Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №24

  • 38 546
  • 731
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 39 509
Болки, които не минаваха от никакви обезболяващи и траеха около 7-10 дни, течение, многократно изследвано и чисто, подуване на корема....

# 46
  • Мнения: 316
Болки, които не минаваха от никакви обезболяващи и траеха около 7-10 дни, течение, многократно изследвано и чисто, подуване на корема....
Ако имаш все още течение, което излиза стерилно, може да пробваш в "Геника" един тест, но е 150 лв. Аз вече 4 лаборатории обиколих, все ме изкарват чиста, а там излезе каква е гадината.

# 47
  • Мнения: 39 509
Не. Откакто съм със спирала всичко изчезна- болки, течение, подуване...

# 48
  • Мнения: 448
Спиралата какъв хормон освобождава прогестин, нали / само прогестин, не естроген и прогестин/. Значи какъв е извода, който направих за себе си - трябва да приемам ниска доза прогестерон или поне да мажа, което е по лесно, но дали ще е достатъчно.
Като гледам повечето сте били с кръвоизливи и обилен цикъл в някой момент. Как ви се отрази приема на МВИ? Казват, че е възможно да стане още по обилен. Искам да го пия зареди нощното изпотяване и почти постоянно главоболие, нервност и т.н, но тъй като е фитоестроген се притеснявам.

Последна редакция: пн, 11 дек 2023, 10:46 от Една Такава 737236

# 49
  • Мнения: 952
Аз приемам МВИ и смятам, че допринася за редовния цикъл и липсата на предменструален синдром.Нямам кръвоизливи,зацапвания и други аномалии.Не мисля,че ми повлия на нощното изпотяване и нервността.Смятам да изследвам прогестерон и естроген и да преценя дали да го приемам занапред.

# 50
  • Мнения: 448
Аз приемам МВИ и смятам, че допринася за редовния цикъл и липсата на предменструален синдром.Нямам кръвоизливи,зацапвания и други аномалии.Не мисля,че ми повлия на нощното изпотяване и нервността.Смятам да изследвам прогестерон и естроген и да преценя дали да го приемам занапред.
Сигурно обаче по принцип не ти е бил обилен и с кръвоизливи? Аз искам да знам на тези с кръвоизливите как се отрази Simple Smile

# 51
  • Мнения: 952
Да,не беше.Никога не съм имала.Основната промяна при мен е липсата на ПМС.

# 52
  • Мнения: 30
Здравейте,
Аз да се оплача.
На 45 съм.Това едно на ръка Simple Smile
От година някъде, може би малко повече, ми се скъси цикъла от 28 дни на 24, 20, та понякога и на 18 дни. Започва със зацапване 2-3 дни и така завършва. Март 2023 започнах да приемам Див Ям. И нещата се понормализираха. Но не знам защо реших, че трябва да направя почивка, и септември спрях Дивия ям. Сепрември ми дойде нормално. Октомври ми закъсня с около 5-6 дни. И като ми дойде на 25 ноември, първият ден още усетих дразнене и парене (гъбички) пих микомакс 150. На 3-ти и на 7 ден пих по още едно. Не знам дали от хапчетата, но не мисля, че е от тях, ми тече едно такова тъмно кафяво и почти бе да отива на превръзката. Свърши ми на 5-6 ден. Но от 05 декември започнаха да ме болят гърдите, корема и започна да ми зацапва пак. Първоначално лееееко, вече пети ден, не е обилно, по 5-6 капки на превръзката, но не спира. От месец започнах пак Дивия Ям. Хормонално е според мен, но божа работа.
 Оплаках се Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 дек 2023, 17:09 от Rumkas

# 53
  • Мнения: 448
Действа ли дивия ямс? Сигурно е хормонално ама скоро преглед минала ли си? Това е много неприятно, но във фейсбук групата е пълно с жени , които чинно си чакат да спре и го приемат за нормално в предменопауза. Аз се панирам от всичко.

# 54
  • Мнения: 952
Като се панираш от всичко и предвид проблемите ти,защо просто не си пуснеш изследвания.Така и да питаш за действието на това или онова не може да получиш отговор.Всеки организъм е различен.

# 55
  • Мнения: 448
Като се панираш от всичко и предвид проблемите ти,защо просто не си пуснеш изследвания.Така и да питаш за действието на това или онова не може да получиш отговор.Всеки организъм е различен.
Те лекарите не  пускат . Пуснала съм си.
Това е от миналата седмица. Фсх говори красноречиво. Естрогена е нормален, но като пусна прогестерон ще се изясни това, което вече знам. Естр.доминантност. Питам, защото казват, че не може да се трансформира в прогестерон, само в лаборатория.

# 56
  • Мнения: 316
Като се панираш от всичко и предвид проблемите ти,защо просто не си пуснеш изследвания.Така и да питаш за действието на това или онова не може да получиш отговор.Всеки организъм е различен.
Те лекарите не  пускат . Пуснала съм си .
Това е от миналата седмица. Фсх говори красноречиво. Естрогена е нормален, но като пусна прогестерон ще се изясни това, което вече знам. Естр.доминантност.
За тези кръвоизливи хемоглобинът ти е супер, браво!
Моят цикъл отново не спира. Спиралата ми обърка тотално хормоните и на всеки 3-4 мес трябва да добавям прогестерон през устата, за да ми спре цикълът. Изморих се и аз вече, чудя се какво да правя.

# 57
  • Мнения: 448
От както са почнали пия желязо непрекъснато. Иначе го пиех по една седмица след цикъл. Точно това правя в момента. мажа Прогестогела от 4ден и към 12 пак ще пия утрогестан. Дано избутам така до другия месец и ще ходя на преглед пак.
Бих искала да питам доктора дали може да прецени още колко ще ми идва.

Последна редакция: пн, 11 дек 2023, 19:38 от Една Такава 737236

# 58
  • Мнения: 39 509
На мен прогестогел ми е изписван от 14 ден на цикъла.

# 59
  • Мнения: 312
Момичета, как сте с косите? Капещи, редки или буйни гриви, като едно време?
Какви грижи полагате?
Има ли такива сред вас с косопад?

Общи условия

Активация на акаунт