица заедно с хемостазите там изследването. Сега отивам при АГ то.
ПС Анастасия щеше ми пишеш какво е назначил човека 😀
Иначе и моя искаше да е на него ама го отших веднага

# 86
  • София
  • Мнения: 8 594
Еййй, какви сте готини, пу! Здрав и обичан да расте баткото, да се грижи много за мама и за сестричето си :* 
Криси, като написа бенка вместо бебка, и ме подсети да си запазя час за дерматоложката Simple Smile Благодаря! Имам една бенка, която май нещо се поду и ще ида да я види жената, да не се тревожа, ако няма нищо тревожно.

# 87
  • София
  • Мнения: 487
Еййй, какви сте готини, пу! Здрав и обичан да расте баткото, да се грижи много за мама и за сестричето си :* 
Криси, като написа бенка вместо бебка, и ме подсети да си запазя час за дерматоложката Simple Smile Благодаря! Имам една бенка, която май нещо се поду и ще ида да я види жената, да не се тревожа, ако няма нищо тревожно.
Ох, Тони, разсмя ме...изобщо не бях забелязала гадния редактор какво е направил 😂

# 88
  • Мнения: X
минах прегледа след месец почвам с тонове аз в 33 седмица тогава ме иска и да преглед Simple Smile Викам аре няма ви тормозя по коледа ще се навия и да не викам чувамк по празниците 🤣Мъжа ми разбирасе нещастен бебето върви седмица и половина напред и съотвтетно 200% ще раждаме не риби на 19 ( което е деня на термина ми и той като цяло не знам какво се е размечтал. Но познах грамажа 1570 😀и че е с на долу главата че вчера я щипах по ръцете 🤣на 3д е досущ сестра и с големите очи па да видим. Никав вбаг няма да раждам боли си вика доктора боли и туй то. Не мога се навия аз на тва. Чакам сега нумеролога да каже дати. Иначе за сега ми е направил някаква карта с здравни проблеми на базата на рождената дата и ей богу позна че имам чревни проблеми бе .

# 89
  • Мнения: 167
Момичета, вие като мерите кръвно, пулсът ви как е? Моят напоследък е все около 97, а самото кръвно е нормално.. обаче понеже досега не съм имала такъв висок пулс и малко се шашнах....

Общи условия

Активация на акаунт