Препарати за съдомиялна - 13

  • 6 667
  • 152
  •   2
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 10 586
В миялната не следва да има остатъци от храна или храна.
Всичко се изхвърля. Как храна в миялната?
Също така, по-правилно е да се пусне програма изплакване, за да не засъхва съдовете с мръсотията по тях, ако не се измият за повече от 24 часа, отколкото да се слага неутрализатор.

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 1 377
Не слагам посуда с остатъци от храна в миялната!Но и не изплаквам в мивката тави,тенджери,чинии,чаши...всичката тази посуда,използвана за хранене,готвене,пиене...задържа миризма от хранителни продукти.Не знам дали е правилно ако машината престои повече от 24ч с неизмита посуда да се пусне на програма изплакване,но и не споря.Аз предпочитам да ползвам неутрализатор,колкото и да е безполезно,вредно...

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
Как 24 часа да стои машината с посуда вътре Stuck Out Tongue Winking Eye
Моята я пускам 2 пъти дневно и вечно има още нещо за миене Joy (18 комплекта, 2 кошници + трети ред най-отгоре).
Ето и в момента върти, а в мивката пак има кутии от яденето на дребния, че се прибра от училище след като я бях пуснала.

# 138
  • София
  • Мнения: 1 532
...Не знам дали е правилно ако машината престои повече от 24ч с неизмита посуда да се пусне на програма изплакване,но и не споря.Аз предпочитам да ползвам неутрализатор,колкото и да е безполезно,вредно...

Програмата за изплакване е създадена с единствената цел да не оставяме неизмити съдове да пренощуват в машината. Приема се, че по принцип през деня пълним, а вечер - пускаме измиваща програма. Ако обаче се окаже, че вечерта съдомиялната не е пълна и затова не искаме да пускаме измиваща програма, тогава просто пускаме изплакващата програма, за да не престояват съдовете мръсни. Така дори и не напълно измити, поне няма да вмирисват миялната.

Т.нар. „неутрализатор“ може да не е вреден, но престоят на мръсните съдове е вреден, защото се развиват бактерии. Това е истинският проблем, а не миризмата, която е само признак за него. Нищо не коства вечер да пуснете една 15-минутна изплакваща програма, която в голяма степен премахва предпоставките за развиване на бактерии и респективно - миризми.

Що се отнася до чашите за топли напитки: ако в тях е имало мляко, най-добре е да се изплакнат на чешмата или направо да се измият на ръка. Млякото е прекрасна хранителна среда за много видове бактерии и затова неизплакнати съдове от мляко много бързо се вмирисват.

# 139
  • Мнения: 583
Как 24 часа да стои машината с посуда вътре Stuck Out Tongue Winking Eye
Моята я пускам 2 пъти дневно и вечно има още нещо за миене Joy (18 комплекта, 2 кошници + трети ред най-отгоре).
Ето и в момента върти, а в мивката пак има кутии от яденето на дребния, че се прибра от училище след като я бях пуснала.
Ох, говори ми Simple Smile Моята е за 14 комплекта и все се чудя да не са ме прекарали в бройката комплекти нещо. Ако видите машина за 30тина комплекта, свиркайте, белким ми стигне Grin

# 140
  • ВАРНА
  • Мнения: 296

Тези таблетки стават ли?
В момента са на 16лв в Лидл.

# 141
  • Мнения: 583
Аз не съм впечатлена от тези таблетки. Купих си, пробвах ги и сега ги използвам да си почиствам пералнята от време на време.

# 142
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 358
Моята е за 16 комплекта и се случва да я пусна на три дни веднъж. Особено като сме по цял ден на работа, не се готви, едно хранене трима човека и две чаши за кафе. В подобни случаи вечерта пускам изплакване, на другия ден продължаваме с пълненето, докато се събере посуда за цялата миялна. Не обичам да пускам полупразна машина.

# 143
  • Мнения: 3 342
Много зависи и от типа кухня, освен от броя на храненията и членовете на домакинството - има ястия, чието приготвяне изисква повече съдове, прибори и т.н., други са по-пестеливи  в това отношение. Ако се приготвят и тестени (домашен хляб, закуски и подобни), че и сладкиши (те пък гълтат съдове и прибори като триглави лами), даже една машина за двама не стига на ден, а често след първата зареждам поне половин, а понякога и втора, особено почивните дни редовно пускам по две. 

# 144
  • София
  • Мнения: 1 532
Скрит текст:
Тези таблетки стават ли?
В момента са на 16лв в Лидл.

Аз не съм впечатлена от тези таблетки. Купих си, пробвах ги и сега ги използвам да си почиствам пералнята от време на време.

И аз съм ги пробвала и не съм доволна от тях. В ДМ има подобни, които излизат на същата цена, но са малко по-добри:

https://www.dm-drogeriemarkt.bg/denkmit-preparat-za-sadove-class … 066447216172.html

Имам останали от тях и ги ползвам само, когато нямам тави или тенджери за миене. Иначе напоследък ползвам едни от Метро, които са по-скъпи, но пък мият чудесно и са в разтворима опаковка, така че не трябва да отваряш всяка таблетка:

https://shop.metro.bg/shop/pv/BTY-X320547/0032/0021/100%D0%B1%D1 … etro-Professional

# 145
  • София
  • Мнения: 44 132
Аз не харесвам алл ин он на лидл, виж единичните са им хубави

# 146
  • Мнения: 1 457
И аз не харесвам тези таблетки на Лидл. Доизразходвам една опаковка и повече няма да взема. Ще си взема отново Финиш ултимейт плюс и няма да се занимавам повече с опити.

# 147
  • Мнения: 3 342
Аз пък съм се закотвила на Фейри платинум капсули и не съм ги сменяла досега, само гел на същата марка ползвам за чаши и деликатен порцелан/стъкло.
И понеже все от магазини за паралелен внос ги купувам, не съм се зачитала в описанието им, но попадам тази сутрин на описание в онлайн магазин, че защитавали и сребро.
За този вид говоря: https://renmarketbg.com/porachka/dishwasher-tablets/fairy-platin … us-all-in-one-45/
Някой да мие сребърни или посребрени прибори в машина и как са?
Или казвате да не пробвам?

# 148
  • Мнения: 2 134
Някой да мие сребърни или посребрени прибори в машина и как са?
Или казвате да не пробвам?
Аз мия. Онези, едновремешните, либийските. Посребрени.
Мила съм ги с ФКУ, сега ги мия с ФП или ФП+ (официален внос).
Нищо им няма.

# 149
  • Мнения: 3 342
Някой да мие сребърни или посребрени прибори в машина и как са?
Или казвате да не пробвам?
Аз мия. Онези, едновремешните, либийските. Посребрени.
Мила съм ги с ФКУ, сега ги мия с ФП или ФП+ (официален внос).
Нищо им няма.
Златна (сребърна)  си! Simple Smile
Съзнавам, че така зададен въпросът ми, не може да има универсален отговор - зависи как е положено покритието на посребрените, колко микрона е, каква е пробата (макар че за посребряване би трябвало винаги да е 925, ама дали е?) и т.н., но все пак ми е достатъчно информативно. Когато сме само двамата не ми е проблем, обаче при много прибори...

Общи условия

Активация на акаунт