От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 5

  • 14 573
  • 439
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 626
Благодаря, niljaniljo! Купихме я малко импулсивно, бяхме отпишли за друга, но на място тази ни допадна повече. После вкъщи разгледахме упътването и не открихме такъв индикатор, затова попитах. След 2 дни ще ни я докарат, дано другото е ок.
Весели празници!

# 76
  • Мнения: 4 213
Благодаря, niljaniljo! Купихме я малко импулсивно, бяхме отпишли за друга, но на място тази ни допадна повече. После вкъщи разгледахме упътването и не открихме такъв индикатор, затова попитах. След 2 дни ще ни я докарат, дано другото е ок.
Весели празници!
Честита да ви е и дави служи добре.

# 77
  • Мнения: 17

Свободностоящият модел позволява ли вграждане под плота?


Позволява - това е инструкцията за инсталация:

https://media3.bsh-group.com/Documents/9000649495_M.pdf


Ако разбирам добре инструкциите, горния капак трябва да се махне. Така ли е?

# 78
  • София
  • Мнения: 1 591

Свободностоящият модел позволява ли вграждане под плота?


Позволява - това е инструкцията за инсталация:

https://media3.bsh-group.com/Documents/9000649495_M.pdf


Ако разбирам добре инструкциите, горния капак трябва да се махне. Така ли е?

Не „трябва“, а „може“ да се махне. Ако кухненският ви плот е със стандартната височина 85 см, включваща дебелината му, тогава се налага т. нар. „вграждане под плот“, при което капакът се маха, за да може уредът да се пъхне под него. Но ако плотът ви е по-висок и позволява съдомиялната да „влезе“ без да махате капака, тогава може просто да си я поставите там.

# 79
  • Мнения: 46 626
Впечатленията ми след 1 пускане на MIELE G 5050 SCVi Active:

Плюсове:
- Идеално измиване и сушене.
- Кошниците са много стабилни и лесни за издърпване/прибиране.
- Изцяло излизат напред.
- Горната кошница се регулира нагоре/надолу без усилие. При предишната беше по-трудно, така и не се научих да я местя.
- Тиха е.
- Има функция ComfortClose - вратата се отваря/затваря лесно.
- С трета кошница за прибори и има отделение за ножове, на което държахме.
- Няма голямо разнообразие от програми, но има всички, които ни трябват.

Минуси:
- Липсата на светлинен индикатор, за да знаем кога работи и кога не. Оставащото време се вижда само при отваряне на вратата, т.е. трябва да се прекъсне работата.
- По-малка е от предишната ни, пак същата марка и уж за същите комплекти. Визуално не усетихме разликата, когато я гледахме в магазина.
- На долния ред няма падащи приставки за високи чаши за вино.

Произведена е в Чехия, дано качеството е като в немския им завод (ама надали). Все пак засега няма да бързам да го добавям към минусите Laughing

Като цяло сме доволни от покупката, беше на страхотна промоция в Техномикс (1369 лв. при редовна цена 2100 лв.).
+ подарък 20 бр. таблетки Miele
+ безплатна доставка
+ 10 г. пълна гаранция (от Miele)

# 80
  • Мнения: 10 697
Въпрос за една дърта миялна Fagor Effi Silent. Още се чудя дали заслужава реанимация, ама работи някак си и на ММ не му се мъкне.. та засега си стои. Горния ред не мие. Перката не е запушена. Долу си са и ок съдовете. До вилиците изобщо не стига на най-горния ред. Та я ползвам само долу.
Идеи какво може да е?
(Хич не помня дали съм питала, или само си мислех да питам).

# 81
  • Варна
  • Мнения: 213
Днес ми доставиха BOSCH SMS4ENI06E, още не съм я монтирал но слагам модела тук ако в бъдеще ако някой се интересува от мнение за продукта да пише. Модела е свободно стоящ, вече рядко се купуват такива, пазара се измести основно към вградените но за всеки случай.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 1 389
Аз съм само със свободностоящи уреди в двете жилища,не харесвам вградени уреди(изключвам фурната и микровълновата).

# 83
  • Мнения: 15
Здравейте, днес ми доставиха Bosch SPV6YMX08E, монтажа за съжаление ще бъде след 4-5 седмици. Много се вълнувам, но и притеснявам (скъпа покупка).
Някой дали случайно я има вкъщи, да сподели мнение? Ако ли не, след месец-два, аз ще разкажа за моите впечатления Simple Smile

# 84
  • Мнения: 3 876
ЗдрВейте
Има ли някой със съдомиялна от Икея?
Имам кухня от Икея и много други мебели, от 2014 насам. Единствения проблем ни е бил пантата на съдомиялната. През 1-2 години сменям, викам техник… ТА съдомиялната взе да сдава багажа едно Беко от 2014г. И съм вдигнала мерника, при следващо викане на техник да викам нова.
Посъветваха ме са взема уред от Икея, ЗАЩОТО са правени за техните кухни и имат фабрично монтирана панта за врата. Така ще си реша проблема с провисващата панта…
ВЪПРОСЪТ Е - някакви мненеия за техните уреди? Зная че бяха Електролукс преди години. Съдомиялните им са от 800 до 1500 лв грубо казано.
Пералня и сушилня имам АЕГ, от последните  2 -3 години. Повтарям дори марката. Фурна втора Електролукс.

# 85
  • София
  • Мнения: 8 603
Какво ще рече проблем с провисващи панти? Ние сме със съдомиялна, купена не от ИКЕА, с монтирана онази специалната лайстна на вратата на шкафа и вече 4 години почти нямаме абсолютно никакви проблеми. ММ смазва лайстната като му прищрака нещо в главата и това е - всичко си работи - и миялната, и вратата. Не знам само как са сега с наличностите на такива лайстни.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 591
Скрит текст:
ЗдрВейте
Има ли някой със съдомиялна от Икея?
Имам кухня от Икея и много други мебели, от 2014 насам. Единствения проблем ни е бил пантата на съдомиялната. През 1-2 години сменям, викам техник… ТА съдомиялната взе да сдава багажа едно Беко от 2014г. И съм вдигнала мерника, при следващо викане на техник да викам нова.
Посъветваха ме са взема уред от Икея, ЗАЩОТО са правени за техните кухни и имат фабрично монтирана панта за врата. Така ще си реша проблема с провисващата панта…
ВЪПРОСЪТ Е - някакви мненеия за техните уреди? Зная че бяха Електролукс преди години. Съдомиялните им са от 800 до 1500 лв грубо казано.
Пералня и сушилня имам АЕГ, от последните  2 -3 години. Повтарям дори марката. Фурна втора Електролукс.

Икеа имат уреди и от Electrolux, и от Whirlpool. Можете да различите съдомиялните по кошниците и чекмеджетата за прибори:

ElectroluxWhirlpool

И двете марки са с добро качество и ще ви свършат работа. Разгледайте програмите и преценете коя да вземете.

Ползвала съм 3 съдомиялни на групата Whirlpool и не съм имала проблем с тях. Имат всички нужни програми: интензивна (за тенджери), ежедневна, икономична, кратка (30 мин. без сушене), някои имат за чаши и др. Интензивната им с температура 65°С.

Електролукс имат програми с различна продължителност, но обикновено нямат температури над 60°С.

# 87
  • Мнения: 6 515
Имам и аз на Whirlpool. Причината, заради която купих точно тази марка беше, че има функция да се пусне само горно, или само долно ниво за миене. Вече половин година си ми служи, доволна съм. Понякога не ми изсушава добре пластмасовите купи за съхранение. Това единствено мога да посоча като минус.

Последна редакция: нд, 31 дек 2023, 15:09 от Thirteen#

# 88
  • София
  • Мнения: 1 591
Имам и аз на Whirlpool. Причината, заради която купих точно тази марка беше, че има функция да се пусне само горно, или само долно ниво за миене. Вече половин година си ми служи, доволна съм. Понякога не ми изсушава добре пластмасовите купи за съхраните. Това единствено мога да посоча като минус.

Пластмасата не може да се изсуши добре заради лошата си топлопроводимост. Това не е свързано с марката на съдомиялната.

# 89
  • Мнения: 46 626
Аз съм само със свободностоящи уреди в двете жилища,не харесвам вградени уреди...
Кое ви харесва повече в свободно стоящите? Ние също първо взехме такава, но много се измъчихме. Около нея беше трудно за почистване. 13 г. се ядосвах, докато я сменихме и сложихме нов плот, под който вградихме следващата. Фиксирана е в него и съседния шкаф, няма никаквао разстояние, което да събира прах и т.н. Сега пак взехме вградена. Друго предимство, поне при модели, в които имам опит - вградените са много по-тихи, което ни беше важно, тъй като боксът е заедно с дневната, но и да не беше пак си е дразнещо.

Общи условия

Активация на акаунт