Юлски Бебета 2023 - Тема 3

  • 16 202
  • 658
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 902
Не е нормално да е като пластелин на никакво хранене, дори и на пюрета. Там е Ок да е гъсто, но не пластелин.  Пробиотик е хубаво да дадеш или да наблегнеш и ти на разхлабващи храни. Не си захранвала, нали? От пробиотиците по принцип био гая запича(при някои деца), а пандата разхлабва. При синът ми първите месеци като давах панда, давах 1/2, защото цяла идваше стягащо и пропускаше дни да ака, а на половинка се изхожда редовно.

# 31
  • Мнения: 1 424
Още не съм захранвала.  На 4м сме, ще чакам до 6м да стане и тогава лека полека. Според педиатъра нормално било о.О обаче аз такова ако тръгна да имам ще откача и ще тръгна по лаборатории да търся причини.
Давам панда защото това имам от като бях в болницата останало, което мога да му давам. Отделно и аз пия пробиотик и се надявам минава в кърмата, колкото и малко да е храненето с нея. На булгарбиотик пия аз, 10 билиона живи бактерии, по 2 капсули на ден. Сега последното беше почти нормално, което смених обаче пак го мисля... Гледам да наблягаме на кърма и ако се навие да засуче пропускаме адаптираното.  Много ни е объркано храненето като цяло. Суче нощем, цедя и от шише пие през деня + АМ някое от храненията като приоритетно кърма давам ако има. На всяко хранене и през деня го мъча да суче. Обаче не иска, реве.... Не знам какво стана от седмица с дневните кърмения, но е пълен отказ докато не получи шише.

# 32
  • Мнения: 1 741
Колд крем на Мустела.

Откакто спряхме Биогая , не давам пробиотик и аз.

Вие кой крем използвате за личицето на бебчето в студените дни?

# 33
  • Мнения: 388
Вашите бебоци въртят ли си главата наляво и надясно докато спят? Прави го няколко вечери, после спира. Не мога да схвана дали го боли от зъби ли, уши ли. Мислех, че се успива така, но цяла седмица не го беше правил и спеше като пън нощем. От два дни пак започна, плюс, че се събужда през час.

# 34
  • Мнения: 1 741
Да, нашата бебка го прави отвреме-навреме, но като, че ли в моментите, когато ще се събужда.

Вашите бебоци въртят ли си главата наляво и надясно докато спят? Прави го няколко вечери, после спира. Не мога да схвана дали го боли от зъби ли, уши ли. Мислех, че се успива така, но цяла седмица не го беше правил и спеше като пън нощем. От два дни пак започна, плюс, че се събужда през час.

# 35
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Момичета, имам въпроси за режима на бебетата ви 🥲 - за тези, които са на АМ:

Будите ли ги сутрин за хранене?
Спазвате ли стриктно часовете за хранене?
6 или 5 хранения има през деня и как ги намалихте, ако са 5?
Ако сте на 5 хранения през деня - има ли нощно?

Мисля си, че нещо съм бъгнала аз нещата - ставаме сутрин с аларма, за да тръгне деня по график - обикновено детето се буди преди нас и си се занимава 10-15 минути в креватчето, докато аз дрема. Храним го стриктно на 3 часа, +/- 10 минутки, винаги едно и също количество АМ - той е много лаком и не важи “направи му повече и колкото изяде”. Има 6 хранения през деня и за да си ги прави, лягането още му е късно.

Страх ме е да правя резки промени, искам да дойде от него, но той просто е кисел, без да дава знаци за друго. А не мога да променя режима на сън, без да променим храненето, което също не смея да му пипам още.

# 36
  • Мнения: 1 741
Не, не я будя.
Тя сама си се събужда в определен час +/-.
Ако се събуди в 06ч00 или 06ч15 или 06ч30 започва да се върти и вдига краката, маха с ръчички. Усеща се и аз се будя. Тиха е, не вдига шум. Аз ставам, приготвям АМ, връщам се пак в спалнята, тя си кротува, сменям ѝ памперса, храня я, връщам я в кошарата и тя отново заспива или си бърбори, приказва, подвиква и пак заспива.
На 5 хранения е през 4 часа, случвало се и на 5 часа понякога. Нощно няма, т. е. в 02ч00-3ч00, последното е в 22ч00-23ч00, но тя е в сънно състояние и, ако се събуди случайно, от храненето пак се приспива.
Не хапва едно и също количество всеки път. Примерно това в 10ч00 или 11ч00 отдавна е по 120- 130 мл. Не иска повече. Сумарно с 5 хранения стигаме до 990 мл.
Ние ще започваме захранване утре, на тръни съм.
Започнахме и АМ номер 2 постепенно от днес смесено с номер 1 на първо време.
Вие като започнахте захранване в кой часови диапазон предложихте първите лъжички?

Момичета, имам въпроси за режима на бебетата ви 🥲 - за тези, които са на АМ:

Будите ли ги сутрин за хранене?
Спазвате ли стриктно часовете за хранене?
6 или 5 хранения има през деня и как ги намалихте, ако са 5?
Ако сте на 5 хранения през деня - има ли нощно?

Мисля си, че нещо съм бъгнала аз нещата - ставаме сутрин с аларма, за да тръгне деня по график - обикновено детето се буди преди нас и си се занимава 10-15 минути в креватчето, докато аз дрема. Храним го стриктно на 3 часа, +/- 10 минутки, винаги едно и също количество АМ - той е много лаком и не важи “направи му повече и колкото изяде”. Има 6 хранения през деня и за да си ги прави, лягането още му е късно.

Страх ме е да правя резки промени, искам да дойде от него, но той просто е кисел, без да дава знаци за друго. А не мога да променя режима на сън, без да променим храненето, което също не смея да му пипам още.

Последна редакция: ср, 20 дек 2023, 09:58 от bubastet

# 37
  • Мнения: 4 842
Аз в понеделник започнах ЗВБ и съм супер доволна.
Сега сядаме на обяд към 12:30 и хапваме всички заедно. На първия ден дадох картоф и тиква, а вчера картоф, тиква и морков.

# 38
  • Мнения: 239
И аз моята не я будя - тя сама си се събужда сутрин - понякога в 7:30,8 или 8:30. През деня по често се храним през 3ри часа по 200 мл или 230 мл, но има дни в които й се събират 4 хранения през 4 часа.
Иначе и аз все се каня да почна захранване, но а днес, а утре и все не мога да събера смелост. Но ще е тези дни и ще почнем по обяд с тиква или морков, но
още се чудя.

# 39
  • Мнения: 343
Аз да задам същия въпрос, но за изцяло кърмените бебета. Колко често ги храните?
Аз да ви се оплача, реших да пазарувам разни неща онлайн, коледни подаръци за бебка. Еми няма такива лъжци, от два сайта купувах неща, е как пък поне единия не беше коректен. Пишат едно, оказва се друго, че и после за връщането ми искаха пари. Няма да разказвам подробно, че си е направо сапунка, но съм супер разочарована. Disappointed
Лютиче, след кърмене ли ѝ даваше храната? Печена или варена? Че и аз се глася на този метод, но все още не ми е останало време да прочета книгата.

# 40
  • Мнения: 1 424
Ние сме голяма драма вкъщи, но от 4 дни не пием АМ, а от 5 дни не цедя. Първо правеше фасон,че не ще да суче после,че не иска от бутилка.... и на майтап ще суче ли да го видя. Та сега е лепка и ме болят гърдите 🤣 обаче напредък и съм доволна.  Иначе зъби ли го мъчат или иска седнал/прав да седи, не знам, обаче е кошмарно...

# 41
  • Мнения: 4 842
Аз да задам същия въпрос, но за изцяло кърмените бебета. Колко често ги храните?
Аз да ви се оплача, реших да пазарувам разни неща онлайн, коледни подаръци за бебка. Еми няма такива лъжци, от два сайта купувах неща, е как пък поне единия не беше коректен. Пишат едно, оказва се друго, че и после за връщането ми искаха пари. Няма да разказвам подробно, че си е направо сапунка, но съм супер разочарована. Disappointed
Лютиче, след кърмене ли ѝ даваше храната? Печена или варена? Че и аз се глася на този метод, но все още не ми е останало време да прочета книгата.

Давам, когато е наспана, наядена и в настроение. Приготвям храната на пара. Засега комбинациите са от картоф, тиква и морков. Забелязвам обаче, че картофът полепва по венците, небцето и езика и я кара да повръща. Та май ще сменя с друго и ще предложа отново на по-късен етап.

# 42
  • Мнения: 760
Аз да задам същия въпрос, но за изцяло кърмените бебета. Колко често ги храните?
8-9 пъти в денонощието, 2 пъти нощем, от два месеца си е с този режим

Я се оплачи хубаво от тези онлайн магазини, да не вземем и ние да се наиграем.

Иначе се подготвям за захранването от другия месец. Купих прибори, чашка, остана лигавник. Гледах как трябва да седи в столчето. Стола prima papa follow me, който имам не е удобен за звб, ама ще го натъманя.

# 43
  • Мнения: 214
Нашия го кърмя около 7 пъти на ден. През деня между 2,5ч и 4ч. Нощем има поне 2 хранения.
Днес ни е 8ми ден от захранването по ЗВБ. Аз предлагам 1 нова храна на 2-3 дни. До сега е ял сладък картоф, моркови, броколи, зелена чушка. Утре ще му дам ябълка. Много му харесва да яде и мисля след още поне седмица да започна два пъти дневно да му давам храна. Много му харесва и да пие вода от чаша. Така сърба, сякаш от ден 1 пие Joy
Аз обаче много се притеснявам да не се задави и всеки път съм на тръни. Доста стрес ми образува, ама няма начин. Трябва да се мине през този период.
Нашият стол също е Прима Папа, аз слагам сгъната кърпа под дупето, за да е по-високо. Иначе таблата му идва твърде високо.

# 44
  • Мнения: 760
Мишел, трябва да сложиш нещо на степенката за да му се опират крачетата. Виж тук много добре е показано:
https://solidstarts.com/the-ultimate-guide-to-high-chairs-for-babies/

Лютиче, благодаря че сподели за solid starts. Чудесен ресурс е!

Общи условия

Активация на акаунт