Избор на прахосмукачка - 6

  • 6 574
  • 165
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 339
Моята прахосмукачка е тази:
ПРАХОСМУКАЧКА PHILIPS FC9556/09
Мисля е подобна...
Доволна съм, чисти добре. Лека и маневрена е. Подържа се лесно.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
И двете са без моторизирана четка(т,н турбочетка) ,няма да ти вършат работа за килимите . Посочената  от "
щастлива мама"  е с турбочетка,макар ,че отзивите за точно този вид мотозиризани четтни на филипс не бяха особено ласкателни.Имат по-нови модели с модифициран дизайн на моторизираната четка ,която са кръстули "супер турбо четка".
Аз лично не намерих нито положителни,нито отрицателни  мнения за новата четка ,макар че е от скоро на българския параз не е съвсем нов модела -2015-2016. Но като гледам бюджеда в който си се ориенрирала ,едва ли ще вземеш Ровента или Миеле с наистина доказани моторизирани чвтки за чистене на килими.А и цена на моделите от тази серия на Филипс окомплектовани със "Супер турбо четка" са по скоро от порядъка на Miele Blizatd CX1 Cat&Dog,
Аз моята я взех на промо за 660 ,нормалната цена е 900. 

# 32
  • Мнения: 2 339
Само да кажа, че така наречената турбо четка на филипса върши работа само на късокосмести килими, тип мокет. На тези рошавите въобще не завихря.

# 33
  • Мнения: 79
Хоп, и аз тук, молеща за помощ. Четох, четох и пак не се ориентирах. Преместихме се да живеем на село, добре, де, ама къщата сравнително селска, до тук добре, ама улицата също селска, т.е без асфалт. И отвсякъде влиза прах, почва, листа, насекоми. Отделно имаме и домашни любимци. За 0 време съсипах 2-3 прахосмукачки, които ми вършеха работа в града. Дами, помагайте. Трябва ми силна прахосмукачка, за предпочитане с контейнер, а не с торбички, лека, която да смуче всичко и да не се прецаква машинарията. Ако не е контейнер, а с торбички, пак не е проблем, но да е от масовите торбички, които се продават навсякъде. Благодаря предварително.

# 34
  • Мнения: 11 626
Скрит текст:
Хоп, и аз тук, молеща за помощ. Четох, четох и пак не се ориентирах. Преместихме се да живеем на село, добре, де, ама къщата сравнително селска, до тук добре, ама улицата също селска, т.е без асфалт. И отвсякъде влиза прах, почва, листа, насекоми. Отделно имаме и домашни любимци. За 0 време съсипах 2-3 прахосмукачки, които ми вършеха работа в града. Дами, помагайте.
Трябва ми силна прахосмукачка, за предпочитане с контейнер, а не с торбички, лека, която да смуче всичко и да не се прецаква машинарията.
Скрит текст:
Ако не е контейнер, а с торбички, пак не е проблем, но да е от масовите торбички, които се продават навсякъде. Благодаря предварително
.
https://www.technopolis.bg/bg/Prahosmukachki-bez-torba/Prahosmuk … N-DIZAYN/p/801341
https://www.rowenta.bg/%D0%9F%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B … 25EA/p/7211005060

# 35
  • Мнения: 40 943
Предложената Ровента е супер, и аз имам и съм много доволна. Но е нежна като всички апартаментни прахосмукачки  и не бива да се смуче всичко с нея (пепел от камината, строителен прах и прочее), а с оглед на изискването "да смуче всичко и да не се прецаква машинарията" предполагам, че индустриална машина е по-подходяща. Някой Керхер?

# 36
  • Мнения: 79
Предложената Ровента е супер, и аз имам и съм много доволна. Но е нежна като всички апартаментни прахосмукачки  и не бива да се смуче всичко с нея (пепел от камината, строителен прах и прочее), а с оглед на изискването "да смуче всичко и да не се прецаква машинарията" предполагам, че индустриална машина е по-подходяща. Някой Керхер?

Мислех си точно за КЕрхер (или нещо друго индустриално ако изобщо има такова), но момичето в магазина каза, че не ми ги препоръчва? Нямам идея защо. Българите сме си били оставяли пръстите (цитирам я). Не изключвам да са на процент и от другите марки процента да е по-голям. Ама за селска къща май май нещо индутриално трябва да е

# 37
  • Мнения: 11 626
Скрит текст:
Предложената Ровента е супер, и аз имам и съм много доволна. Но е нежна като всички апартаментни прахосмукачки  и не бива да се смуче всичко с нея (пепел от камината, строителен прах и прочее), а с оглед на изискването "да смуче всичко и да не се прецаква машинарията" предполагам, че индустриална машина е по-подходяща. Някой Керхер?

Мислех си точно за КЕрхер
Скрит текст:
(или нещо друго индустриално ако изобщо има такова), но момичето в магазина каза, че не ми ги препоръчва? Нямам идея защо. Българите сме си били оставяли пръстите (цитирам я). Не изключвам да са на процент и от другите марки процента да е по-голям. Ама за селска къща май май нещо индутриално трябва да е
Тук има двама потребители, които биха те посъветвали най-добре, поне според мен. Това са The Third  и Verano.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Вижте, създава се някаква илюзия че всичко жълто е индустриално. Няма такова нещо. Жълтата, а сега и бялата серия на Керхер са битови модели. И всяка си има своето предназначение. Така например серията WD се води мокро-сухо смукачки. Те са замислени за почисване на малки и по-груби отпадъци, както и мокри такива. За това е това име. И са най-подходящи за къща, гараж, стълбища, веранди. При тях филтрацията на въздуха преминава през торбичката и патронния филтър. Няма хепа филтър, но за такива замърсявания и груби отпадъци е излишно.
В този случай подходящ е модела WD 3. А още по-подходящ е WD 5. Но е голяма като прахосмукачка, но пък стои стабилно, има по-хубав, касетъчен филтър. Подовия накрайник е  по-хубав. А функцията издухване много бързо ще издуха боклучетата от верандата, така че да не се пренасят вътре в къщи. Прескачам 4ката като модел. Тя е някакъв вътрешен компромис - давам повече пари, ама имам уж "хубав" модел.
За останалите стаи, за финото почистване, пак можете да си имате и една нежна прахосмукачка. Не харесвам тези без торбички, защото се сдобих с алергия към прах, а като ще почиствам и къща и после прахосмукачка, не ми е ок. Отделно, че за мен прахосмукачката трябва да е винаги в готовност, а не нещо да съхне и каквато съм схваната в ръцете и разсипя ориза да се чудя какво по-напред да направя. Smile Вадя торбичката и хвърлям. Не са скъп консуматив, има и алтернативи, да живеят интернет и телефоните - не е нужно да ходя до магазин.

Другият хубав/подходящ за мен модел, за този случай е прахосмукачка с воден филтър. Но имате задължение да изхвърляте водата след почистване, че иначе може да настане смрад много бързо, особено лятото. Тук боклука /малък, голям/ остава във водата, а чистотата на въздуха се гарантира от хепа филтъра.

# 39
  • Мнения: 40 943
Като цяло съм съгласна, а и истинските индустриални прахосмукачки са много скъпи (например Festool). Има обаче и по-евтини за по-грубо чистене.
https://tashev-galving.com/product/154-BSH-133/prahosmukachka-bo … 5-mm-gas-12-25-pl

Но не съм съгласна за контейнерите - изобщо не е нужно да се мият. Изсипваш и пак ползваш.

# 40
  • Мнения: 11 626
Относно контейнерите, тя акцентира, че има алергия към прах, а докато изсипваш се вдига прах.
Аз, например, като отворя капака на контейнера, нахлузвам един плик отгоре и изсипвам.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Всяка марка има такива прахосмукачки като показаната. Но те не са индустриални, индустриалните почват от 2хил. лв. и са големи, не са за жилищни пространства. Това са професионални прахосмукачки, които могат да се използват в различни дейности. Някои си чистят складовите пространства, други ги използват в ремонтни дейности, за това са направени, да филтрират успешнои финия строителен прах в торбата, който е убиец за обикновените, битови прахосмукачки.

Да, контейнера се изхвърля, но идва момент трябва да се разглоби и измие. Обикновено между контейнера и двигателя има едни филтри, дунапренени, които периодично се задънват и трябва да се изперат, а накрая и сменят. А се сменят, защото толкова са се задънили, че въздуха не преминава и защитата на двигателя сработва и прахосмукалото спира да работи.

# 42
  • Мнения: 2 339
Аз пера този дунапрен филтър през две, три чистения. Съхне трудно, поне за ден. И контейнера мия така. Филтрите този на контейнера и хапа- та ги смених преди два месеца, на година и половина бяха. Хепа филтъра беше черен.

# 43
  • Мнения: 40 943
По принцип няма нужда да се издребнява толкова. Специфика на всякакви филтри е, че когато са задръстени филтрират даже по-добре. Но това е за сметка на пропускливостта и спада дебитът. Та ако прахосмукачката си смуче добре няма смисъл да переш филтър. Моя не съм сигурна дали и всяко тримесечие го пера.  По-скоро веднъж месечно го изтупвам и осмуквам с малката прахосмукачка за кола. изобщо, май нещо много им се връзвате на тези прахосмукачки, те са за да улесняват живота, не за да го затрудняват.
А черният хепа филтър е нещо хубаво - това значи, че е събрал най-гадните микро частици прах и не сте ги дишали. Без него е по-зле.

# 44
  • Мнения: 2 339
Да, може би е така, ама аз от Рейнбоу -а така съм си свикнала и мия, пера.....
Доволна съм аз от филипсчето, малка, лека, маневрена и смучи добре.....не се моля на мъжкото съсловие в къщи да носят и сглобяват.
Весели празници на всички!

Общи условия

Активация на акаунт