Всякакви въпроси за пералнята - тема 17

  • 24 733
  • 755
  •   1
Отговори
# 540
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
Пс. Мейл от AEG

Уведомиха ни, че в момента има глобален проблем в приложението.

Колегите работят по отстраняването му.



Не знам как е при тази марка, но например Хайер трябва да се включи от самата пералня да е онлайн, за да се управлява чрез приложението, но иначе и офлайн да показва, си праща известия и се вижда какъв цикъл пере в миме, примерно.
При AEG когато пере си е автоматично в онлайн режим и можеш да следиш всичко. Когато я включиш и активираш с 2 бутона връзката с телефона, пералнята се заключва и може да се управлява само от телефона, докато не изключих тази функция с бутоните. КАто цяло колкото повече функции, толкова по-зле, ама нали трябва да си улесняваме ежедневието все пак Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 13:12 от Jeini

# 541
  • Мнения: 4 678
aDream работи, но все пак заради тези функции съм дала 1600лв...освен това прави и други неща, не включва защитата за деца от панела...предполага се, че щом отказват нещата 1 по едно ще има и друго. Ползвам много wi-fi и ми е някак важно. Имам доста пране и си следя кога е готова, ходя си в къщи и я зареждам на ново.
Petiaivanov ще пробвам и това. От АЕГ писаха да я изключва за 2 часа, за да се рестартирала електрониката и да пробвам пак. Днес ще тествам.
Напълно си права, просто се замислих доколко е в плюс онлайн всичко да се командва.

При AEG когато пере си е автоматично в онлайн режим и можеш да следиш всичко. Когато я включиш и активираш с 2 бутона връзката с телефона, пералнята се заключва и може да се управлява само от телефона, докато не изключих тази функция с бутоните. КАто цяло колкото повече функции, толкова по-зле, ама нали трябва да си улесняваме ежедневието все пак Simple Smile
Това не ми харесва и не съм фен на крайностите.

Точно вчера ми попадна един клип във ФБ за технологиите, който доста ме замисли.
https://www.youtube.com/watch?v=6LELq9ZbS8o - на английски беше, но сега не мога да го намеря

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 14:16 от aDream

# 542
  • Мнения: 3 539
Пералнята се заключва и се управлява само от телефона!
Лоша работа. Ако нямаш батерия, ако си изгубиш или повредиш телефона, не може да си изпереш дънките, че гащи сигурно човек има повече. Никак не ми се струва удачен такъв режим.
Но пък ми се струва, че ако нещо е за ремонт, едва ли е нужно чак в сервиз да се праща уреда, по-вероятно техник на място да отиде.

# 543
  • Мнения: 11 626
Пералнята се заключва и се управлява само от телефона!
Лоша работа. Ако нямаш батерия, ако си изгубиш или повредиш телефона, не може да си изпереш дънките, че гащи сигурно човек има повече. Никак не ми се струва удачен такъв режим.
Но пък ми се струва, че ако нещо е за ремонт, едва ли е нужно чак в сервиз да се праща уреда, по-вероятно техник на място да отиде.
Е не така избирателно де. Simple Smile Жената е написала " Когато я включиш и активираш с 2 бутона връзката с телефона, пералнята се заключва и може да се управлява само от телефона, докато не изключих тази функция с бутоните. "

# 544
  • Мнения: 3 539
О, извинявам се. Гледах, но видях само болднатото от предното мнение. Понеже имам приятел, който пострада он носене на пари само в телефон, без батерия.

# 545
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
Да, може по всяко едно време да се активира панела с комбинацията от копчета.
Прави бяха от AEG, вече е наред, без да инсталирам наново. Язък ми за ядовете как ще я мъкна до 1вия етаж и после до еконт 🤣🤣🤣

# 546
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
Здравейте,

имам дилема за пералня със сушилня Беко/ 8/5 кг  или  LG 9/6 кг.   

Двоумя се, защото там откъдето ще я купим препоръчват LG.  Разликата в цената е минимална.  От Беко имам добри впечатления, но LG нямам никакви.От магазин за немски уреди са и двете.Няма да се ползват интензивно и целогодишно, само лятото.

# 547
  • Мнения: 2 133
1. Има отделна тема за комбинирани уреди — най-добре е да отправите питането си там.
2. Не бих избрала нито една от двете марки.

# 548
  • Мнения: 2 523
Здравейте, налага ни се да си купим нова пералня, защото старата я купихме с апартамента пред 7год, Миеле , стара, но ни вършеше страхотна работа. Като потърсих, се оказа че модела е произведен между 1992 и 1998 Grinning. Та започна да сдава багажа след години вярна служба.
Нямам предпочитания за функции и екстри, но като ви чета, не е лошо да е с wi fi , да има функция пара и да се самопочиства. Бюджета ни е към 1,5 к , видях че препоръчвате aeg. Сега гледах самсунг, дават 20 год гаранция на мотора, какво ще кажете за пералните им?
Като цяло всякакви съвети приемам какво да гледам и да на какво да обърна внимание.
Благодаря предварително!

# 549
  • Мнения: 11 626
Здравейте, налага ни се да си купим нова пералня, защото старата я купихме с апартамента пред 7год, Миеле , стара, но ни вършеше страхотна работа. Като потърсих, се оказа че модела е произведен между 1992 и 1998 Grinning. Та започна да сдава багажа след години вярна служба.
Нямам предпочитания за функции и екстри, но като ви чета, не е лошо да е с wi fi , да има функция пара и да се самопочиства. Бюджета ни е към 1,5 к , видях че препоръчвате aeg. Сега гледах самсунг, дават 20 год гаранция на мотора, какво ще кажете за пералните им?
Като цяло всякакви съвети приемам какво да гледам и да на какво да обърна внимание.
Благодаря предварително!
Ненадеждни перални.
Не се лъжете по тази гаранция на мотора- той на практика е с мноооого дълъг живот. Това са инверторни мотори, които се управяват от една платка. Тя няма такава гаранция, а има общатата гаранция на уреда. "Умре" ли въпросната платка, например от токов удар, моторът не може да работи. Поради тази причина е добре пералните да се включват през устройство за защита от високо и ниско напрежение, резки колебания и т.н.. Гаранцията не покрива щети от токови удари.
"Да се самопочиства" няма да замести това вие да сложите препарат за почистване и да пуснете програма за самопочистване или програма за памук на поне 60 градуса.
Видях, че бюджета ви е около 1500, но вижте това (само Миле (даже не всички модели) останаха с иноксови, отваряеми казани и стабилни противотежести от чугун):
https://www.tehnomix.bg/peralnya-miele-wwd120-wcs-8kg

Последна редакция: пн, 25 мар 2024, 10:07 от petiaivanov

# 550
  • Мнения: 2 523
petiaivanov много благодаря за отзивите!
Няма проблем и да е по-скъпа, аз също се замислям пак за Миле, все пак тази е над 30 год Simple Smile
А какво ще кажете за този модел спрямо Миeлето
https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-lfr73944qe

# 551
  • Мнения: 11 626
petiaivanov много благодаря за отзивите!
Няма проблем и да е по-скъпа, аз също се замислям пак за Миле, все пак тази е над 30 год Simple Smile
А какво ще кажете за този модел спрямо Миeлето
https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-lfr73944qe
Моля Simple Smile
Аз използвам и двете марки- Миле и АЕГ-9 серия.
Харесвам ги и двете.
АЕГ-то, което сте избрали, е от новите модели на 7-серия. Няма много наблюдения върху тях как се държат във времето. Старите модели от 7 серия бяха много здрави и дано и тези са такива. Все  пак има-няма от 3 години са на пазара.
При толкова близки цени, по-скоро клоня към Миле, още повече, че моделът е на изчерпване. Вероятно се разпродават налични бройки.
Сега, ако пък АЕГ ви е на сърцето, си я вземете. Важното е да ви радва в къщи и да ви служи. Добре перат, даже много добре. С неотваряем казан са (за протокола го казвам).

# 552
  • Мнения: 2 523
Единствено предимство на аег е гаранцията, която е 5 год, миеле е 25 месеца. За казана не знам, не разбирам, явно е предимство да е отваряем  Simple Smile

# 553
  • София
  • Мнения: 44 122
Хъм Петя, наистина ли си доволна от Миле, че ми е заседнал един точно твой пост за едно миле заточено на вилата след неколкократни ремонти в гаранция(въпреки че съм избрала в общи линии уред си препрочитам по малко от мненията в старите темички, не че нещо лично) ?

# 554
  • Мнения: 468
Докато сме на АЕГ вълна, може ли някой да сподели за този модел https://www.aeg.bg/laundry/laundry/washing-machines/front-loader … achine/lfr85166oe (или серия) - четох документацията, но или не намирам отговорите, или е неясно обяснено:

- промяната на температурата по желание с какви степени е - напр. през 10 или 20 градуса до максимум диапазона на конкретната програма?
- функцията пара може ли да бъде добавена към програми или се използва самостоятелно - само за освежаване или като част от програмата за дезинфекция?
- след приключване на програма, пералнята продължава ли да върти барабана с влажните дрехи вътре или просто спира и трябва веднага да се извадят? ЕДИТ: видях преди няколко страници, че е обсъждано и, че го има като функция за повечето или всички модели на АЕГ.

Ще ни се наложи да сменим скоро нашата Hotpoint Ariston, която има и 3те функционалности, за които питам (по 1вия въпрос - Т е през 10 градуса) и се опитвам да намеря алтернатива при АЕГ.

Благодаря ви за всичко, което споделяте - супер полезно е!

Последна редакция: пн, 25 мар 2024, 14:28 от Sis22

Общи условия

Активация на акаунт