От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 5

  • 14 761
  • 444
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 10 715
Ами най-малкото ако е за двама, ще ползваш 2 пъти по-рядко същите по обем тенджери, като готвиш, отколкото за 4ма. Значи за двама трябва да пълниш миялната на два дни, а не ежедневно
Ако сте 4ма по две миялни ли на ден ще пускаш в тая линия... Това имах предвид. Че за домакинство от 2ма ми се виждат много съдове за ден.
На вилата сме 3 дни 5 човека, ядохме, готвихме, кафета пихме, щерката кексчета готви, едвам една миялна за два дни събрахме.
Ама всеки си има навици, ок.. за мен е просто прекалено много посуда.

# 271
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 598
Откакто готвя предимно в мултикукъра, ползвам миялната през ден. Иначе е неминуемо да не пускам поне една на ден. Вече сме трима вкъщи, като сме четиримата, не се променя почти нищо( 1-2 чаши и 2-3 чинии повече).

# 272
  • Мнения: 103
Още не сме започнали да ползваме съдомиялната - първа ни е 60 см. Но според мен ако има място за 60 см. е по - добре такава. Какво като не се пълни цялата. Нали ако е 45 см. пак една таблетка ще сложите за измиване на съдовете. Едва ли 60 см. ще ползва много повече вода и електроенергия от 45 см. Даже и веднъж да ти потрябва повече място е по - добре да го има. Пак казвам това е мое мнение, без да съм ползвал съдомиялна до сега.
В момента сме 3 на души в къщи - мъж, жена и дете на 2,5 г. Не съм обръщал внимание какво количество съдове мия но съм забелязал, че много време ми се налага да вися на мивката да мия 😁 Когато се готви - тогава мивката се пълни няколко пъти.

# 273
  • Мнения: 3 665
Ами най-малкото ако е за двама, ще ползваш 2 пъти по-рядко същите по обем тенджери, като готвиш, отколкото за 4ма. Значи за двама трябва да пълниш миялната на два дни, а не ежедневно
Ако сте 4ма по две миялни ли на ден ще пускаш в тая линия... Това имах предвид. Че за домакинство от 2ма ми се виждат много съдове за ден.
На вилата сме 3 дни 5 човека, ядохме, готвихме, кафета пихме, щерката кексчета готви, едвам една миялна за два дни събрахме.
Ама всеки си има навици, ок.. за мен е просто прекалено много посуда.
Не разбрах, защо да ги ползвам по-рядко? Аз не готвя голямо количество наведнъж, но и не ползвам най-малките размери съдове, освен за сосове и подобни добавки, най-често ползвам средни по размер. Пък и не се готви по едно ястие на ден или дори на хранене, чиниите също според броя на ястията, отделно чаши, купи, прибори...
Когато сме с децата (син и снаха, още се подготвям за баба Simple Smile ) точно по 2 пускам на ден.
Ако нямам опит с ползване на СМ, бих купила по-голямата, защото недостигът е по-кофти от няколко празни места в машината.

# 274
  • Мнения: 4 218
Аз не разбрах защо да не се пуска ММ, колкото е необходимо или предпочита ползвателя.
ММ имат програми за непълен капацитет или миене в една кошница и др екстри./ползвайте ги/ Общо взето "ъпгрейдната" програма при старите модели 1/2 или половин зареждане.
Но всеки сам си управлява домакинството и поддръжката.

Последна редакция: пн, 04 мар 2024, 06:56 от niljaniljo

# 275
  • Мнения: 2 810
Всеки си знае домакинство. Преди децата всеки ден излизаше много посуда от няколко пъти готвене, сега почти не готвя, често по 10-12часа не вадя приключил цикъл, защото в момента двегодишните са в период каквото зърнат - хвърлят и чупят, запомнят всяка дейност от възрастните и опитват да ръчкат навсякъде, приела съм, че докато се очовечат ще има много за ремонт и изхвърляне

# 276
  • Мнения: 1 575
То не зависи толкова от това колко души живеят в домакинството, а по-скоро от това каква част от времето си прекарват вкъщи. Щото и ние сме 2-ма с 60 см миялня, ама през повечето време се готви само веднуж на ден, основно вечер нещо на бързо, защото през другото време няма никой в къщи и евентуално сутринта има някоя и друга чаша и чиния. Та миялнята се пуска веднъж на няколко дни. Ако сме в къщи се случва по-често пускане, но това е основно през отпуски или ако се съберат повече почивни дни.

# 277
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравейте! Не съм писала в темата до сега, но имам нужда от съвет и се надявам по-запознатите от вас да могат да ми помогнат в избора на нова съдомиялна. Старата ни съдомиялна машина  е ВЕКО за вграждане, закупена преди 12 години и честно казано ни вършеше страхотна работа. Но след толкова години здрава експлоатация вече не се справя добре, а тази вечер се предаде тотално. Започнах да търся заместител още преди няколко дни и честно казано се бях спряла отново на същата марка, но от прочетеното в темата останах с впечатление, че в последните няколко години съдомиялните на тази марка вече не са това, което са били по времето когато си купихме нашата. Та, понеже бюджета ни е максимум 1000 лв ви моля за съвет. Това на което държа най-много е разбира се да мие добре Relaxed , да е с по-голяма вместимост, защотото сме пет членно семейство и по възможност съдовете да не излизат мокри Thinking . Към момента съм се спряла на тези два модела, като до колкото разбирам май и двата вече не се произвеждат, което не знам дали би било проблем:

https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-bosch-shh4hcx48e

https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-bosch-smv46kx04e

Моля ви за съвет коя от двете бихте ми препоръчали, като съм отворена и за други предложения ако можете да ми дадете такива. Благодаря от сърце на всеки, който ще се отзове! Спокойна вечер желая!

# 278
  • Мнения: 11 881
На тези две машини, единственото, което трябва да си прецените, са програмите и функциите.
Изтеглете им книжките и вижте коя Ви устроойва повече според Вашите нужди.
Технически и двете са добре.

# 279
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Благодаря много, petiaivanov! Разгледах ги, но честно казано се обърках повече Rolling Eyes. Описанието което изтеглих на по-скъпия вариант е доста оскъдно, а четейки описанията в сайтовете в които се продават и двете машини наистина съвсем се обърквам. Тъкмо едно ще наклони в едната посока и после нещо друго ме разубеждава и ме запраща в другата посока. То ще рече човек, че кола ще избирам пфу. Единственото, което в момента ме дърпа към по-скъпата е факта, че тя е произведена в Германия, докато на другата пише, че е произведена в Турция, но до колко това е фактор да дам още 200 лв отгоре не съм сигурна. Знам, че всеки има конкретни предпочитания и те определят избора му, но все пак ми се щеше ако е възможно  малко побутване , за да ми помогне да реша.

# 280
  • Мнения: 11 881
😊😊😊 Аз бих взела по- скъпата.

# 281
  • Мнения: 55
Може да не е много по темата за самите съдомиялни, но искам да попитам - какво мислите за преходниците за пералня и съдомиялна, които уж омекотяват водата в машината?
https://www.technopolis.bg/bg/Aksesoari-za-domakinski-elektroure … 3-4%2522/p/828331

# 282
  • Мнения: 1 046
mama_Nel, и аз бих взела по-скъпата. По-евтината е с материал на кухината -пластмаса.

# 283
  • Мнения: 103
Здравейте Simple Smile
Отново от глупавите ми въпроси. Понеже не сме ползвали съдомиялна до сега.
Монтирахме новата съдомиялна на мястото и. Следвах инструкцията от упътването за първоначалното пускане: Да напълня отделението за сол с вода и тогава да напълня със сол. Направих процедурата. Въпроса ми е: когато машината поиска да се слага отново сол, пак по същия начин ли да процедирам? Да напълня с вода и тогава да пълня солта или мога направо да пълня със сол?
Благодаря ви за отделеното време Simple Smile

# 284
  • София
  • Мнения: 3 751
При следвашото сипване на сол ще има вода в отделението и няма са се налага да се сипва/поне при моята е така/

Общи условия

Активация на акаунт