Избор на прахосмукачка - 6

  • 6 574
  • 165
  •   2
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Чак на две три чистения да се пере ми се струва твърде често. Прахосмукачката е улеснение по принцип и не трябва да се чувства като тежест. Но всеки си има различен праг на търпимост за чистота.

# 46
  • Мнения: 10 428
За ремонтна прахосмукачка съм много доволна от голямата лидълска (тип Керхер с голям казан). Цяла къща построихме, що стърготини прахоляк изсмука... Пепел от печката, големи парчоци какво ли не... Чудесна е. С голяма торба и много носи на бой 😁 180 лв струваше, абсолютно си е изплатила парите. Сега е паркирана в мазето, където ММ я ползва за всякакви машинки и няма грешка.
Аз се оглеждам за нещо безкабелно, за лесно мъкне по стълбите. Ама може пак нещо малко кабелно да взема... Не мога да го измисля.

# 47
  • Мнения: 2 657
Чистя 5 прахосмукачки през две седмици, две с контейнер, две безжични и едно мини Бош. Много жилищна площ и т.н .
Немислимо ми е да не изпера дунапренения филтър и да измия добре контейнера.
Пера и на едната хепа филтъра, в упътването пише само  с хладка вода, аз добавям и сапун.
Обикновено избирам да е един ден и що чаркалъци се мият, не е истина.
Спокойно мога да ги оставя да се понапълнят контейнерите, но ме дразнят.
И да, с носталгия си спомням за Бекото, вадиш торбата и в коша, смениш филтъра, по забършеш с мокра кърпа и е готова.😂

# 48
  • Мнения: 79
Verano, a каква е разликата между WD2 i WD3? Гледам, че тая седмица на промоция в Кауфланд е WD 2 за 100 лв. И двете уж са 1000 W. Но Вие не я препоръчвате. Значи има нещо, което ние не знаем Simple Smile

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Има, така е.
За да е евтино, WD 2 обичайно се предлага само с дунапренен филтър, който обаче е само за смучене на вода. Прахосмукачката трябва да работи с кръглия патронен филтър и торбичка. А това никой няма да ви го каже в К-ланд. Не съм гледала окомплектовката на този модел в маркетите. Там обичайно все с нещо са орязани за да влязат в цена, която да ви излъже.
Скрит текст:
Ей сега ми докараха една такава развалена, защото е работила само с дунапренения филтър, а през него боклуците отиват в мотора и после отзаде през изхода излизат и отново ги дишате. Не подлежи на ремонт.
А като си купите и патронния филтър и то цената станала като за WD 3. Wink Отделно ръкохватката на две е твърде дървена и мен лично ме заболява китката ако трябва да чистя с това нещо. При тройката е хубава извита и стои много по удобно в ръката. И такива работи.

# 50
  • Мнения: 6 886
Пера и на едната хепа филтъра, в упътването пише само  с хладка вода, аз добавям и сапун.
Не трябва да използваш сапун и хората правилно са написали в упътването само вода. Първо сапуна служи за да отмива мазнини, каквито в ХЕПА филтъра няма. И второ ако не го отмиеш напълно ти го задръстваш, а за да го отмиеш трябва да търкаш филтъра с което пък можеш да му нарушиш структурата.

# 51
  • Мнения: 797
Здравейте! Търсих в предишните теми дали сте коментирали прахосмукачките Kirby,  не че съм тръгнала да купувам, но просто ми стана интересно и любопитно тъй като ми правеха демонстрация в къщи, едвам ги изгоних, а още в началото им казах и даже и преди да дойдат,че няма да купувам и да си преценят. Та показваха как изкарват прах от стените , мебелите , за матрака да не коментирам какво излезе, сменят нон стоп филтри и ти ги навират в носа да покажат какво дишаме и върху какво спим. Та това, което запомних е , че прахосмукачката е с двойно капсулован мотор и в него не влиза въздуха,който се изсмуква, и затова не се връща прах. Питах за всмукателна мощност, очевидно не беше запознат презентиращия и почна да ми дрънка други неща. Та въпроса ми е,ако има запознати има ли на пазара нещо подобно от чисто техническа гледна точка, едва ли това е единствена и неповторима технология. Ако беше до 2 хиляди лева може и да се замисля, ама за 6 бона - никога!

# 52
  • Мнения: 6 886
Те са като Рейнбоу. Добра прахосмукачка със страшно надута цена заради начина им на продажба. Оптимизирани са за почистване на големи площи, които са покрити с мека настилка, такива са американските къщи. Масово продаваните у нас в последното десетилетие прахосмукачки не връщат прах и тези от демонстрацията няма какво да го представят като някакво предимство. При нашите класически прехосмукачки има тристепенна филтрация, торба - предмоторен филтър - ХЕПА филтър на изхода. При Kirby има торба, която седи в друга торба и хич не съм убеден че тези две торби улавят всичко.

# 53
  • Мнения: 2
https://www.technomarket.bg/prahosmukachki-s-konteiner/philips-fc9744-09-09213234 - може ли мнение за нея, че гледам е на промоция и ми изглежда добра..

# 54
  • Мнения: 3 312
https://www.technomarket.bg/prahosmukachki-s-konteiner/philips-fc9744-09-09213234 - може ли мнение за нея, че гледам е на промоция и ми изглежда добра..


Моята е такава, доволна съм. Може да има и по-добри, разбира се, ама като не съм ползвала Simple Smile

# 55
  • Мнения: 797
Те са като Рейнбоу. Добра прахосмукачка със страшно надута цена заради начина им на продажба. Оптимизирани са за почистване на големи площи, които са покрити с мека настилка, такива са американските къщи. Масово продаваните у нас в последното десетилетие прахосмукачки не връщат прах и тези от демонстрацията няма какво да го представят като някакво предимство. При нашите класически прехосмукачки има тристепенна филтрация, торба - предмоторен филтър - ХЕПА филтър на изхода. При Kirby има торба, която седи в друга торба и хич не съм убеден че тези две торби улавят всичко.
Благодаря за разясненията! А бихте ли и посочили някакви модели на няма значение какви марки, които да се доближават до ефективността им на работа ( на Кърби) , бих си купила нещо подобно, за цена под 2 хиляди примерно. Благодаря предварително за труда ви относно разясненията!

# 56
  • Мнения: 6 886
За почистване на меки настилки ли става дума? И трябва ли да е вертикална като Kirby? Ако ще се чисти по-открито  пространство вертикална е ОК, но ако им препятствия като мебели то тогава такава с маркуч е по-удобна.

# 57
  • Мнения: 797
За почистване на меки настилки ли става дума? И трябва ли да е вертикална като Kirby? Ако ще се чисти по-открито  пространство вертикална е ОК, но ако им препятствия като мебели то тогава такава с маркуч е по-удобна.
Да, определено има мебели, апартамента е 90 квадрата, имам само един килим, и огромен диван.

# 58
  • Мнения: 40 943
Имаш само един килим и всичко на всичко 90 квадрата и искаш да изсипеш толкова пари за прахосмукачка? И каква вълшебна ефективност очакваш? Да изсмуче лака от паркета ли?  Вземи си нормална прахосмукачка за около 500 лева с хубави четки (прахосмукачката само смуче, просто няма какво друго да направи) и чистенето зависи от четката много повече.

# 59
  • Мнения: 797
О, изобщо не искам да изсипвам пари! Просто се чудех мога ли да имам ефективност на прахосмучене за по-малко пари? Чисто технически погледнато. Иначе сега си ползвам един робот на Шиоми и ми е супер, но ми се ще нещо мощно, с което да почиствам 2 матрака и меката мебел, това ,което ми беше много "мръсно" при демонстрацията с Кърбито.

Общи условия

Активация на акаунт