ЯНУАРСКИ мами с нетърпение чакат бебета-подаръци с вълнение!!!

  • 10 453
  • 314
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 385

Давайте сега съвети - имаме много гаден обрив на дупето, направо има две големи петна и много малки пъпчици. Какво да ги правя, с какво да ги мажа и от какво под дяволите може да са newsm78 Ох пак плачем, отивам да говоря на съвест Mr. Green

същата работа сме и ние и го мажа с Бочко - бая. Четох че трябва да е като филм отгоре да не се трият изпражнения и памперс в кожата.... мъкаааа.
И аз не съм се мерила - нямам време пък и нямам кантар  Peace
Гледам да се разхождам всеки ден - поне 30 час. иначе ще изперкам  #Crazy
И аз си поплаквам особено когато си взимам душ - тогава съм си сама със себе си и страховете си... Embarassed

# 16
  • Мнения: 1 289
Най-накрая успях да вляза във форума. Whistling

Благодаря,че ми уважихте темата   bouquet


Я ми кажете кой дава Еспумизан за коликите?В упътването пише след всяко хранене по 25 капки?Вие как ги давате?Принудих се да ги купя и тях,защото днес цял ден сме плакали и не сме спали от коликите.Вие доволни ли сте от Еспумизана-много хора ми го препоръчаха.

# 17
  • Мнения: 4 915
Що така, бе, момичета, какви са тези тъжни настроения?  Rolling Eyes Сигурно ви е трудно и ви изглежда, че не се справяте добре, но я прогонете мрачните мисли.  Hug
Вижте какво слънчице имате в обятията си. Здраво е, нахранено, обгрижено, обичано. Толкова чакано и толкова сънувано. Толкова желано да бъде в ръцете ви. Сбъдната мечта за някои, изстрадано желание за други. Бременността и раждането са минали успешно, къде с усложнения, къде - с проблеми, но всичко накрая е завършило добре, щом мама с бебо са добре и у дома.  Heart Eyes

Не ви ли се плаче от щастие?   Simple Smile Не можете и да си представите колко и каква Любов ще изпитвате от тук насетне - неизмерима, неподозирана, почти невъзможна.  Heart Eyes Wink Както и тревога и страх, когато детето е болно или ни предстои трудно решение за него. Щадете се, мами.
  Simple Smile

......Я да ви питам ,какво првите с колограмите бе девойки newsm78 newsm78 newsm78 .....

Нищо. Качих 11, свалих 6 с раждането, остават 5, дето хич не са ми зор.  Laughing
Да знаете, че до 6-тия месец организмът на майката се старае да запази килограмчетата, та по-трудно се отслабва.
Аз примерно с каката пак имах да свалям 5 кила, но без диета - само с кърменето - ги стопих. Дори стопих повече, отколкото ми се искаше, та бях окльощавяла - 51 кг на 173 см.  Tired А си хапвах доволно добре, но и нали кърмех доста дълго първата щерка, та нищо не ми се лепеше.
Та да имате предвид - кърменето гори калории - до 500 дневно. Ето и две статии по темата
:
http://www.kellymom.com/nutrition/mom/mom-weightloss.html
http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=5&temaN=29

.....Давайте сега съвети - имаме много гаден обрив на дупето, направо има две големи петна и много малки пъпчици. Какво да ги правя, с какво да ги мажа и от какво под дяволите може да са newsm78 Ох пак плачем, отивам да говоря на съвест Mr. Green
.

Пъпчиците може да са гъбична или бактериална инфекция и си трябва специален медицински крем, не обща козметика за дупе. Питай педиатъра си, нека погледне обрива.
Безопасно е да пробваш с малко хума - прави на кашичка и мажи. Подсушавай добре дупето и го оставяй на въздух няколко минутки при всяка смяна на памперса.


А я да питам, сигурно е тъп въпроса, ама - аз като не се храня почти (не по моя воля, открай време имам проблем с яденето) - дали ми е рядка кърмата? Бях чела някъде, че нямало такова понятие като непълноценна кърма, ама с един сандвич на ден се чудя от къде ще стане пълноценна?  newsm78

Не е рядка. Няма непълноценна кърма, наистина. Дори и да не се храниш добре, това ще е за сметка на твоя организъм и твоето здраве, но в кърмата ще има всичко необходимо за детето, извлечено от твоите запаси. Както по време на бременност - за плода се осигурява всичко нужно, ако не постъпва достатъчно от вън - от храната на майката, то се извлича от организма й. Изключения има само при крайно и системно недохранване на жената.
Все пак не е добра идея да се правят драстични диети, което е стрес за тялото ви и може да се отрази не на качесвото, а на количеството кърма.
Разпространено е и мнението, че при рязко спадане на тегло, се отделят токсини в кърмата.
1 кг на седмица е безопасно да се отслабва.

 


Ние пък днес си направихме първата разходка - 1 час и 30 минути!  Mr. Green Малката спа чудесно.  Blush Аз се почувствах отново човек - след престоя от 2 седмици в болницата и 1 седмица у дома.
  Wink

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 21:05 от Free Soul

# 18
  • София
  • Мнения: 300
Eх много се радвам че избрахте тази тема, ми нали съм и нейна кръстница.
Tsveta много доктори съм чувала да препоръчват някакъв крем Витамин-бариерен на  Mustela. Казват че бил много добър а и козметиката е медицинска, аз лично ползвах техния против стрии и съм много доволна, само че със сигурност ще струва над 10лв.
mimi_81 аз давам Еспумизан 4 пъти на ден по 15капки и по мои наблюдения той облекчава но не премахва коликите. Ние не го взимахме два дена и малката се скъса да реве сега пак проплаква понякога но определено е по спокойна. Иначе номера със сушуара който ми го каза Ivonska минава само дето не мога да духам по цял ден.......със сушоара имам предвид Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Аз с килограмите съм супер ама ква файда като не мога да си вляза в нито един чифт дънки заради разширения таз.
И да ви се похваля спечелих войната за кърмата и съм много щастлива newsm44

# 19
  • Мнения: 385
Що така, бе, момичета, какви са тези тъжни настроения?  Rolling Eyes Сигурно ви е трудно и ви изглежда, че не се справяте добре, но я прогонете мрачните мисли.  Hug
Вижте какво слънчице имате в обятията си. Здраво е, нахранено, обгрижено, обичано. Толкова чакано и толкова сънувано. Толкова желано да бъде в ръцете ви. Сбъдната мечта за някои, изстрадано желание за други. Бременността и раждането са минали успешно, къде с усложнения, къде - с проблеми, но всичко накрая е завършило добре, щом мама с бебо са добре и у дома.  Heart Eyes

Не ви ли се плаче от щастие?   Simple Smile Не можете и да си представите колко и каква Любов ще изпитвате от тук насетне - неизмерима, неподозирана, почти невъзможна.  Heart Eyes Wink Както и тревога и страх, когато детето е болно или ни предстои трудно решение за него. Щадете се, мами.
  Simple Smile


 newsm51 СТРАХОТНА СИ !!! newsm51

# 20
  • Русе
  • Мнения: 116
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАЙЧЕТА! ДА СА ИМ ЗДРАВИ И ПОСЛУШНИ РОЖБИЧКИТЕ!  bouquet

 Аз да се отчета, че вчера доки идва да прегледа малката - нали ме беше притеснила. Оказа се, че няма повод за притеснение - явно е ставало въпрос за някакво временно безпокойство. Сега пак ми е спокойно ангелчето /слава Богу/ - спинка, папка и пълни пампата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
За Еспумизана - отначало й давах по 15 капки на всяко ядене между 15.00 и 3.00 часа. Сега сме на Саб симплекс - като че ли съм по-доволна.
За отслабването - последно като се теглих бях свалила 15 кг.  bowuu Лошото е, че имам да свалям още толкова, за да си възстановя старата форма  Sad Успявам да влизам в старите си дънки и панталони, но не мога да ги закопчея  #2gunfire Причината е, че основно съм натрупала около таза и сега борбата ми ще бъде насочена главно към любовните дражки  Crazy По отношение на стриите също вече вземам мерки, докато са пресни - взех си ампулите на Лиерак. Ами....отчетох се!

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
Нинище, Free Soul е права за дупешкият обрив - нашето кремче го забъркаха специално и е с противогъбични съставки. От 2-3 мазания - минава

# 22
  • Мнения: 260
Здравейте момичета!
Честито на всички новообебили се! То май вече не останаха чакащи.
Ние от сряда вече сме си вкъщи! Simple Smile Все още се опитваме да се нагодим към някакъв режим. Дано да успеем скоро. Мен от време на време ме хващат някакви странни настроение. Като се сетя, че 2 седмици бях затворена по болници и сега още не знам колко време няма да мърдам от нас и лошо ми става.  Tired Дано да се нормализират скоро нещата  Praynig
Искам да ви питам нещо, че като ни обясняваха в болницата не знам пак къде съм бляла и не си спомням. Пъпчето преди да падне маже ли се със спирт и с антибиотичен прах или чак след като падне. Струва ми се, че ни казаха, че е след като падне, но не съм сигурна.  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 3 099
Хей, момичета, кажете ми при вас хамомила действа ли срещу коликите (тези, които си го взехте и го ползвате, разбира се)...

# 24
  • Мнения: 871
Искам да ви питам нещо, че като ни обясняваха в болницата не знам пак къде съм бляла и не си спомням. Пъпчето преди да падне маже ли се със спирт и с антибиотичен прах или чак след като падне. Струва ми се, че ни казаха, че е след като падне, но не съм сигурна.  newsm78

На мен педито ми каза,че пъпчето е спокойно(преди да падне) и да не слагам антибиотична пудра, а само спирт 70 градуса. Сега като падна пак го почиствам със спирт, но от време на време.

Цвета, да не би да бършеш с мокрите кърпи Памперс Сензитив??? Ако да, спирай ги веднага, обрива може да е заради тях...

Ним и Нина, Фрий Соул го е казала много добре, не се тревожете прекалено, наслаждавайте се на вашите съкровища и ги обичайте. Никакви тъжни настроения Naughty Бебе е щастливо, когато и мама е щастлива Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 871
По отношение на стриите също вече вземам мерки, докато са пресни - взех си ампулите на Лиерак.

Рали, имат ли ефект тези ампули? Дали не съм закасняла  newsm78. Имам едни стрии около пъпа, които ме тровят и ако има минимален шанс да се позаличат(защото съм много далече от мисълтта, че могат да изчезнат напълно само с крем), ще си взема и аз...Плийз дай инфо

# 26
  • Мнения: 3 405
Стиляна, наистина ли мокрите кърпи на Памперс причиняват обрив? Аз само такива ползвам. На 3 ден дупето на Любо зверски се подсече, чак му се отлепи кожичка и сега има белегче.

# 27
  • Мнения: 871
Стиляна, наистина ли мокрите кърпи на Памперс причиняват обрив? Аз само такива ползвам. На 3 ден дупето на Любо зверски се подсече, чак му се отлепи кожичка и сега има белегче.

Анджи, племенницата ми получи страшни обриви от тези кърпи , придружени с рани, както и детето на братовчедка ми. Аз, в началото, ползвах само Памперс Сензитив и Аксиния получи стахотно зачервяване. Добре че сестра ми видя кърпите и ми каза да ги спра. След като ги спрях, зачервеното мина за 1 ден и вече не смея да ползвам тези кърпи. Имам и 2 приятелки, които също се оплакват от тях. Има обаче и мами, които нямат проблем с тях, така че не знам. Аз, обаче, със сигурност няма да ги ползвам повече

# 28
  • София
  • Мнения: 3 099
Дами, Деметра ми каза, че има и тя ползва само мокрите кърпички на Сано (израелската фирма, на която повечето от нас си накупихме прах и омекотител) !!! Само дето не знам още къде да ги намерим... Ако някой ги ''засече'' в някой магазин - да сигнализира непременно. Аз също ще се разровя за инфо по случая.

Моят Шош също се зачерви по времето, когато го позабърсвах с Памперс, но не зная дали пряко има връзка... За всеки случай спрях тези кърпички.

# 29
  • София
  • Мнения: 541
Аз също не ползвам мокри кърпички за дупето - още от родилното открих, че сме подсечени заради тях. И вкъщи опитах 1-2 пъти да бърша с тях, но веднага се подсякохме....
Но пък аз съм и предубедена, защото на каката също нищо не й понасяше.
Друго си е топлата вода  Mr. Green

За нашите колики - от два дни давам саб-а след ядене и май ефекта е много добър! Даже Хамомила си ми стои без да съм го пробвала ...
Вчера цял ден спахме, а вечерта коликите ни "обезпокоиха" за не повече от 10-15 мин Peace

Общи условия

Активация на акаунт