Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №24

  • 39 399
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 439
Момичета, как сте с косите? Капещи, редки или буйни гриви, като едно време?
Какви грижи полагате?
Има ли такива сред вас с косопад?
Аз имам буйна дълга грива, но доста пооредя, най вече над челото. Много ме дразни. Освен това, стана по-суха. За бялото.... то е отдавна, наследство от мама. Боядисвам корени, всеки 2 седмици, няма как. Обаче късо не ми отива, всеки кичур хвърчи, накъдря се още повече, абе кошница.

# 61
  • Мнения: 39 648
От 5 години съм с косопад, а от 2-3 съм на терапия с миноксидил. Следя се при трихолог всяка година. Тъкмо ми мина контролата. Вижда се леко оредяване над челото, но само ние (аз и трихологът) може да го фиксираме с поглед.

# 62
  • Мнения: 2 404
Чудя се аз защо темата е замряла и никой нищо не пише, а то имало нова тема, която съм пропуснала Simple Smile
Да питам дали има някой със стомашно чревни проблеми появили се в тази етап на живота? Аз от дено известно време нещо не съм добре, някакви стомашни болки, в червата, газове... Ходих на гастроентеролог - ехография добра, окултно кървене - няма. Даде ми сомахон и флора 8 и съм по-добре, поне липсва болката. Няма подуване, но изхождането е някак неестествено на по-тънки шушулки / извинете за описанието/ . Та...мисля се аз за разни кофти диагнози...сперед докторката от изсладванията няма нищо притеснително и че подобни проблеми били типични за този период и разбърканите хормони, но някак все не ми е спокойно. Разбрахме се ,ако до началото на януари се чувствам все така да му праща на колоноскопия. След малко ще приложа изследванията - освен окултното кървене, другите съм си ги пускала сама.
Да допълня цикъл нередовен . До месец май нормален, след това дойде октомври и от тогава няма.

Последна редакция: вт, 12 дек 2023, 08:44 от ravi

# 63
  • Мнения: 1 435
За тези кръвоизливи хемоглобинът ти е супер, браво!
Моят цикъл отново не спира. Спиралата ми обърка тотално хормоните и на всеки 3-4 мес трябва да добавям прогестерон през устата, за да ми спре цикълът. Изморих се и аз вече, чудя се какво да правя.
Сигурно ли е, че е от хормоните и спиралата? Пишеш за някаква гадина, да не е от нея неспирането?
При мен се дължеше на изкривяване на мат. кухина вследствие м. възли, и непасване на спиралата.

# 64
  • Мнения: 13 936
Ravi
Това бяха едни от първите ми симптоми. Започна да ми се случва от любими храни - направо бях като балон или с някакво редуване запечена/Отпечена. Ходих по лекари поставиха ми СР дебело черво, но не мисля че е точно това. По едно време чак се бях гипсирала за Крон. Направих си колоноскопии (ние сме с предистория семейна). Всичко беше перфектно. Просто започнах да внимавам с храни на които вече организма ми реагира много бурно и нещата се постабилизираха. Искам да каже че както кожа коса нокти фигура се променя така и състоянието на целия стомашно червен тракт.

# 65
  • Мнения: 325
За тези кръвоизливи хемоглобинът ти е супер, браво!
Моят цикъл отново не спира. Спиралата ми обърка тотално хормоните и на всеки 3-4 мес трябва да добавям прогестерон през устата, за да ми спре цикълът. Изморих се и аз вече, чудя се какво да правя.
Сигурно ли е, че е от хормоните и спиралата? Пишеш за някаква гадина, да не е от нея неспирането?
При мен се дължеше на изкривяване на мат. кухина вследствие м. възли, и непасване на спиралата.
Sanea, никой досега не ми е казвал, че бактерия може да предизвика удължаване на цикъл, но в упътването на спиралата пише, че след поставянето й може да се наблюдава както отсъствие , така и удължаване на менструалното кървене. Явно пак съм изтеглила късата клечка. Не знам дали си въобразявам, но през месец е по-дълъг. Явно, когато овулация настъпва в десния яйчник.

# 66
  • Мнения: 1 435
АГ ми е казвала, че нормално адаптацията към спиралата е от 3-4 до към 7-8 месеца/ в по-тежките случаи/. А при мен продължи 3,5 год.
А за гадината, може да усилва местния фон в матката, и да забава адаптирането към спиралата, след което Ц. почти "изчезва".
На мен преди доста години едни гадинки ми докараха сп. аборт.
---
Най-добрите етерични масла, стимулиращи растежа на косата:
https://www.puls.bg/bio-produkti-c-41/nai-dobrite-eterichni-masl … hzYnJnI3p2Bbv7CtY

Последна редакция: вт, 12 дек 2023, 17:47 от Sanea

# 67
  • Мнения: 2 404
re_ge много ти благодаря!
И още една екстра имам от скоро - пулс 100 на моменти.
Но честно казано освен възрастта в момента съм и под стрес , заради лоша диагноза на съпругът ми. Май нещата са комплексни.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 6 503
За тези стомашни проблеми не помагат ли ензими и пробиотици?

Аз откоро също имам нещо, не знам какво, но има дни /може би пак е всичко преди МЦ, но трябва още да наблюдавам/, в които имам лош дъх от стомаха / или евентуално е от носоглътката/, но не е постоянно..Реално аз нищо не усещам, нямам киселини, болки.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 4 098
И при мен има драма с косата, преди три години ми почна зверски косопад, косата ми намаля наполовина, постоянно пия желязо, вит.Д и разни витамини за коса, косопадът тази година вече ми спря, но оредяването си остана, примирих се, моля се да не оредее още повече

# 70
  • Мнения: 2 404
Ами пия пробиотик и уж съм по-добре. Ще видим.

# 71
  • Мнения: 30
Действа ли дивия ямс? Сигурно е хормонално ама скоро преглед минала ли си? Това е много неприятно, но във фейсбук групата е пълно с жени , които чинно си чакат да спре и го приемат за нормално в предменопауза. Аз се панирам от всичко.
Когато започнах да пия в началото действаше, нямах зацапвания, нормален цикъл. Какво ми трябваше да го спирам!
Сега пак започнаха проблеми...Дано да спре скоро, че се изнервям Simple Smile

# 72
  • Мнения: 7 259
Аз няколко пъти съм писала, че моето АГ ми каза, че хормоналния дисбаланс в тази възраст много се отразява на стомах и черва. Абе то на какво не се отразява... Гледам го ММ как яде всичко и няма проблем и люто завиждам Grinning

# 73
  • Мнения: 2 404
Благодаря ви, успокоихте ме!

# 74
  • Мнения: 5 732
И аз съм в групата със стомашно-чревни оплаквания. Силно ограничих вида на приеманите храни и естествено се появи и косопад, като ям еднообразно. Щетата не е видима за околнита, а само за мен.
Не ми помагат нито ензими, нито пробиотик.
Минах гастро и колоноскопия. Поне се отхвърлят страшните неща.( И аз съм фамилно обременена.)
Много ми е досадно...

Общи условия

Активация на акаунт