Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №24

  • 39 322
  • 731
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 8 970
На колко сте години? Аз също от месец съм без захар и спазвам режим, че се бях поотпуснала, но нямам промяна в цикъла-все същити проблеми.

На 47 ще стана април.
Общо взето за втори път ми се случва чак такова закъснение. Като последния път беше преди повече от година даже.

# 706
  • Sofia
  • Мнения: 7 030
Не вярвам да имаш кръвоизлив например, или да не ти спира дълго време, и твоето АГ да не предприеме нищо.

Предприе кюретаж.

# 707
  • Мнения: 28 994
Не вярвам да имаш кръвоизлив например, или да не ти спира дълго време, и твоето АГ да не предприеме нищо.

Предприе кюретаж.
Това е правилното, моята АГ каза при неспиращо кървене кюретажът е задължителен, примерно ендометриоза се установява само с проба!

# 708
  • Мнения: 1 965
Една Такава 737236, а какво стана с другия проблем? Какво предприе,до къде стигна?

# 709
  • Мнения: 20 224
Само че кюретаж не може да се прави постоянно, и ако продължават проблемите, се изписват лекарства.

# 710
  • Мнения: 28 994
Само че кюретаж не може да се прави постоянно, и ако продължават проблемите, се изписват лекарства.
Така е, той е за установяване на проблема, ако и лекарствата не помогнат се маха матката. При колежката с неспираща да кърви миома, анемия и т.н. последва отстраняване на матката. Минаха десет години, жената е добре, отслабнала е, свежа, вече е на 54!

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 7 030
Да,  това е другата опция, която ми обясни доктора, но засега не ми се налага.

# 712
  • Мнения: 7 253
Здравейте!
Отдавна не съм писала.
Последният месец се опитвах да се придържам към хранене по Зоната. Уж не е драстично ограничение. Но гледах да консумирам само позволени и здравословни въглехидрати и по принцип нямах нарушения в тази част.
Не знам дали е от това, но цикълът ми нещо се бави... Днес е 37-ми ден и нямам признаци. Преди година се случи закъснение от 40 дни, но от тогава до сега си беше редовен на 28-27-26 дни.
От ЕГН-то ли ще е или от храненето?

Ниски мазнини в храненето може да е причина.

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 6 482
За намаляне на кървенето най-добре действат от нещата без рецепта -  венозен вит.С в ампули или такъв от 1000 мг,но ампулите е по-добре, К1,калций фосфо Ц, тинктури от коприва, турта, невен. И чайовете от кръвоспиращи билки.

# 714
  • Мнения: 30
А кой точно див ям пиете и как?
Natures Way - Wild Yam roots 425 mg

Аз пия от този и ми действа. Без него ми идва на 15-18 дни със зацапвания, спира и започва по 5 дни и почти съм постоянно с превръзки....Но с него на 26-28 дни и си ми е нормално по 3-4 дни...

# 715
  • Мнения: 28 994
А кой точно див ям пиете и как?
Natures Way - Wild Yam roots 425 mg

Аз пия от този и ми действа. Без него ми идва на 15-18 дни със зацапвания, спира и започва по 5 дни и почти съм постоянно с превръзки....Но с него на 26-28 дни и си ми е нормално по 3-4 дни...
Може ли да дадеш линк!
Освен и аз да попия докато чакам операцията!

# 716
# 717
  • Мнения: 28 994
Благодаря, то за пременопауза става ли? Прекъсва ли се по време на менструцията?

# 718
  • Мнения: 3 148
Не се прекъсва/от хора ,които го пият/ .Според съфорумката става.Аз не съм го пробвала.

# 719
  • Русе, у дома
  • Мнения: 741
От ЕГН-то ли ще е или от храненето?
Ниски мазнини в храненето може да е причина.
Не е задължително да е от зоната. Аз не съм променяла нищо в храненето и едно към едно съм в същото положение, че и набора същия.
Закъснение 36 дни Мин год. Октомври, сега пак 38 дни. Нямам др оплаквания, идва ми редовно.

Общи условия

Активация на акаунт