Избор на прахосмукачка - 6

  • 6 574
  • 165
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Вероятно имате WD 3. Това чудо не е за апартамент със сигурност. Принципно предназначението му е за груби отпадъци, в къща, гараж... Сигурно го мразите Sweat SmileSweat SmileSweat Smile толкова е шумно.
VC 5 ... като казвате бебенце, предстои това бебенце да генерира отпадъци, а контейнера е малък, ще трябва често-често да го изхвърляте. Иначе стои свободно права, без да пада, защото има един магнит, който я залепва за подовия накрайник. Ако няма да изхвърляте WD3, става.

# 16
  • Мнения: 211
Благодаря Simple Smile А колко децибела трябва да е за да е тиха, че наистина това е май-главната причина за смяната 😄😄😄

Здравейте, бихте ли ми дали съвет за модел и марка прахосмукачка, тъй като сме с бебенце на четири месеца и ни трябва сравнително безшумна… а пък заради малките габарити на апартамента- доста компактна. Имаме една кръгла на керхер, коятто и от съседният блок ни чуват като я пуснем в действие 😄😄😄. Тези дни загледах VC 5, но неразбирам особено много от прахосмукачки🤔

# 17
  • Мнения: 40 943
Около 65 децибела са най-тихите с контейнер. Не знам вертикалните дали са по-тихи.

# 18
  • Мнения: 11 626
За каква тишина при прахосмукачките изобщо говорим?!

# 19
  • Мнения: 40 943
За каква тишина при прахосмукачките изобщо говорим?!

Относителна Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 17 775
Някой Керхер няма ли да свърши по-добра работа?
И тях обмислях, ще си взимаме тяхна парочистачка, но още нямам опит с марката. Коя тяхна бихте препоръчали?

Свикнала съм с торбички, защото вадиш и хвърляш, не миеш гадости от контейнер. Това ми е доводът. Знам, че другите са по- ефективни.

# 21
  • Мнения: 6 886
Трябва да се мият тези с воден филтър. При циклонните не е нужно да миеш контейнера, а само да го изпразваш. Трябва да се мие периодично филтъра, защото само той има отношение към работата на прахосмукачката. Иначе да, при тези с торбичките е по-хигиенично за сметка на други недостатъци.

# 22
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
За мен най-хигиенична е прахосмукачката с воден филтър. Изхвърляш кофата в тоалетната, изплакваш и готово. Нито хвърчи прах, нито има неприятна миризма след чистене, нито се занимаваш с торбички.

# 23
  • Мнения: 40 943

Свикнала съм с торбички, защото вадиш и хвърляш, не миеш гадости от контейнер. Това ми е доводът. Знам, че другите са по- ефективни.

И защо трябва да миеш контейнера? Той си е прашен, и да го измиеш да светне, след секунда чистене пак ще е прашен, от къв зор?

# 24
  • Мнения: 4
Здравейте,
Мислех да си купя вертикална прахосмукачка с идеята, че е по-маневрена, но доколкото разбирам те са и по-слаби. Досега не съм ползвала такава, вие имате ли опит и с двата вида?

# 25
  • Мнения: 6 886
Зависи от вертикалната. Ако е класическа вертикална с кабел тя смуче не по-слабо от нормалните класически, като обикновено тези вертикални са с моторизирана четка и превъзхождат нормалните върху меки настилки. Ето това например.

И има разни от този сорт жични и безжични, които са по-слаби.
https://zora.bg/product/qx6-1-44sw-s-konteyner
Някои вършат работа, но повечето и особено по-евтините са боклуци за които само ще си хвърлиш парите на вятъра.

# 26
  • Мнения: 40 943
Toва нещо не тежи ли, не изморява ли ръката?

# 27
  • Мнения: 6 886
Не, тежестта пада върху пода.

# 28
  • Мнения: 2 338
То зависи и какво ще чистиш, дали ще го разнасяш по стълби и т.н каква е квадратурата също.

# 29
  • Мнения: 2
Здравейте, спрели сме на двете прахосмукачки може ли дадете мнение ако сте ползвали някоя от тях, ще я ползваме предимно на плочки и килими - https://www.technomarket.bg/prahosmukachki-s-konteiner/bosch-bgc21pow1-09201273; https://www.technomarket.bg/prahosmukachki-s-konteiner/philips-f … 9331-09-09155173; - и ако имате идея за друга хубава, със съотнешение цена-качество  до 350лв примерно.

Общи условия

Активация на акаунт