За алфа мъжкарите, какви са те като характер.

  • 5 168
  • 163
  •   1
Отговори
# 105
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 290
Виж кво, вземи прочети за личностните разтройства по-добре, че нещо бъркаш, ама яко бъркаш...
Тези, които нарушават закона, тип ше си прая кот си искам, не са готините лоши момчета, а са баш хора с комплекси, токсични, нарцистични и т.н. хора с определени личностни разстройства.

# 106
  • Мнения: 3 318
Има доста научно-популярни книги за мозъка, може да потърсиш по книжарниците. Или "Човекът - социално животно" на Арънсън. Малко трудно се пресява плявата... Типажи има измислени всякакви от доста по-сериозни източници отколкото е Ютюб.

# 107
  • Мнения: 2 187
Под звучните наименования се крият тежки характеропатии. Нищо общо с алфите и омегите. Хитлер и алфа в едно изречение е смехотворно.

# 108
  • Мнения: 146
Под звучните наименования се крият тежки характеропатии. Нищо общо с алфите и омегите. Хитлер и алфа в едно изречение е смехотворно.

Дайте пример за известна настояща или историческа личност - алфа (по определенията от женските списания за алфа, че други не намирам).

# 109
  • Мнения: 2 187
В женските списания има какво ли не, само мъже няма. 😁
Ако един мъж не е облечен в понятия и определения, по-малко мъж ли е? Окачествяването на един мъж е субективно понятие,зависещо от жената до него. За мен може да е достоен човек, за теб може да е льольо.

# 110
  • Мнения: 2 710
При животните има алфа-мъжкари, които оглавяват стадото, завоюват правото да се чифтосват с всички женски, и пъдят и бият бета-мъжкарите, които трябва или да са им подчинени, или да напуснат стадото.
Чудно ми е откъде се вземат бета-мъжкари, щом всички са заченати все от баща алфа?
Но гледах по Дискавъри веднъж за стадо примати - женската като се разгони, отиде до храстите, където я чакаше бета-мъжкар, и разнообрази генния фонд, докато алфата се излежаваше и отвреме-навреме се тупаше в гърдите.
Не знам защо го правят.

# 111
  • Мнения: 1 926
Лидер не се става, лидер се раждаш.
Четох статия, че 90 % от лидерите в историята са били социопати/психопати. Които също така се раждат. Но не всеки социопат е лидер. Ако за алфа броим лидер изобщо.
Крис, сам си си отговорил за разнообразието. Иначе след две поколения всички ще са роднини.
В Гугъл примери за алфа са Бил Клинтън и Тайгър Уудс.

# 112
  • София
  • Мнения: 35 332
За мен е обратното. Лидерството се възпитава и изгражда, не се спуска свише.
Трябват редица социални и личностни уроци да научиш, преди да станеш лидер.
Не говоря да командориш децата на пясъчника, а да водиш група към развитие и просперитет.

# 113
  • Мнения: 146
При животните има алфа-мъжкари, които оглавяват стадото, завоюват правото да се чифтосват с всички женски, и пъдят и бият бета-мъжкарите, които трябва или да са им подчинени, или да напуснат стадото.
Чудно ми е откъде се вземат бета-мъжкари, щом всички са заченати все от баща алфа?
Но гледах по Дискавъри веднъж за стадо примати - женската като се разгони, отиде до храстите, където я чакаше бета-мъжкар, и разнообрази генния фонд, докато алфата се излежаваше и отвреме-навреме се тупаше в гърдите.
Не знам защо го правят.

Какво нещо е природата, каква сила има. То не само за разнообразието на гените, но представяте ли си всички да останат само алфи, ще се избият и вида се затрива. Природата си знае работата.

# 114
  • Мнения: 136
И на пясъчника има такива, които командорят останалите деца и те ги слушат. Колко социални и личностни уроци са научени на 4-5 годинки?

# 115
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 290
Охооо научени са и още как. Попиват като гъбки каквото видят вкъщи, в детската градина.

# 116
  • София
  • Мнения: 35 332
Между командоря и водя има бая разлика.
Емоционална интелигентност, визия, адаптивност.

Иначе всяка тропаща с краче ще е Алфата на тая Вселена.

# 117
  • Мнения: 6 317
След всички изписани глупости, пак да ви напомня - алфата е позиция, длъжност, заемана от този мъжки, който се наложи над останалите чрез комплекс от качества, лидерски способности и други според зависи.
Продължавам да недоумявам защо това се свързва с примитивизъм, най силният и бруталния може да заеме тази длъжност само в конкретни ситуации, и пак ако другите бети решат заедно могат да му светят маслото. Така че е нужен и интелект, преди всичко

# 118
  • Мнения: 146
След всички изписани глупости, пак да ви напомня - алфата е позиция, длъжност, заемана от този мъжки, който се наложи над останалите чрез комплекс от качества, лидерски способности и други според зависи.
Продължавам да недоумявам защо това се свързва с примитивизъм, най силният и бруталния може да заеме тази длъжност само в конкретни ситуации, и пак ако другите бети решат заедно могат да му светят маслото. Така че е нужен и интелект, преди всичко.

Това от някакъв научен труд ли цитирате, че категорично заявявате че всичко останало е глупости. Аз цитирам науката етология и там ясно са разграничени тези типове хора, сравнявани със стадните животни - умности глупости - това е тази наука. Налагането на Алфите става за хората с интелект, сила. При животните основно със сила, но и други заложби (да води стадото към верния път към храна, заслон), което си е също вид интелект при животните. Съответно природата е определила, да се раждат "определен брой" такива алфи в стадата, за да могат да оцеляват тези стадни видове. Ако искате ги сравнявайте с човека. Аз също не ми се иска да е така, но да напомня че Хомо сапиенс (Разумният човек) се появява в Африка преди само 200 000 год. За който вярва в еволюцията естествено, това е един миг от отделянето ни от животинският свят.

Последна редакция: ср, 13 дек 2023, 13:04 от 66

# 119
  • София
  • Мнения: 35 332
Много застъпеност етология при животните и нищожно количестно етология при човека.
Като ще коментираме науки, поне да е по правилните клонове.

Общи условия

Активация на акаунт