МАЙска мама е красива сладурана, нищо че е едра и голяма

  • 12 714
  • 281
  •   1
Отговори
# 255
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Добър ден и от мен   Simple Smile Тази сутрин наистина е доста студено, но пък обещаха през деня да се стопли.
Да ви се похваля - вчера най-после влязох в единствения в нашия град магазин за бременни - не е кой знае какво, но успях да си купя джинси за 46 лв. Взех най-малкия размер, стегнах ги максимално и пак са ми широки  Confused Май ще си ги оставя за по-нататък.

Дания, това, което ти се е случило освен от ниско кръвно може да е и от ниска захар. На мен ми се случва по принцип (и преди да забременея) следобед да ми падне рязко захарта, започвам да треперя, облива ме студена пот, доста неприятно. В такива моменти мога да изям тонове храна. Помага ми вода и нещо сладко, ако нямам друго под ръка и 1 захарче или бонбон върши работа.

Топъл и усмихнат ден на всички!

# 256
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравейте момичета, много отдавна не съм писала, защото лежахме с дъщеря ми в Пирогов. Доста тежък Януари прекарахме, но важното е че мина всичко, утре се стягам да посрещам баби по случай 2-ия рожден ден на Еленчето. А на работа хич, ама хич не ми се ходи ...

За килограмите ужас +7 съм ... и съм огромна, направо трудно се понасям.

Ние чакаме момче, така че ако имаш време майче можеш да ни оцветиш и нас в синьо и да помоля да коригираш, че чакам второ детенце.

Благодаря !!

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 10:58 от Galya S

# 257
  • Мнения: 16
Привет, момичета!

Пак сте изписали фермани Simple Smile
Да се похваля - и аз вчера бях на доктор, гледахме се на ултразвук. Бебокът върви в норма и дано така да е до края. Даже му се виждало нослето и било чипо Laughing Не че има на кого да се метне с това чипо носле, но засега сме чипоносковци.
Интересното е, че засега бебокът се е излегнал като пет пари в кесия, т.е. напречно и предвид, че ми откриха първите месеци и миомни възли, които пък затруднявали контрахирането на матката, за момента съм била с показания за секцио.
Вие вече решихте ли окончателно в кое АГ ще раждате?? Аз още се балтая, но нали съм пуста зодия Близнаци, та винаги, когато имам избор се чудя какво да правя...
За тези, които пият желязо да ви кажа, че и на мен като ме изписваха от Майчин Дом, ми предписаха Феро-Фолгама, но 2 х 1, защото хемоглобинът ми последно беше 106, но изглежда хапчето ми дразни гастрита и почна да ме наболява, та го смъкнахме на 1 х 1.
Също така ми казаха, че трябва да ми се прави отново микробиология, както ми правиха в болницата и ме лекуваха с хапчета от някакви гадости, защото една евентуално неизлекувана инфекция можело да доведе до спускване на околоплодния мехур.

Желая ви успешен ден и късмет!

Т.

# 258
  • Мнения: 162
gmsvetla благодаря. За мен това е много сложно, но надявам се че хората си знаят работата. Аз го смятам по просто събирам дохода деля на 6 и умножавам по 90 процента - надявам се да съм близо до истината

# 259
  • Мнения: 3 089
галя - готово. не си скучала, виждам  ooooh! добрата новина е, че явно сте оставили лошите неща зад гърба си.

днес мъжът ми е купил дългооглеждания, дългообсъждан и дъгочакан джип. одисеята с мобиле бг приключи за нас Simple Smile когато видя возилото, ще снимам и ще се хваля. дано да е за хвалене, де  hahaha

# 260
  • София
  • Мнения: 1 402
галя - готово. не си скучала, виждам  ooooh! добрата новина е, че явно сте оставили лошите неща зад гърба си.

днес мъжът ми е купил дългооглеждания, дългообсъждан и дъгочакан джип.

Майче благодаря за корекцията, Честито и на вас!!!!

# 261
  • Мнения: 373
Имам въпрос към мамите, чиито бебоци са по -големички.
Вчера бях на ЖК.Гледаха ме на ехограф (беба вече е с главата надолу Simple Smile) И се оказа, че бебето върви с две седмици и нещо напред, което било признак, че или съм развила или може да развия диабет. Confused Спомена ми и някакво обременяване с глюкоза...В петък ще ми взимат кръв , за да проследят колко ми е захарта. Много ме е шубе да не излязат истина тези хипотези.На някой да са му споменавали подобни неща?

# 262
  • Мнения: 36
Здравейте майчета,
Влизам за малко да ви почерпя виртуално, че нашият татко днес има рожден ден   party023! Готвим се за голяма веселба довечера, защото имаме двоен празник. Бъдещия чичо, т.е. брата на мъжа ми също е рожденник днес, те са близнаци. Поканили сме една камара народ в едно заведение и се надяваме да стане голям купон.
Иначе сме все така, работещи и скучаещи, /защото няма работа всъщност. /
Много целувки!!! Hug

# 263
Здравейте, майски мами!!! Моля, да включите и мен - термин 19 май, втора бременност и според доц. Томова - девойка. Ако има друга процедура за включването, кажете, защото не съм спец в компютърните занимания....
Към Мина_21: изобщо не се притеснявай, първата ми дъщеричка вървеше с почти месец напред и всички очакваха огромно бебе, но се роди в норма - 3.600/53 см., като при всички изследвания се опитваха да ми открият "нещо" което да обясни защо е този бум в развитието и ....нищо, а не бях вземала и никакви витамини от рода на "Матерна". Не се тревожи предварително, стискам палци всичко да е наред!

# 264
  • София
  • Мнения: 4 397
Добро утро и от мен  Hug
majceto Честита ви придобивка  Peace
mylene Да са живи и здрави рожденниците и весело изкарване   bouquet
 Ето еднин интересен сайт снощи ми го пратиха:
 http://www.bremennost.startirai.com/

# 265
  • Мнения: 20
 Мина и моето бебе вчера се оказа че е с около две седмици по напред и се беше обърнало с главата на долу, но никой не ми е казвал да се изследвам. Аз първо си мисля, че с напредването на бременността изчисляването на термина с ехограф дава все по-голяма грешка, така че незнам колко е вярно това. Но все пак кажи какво е излязло в изследванията, защото ако имаш проблем, то май и аз съм със същия проблем  Confused

# 266
  • Мнения: 90
Здравейте,майета!!
Мама 21 ,хайде на зъболекар-аз утре имам час,така че и ти не се офлянквай(каква звучна дума,а Laughing)
За количките-аз ставам все по-голям фен на Маг ингланд принцес и най-вероятно ще си вземем такава-аз държа 100 % на единичните гуми.

# 267
  • Мнения: 23
Здравейте, моля да допълните и нас - термин 2 Май, първа бременност, момче!

# 268
  • Мнения: 3 089
добре дошли поля и валдам! вече официално сте част от майския отбор  Hug

# 269
  • Мнения: 65
Mina_21, не се стряскай от това, което са ти казали. На мен също ми го казаха. Хубаво е да направиш това изследване. На запад е задължително за бременните, тук чакат да се прояви гестасционния диабет и тогава го назначават. Признаци за него са: кр. захар над нормата, по-едро бебе, увеличена плацента, малко околоплодни води, наднормено наддаване на теглото на майката.
Моето бебе върви с 1 седмица напред, което е в нормата, но все ми повтарят, че коремът ми е по-голям от нормата и за това ми назначиха ОГТТ тест за инсулинова резистентност(обременяване с глюкоза). А иначе кръвната захар ми е в норма.
Последния път питах док. от ЖК за направление за този тест, че е скъп, понеже са 3 хормона = 60 лв, но той ми отказа -намало нужда, кр. захар била в норма.  Rolling Eyes
А др. В. Димитрова от Фемина ми каза, че мине ли кр. захр над нормата, нещата никак не са добре и тогава само инсулин помага. Докато, ако се хване гест. диабет по-рано и кр. захар е  още в нормата, може с нисковъглехидратна диета да излекува.
Сега се чудя дали да го правя и да дам тези 60 лв, като и да имам и да нямам, все ще трябва да пазя диета. Така че за сега съм решила - никакво сладко, баници, бял хляб, картофи и т.н. и много вода и движение. Надявам се това да ми помогне и да ми се размине този  с гестационнен диабет.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт