Предстои ми инсеминация - тема 34

  • 23 563
  • 785
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 589
Кръвта сигурно е спекулума, щом те е заболяло. Няма проблем да си имате контакти, аз питах изрично. 

Стискам палци! 🍀 💕
Здравейте момичета, днес мина моята първа инсеминация, стискайте ми палци! Heart
  При мен имаше лека стимулация с Фемара 5 дни по схема, като на 11тия ден доктора каза само, че имам по един фоликул на всеки яйчник и че са още малки ( не ми е уточнявал милиметри) и след изследванията назначи днешната дата за процедурата. Някои от вас знаят, че аз се притеснихх, защото знам, че съм с по-късна Ову а не на 14-15 ден, но както и вие ми казахте- стимулацията беше повлияла да се случат по-рано нещата. Днес доктора потвърди, че фоликула се е пукнал, което ме зарадва. 
 Сега влизам в "чакалнята" за 2 седмици пожелайте ми успех! Heart
Скрит текст:
След процедурата от толкова много стискане /заради пълния пикучен мехур/ като отидох да пишкам имах и малко кръв, което предполагам е нормално, при вас имало ли е? При мен си беше бая зор- може би малко прекалих с наливането с вода, защото и от спекулума си ме заболя. Забравих и също да попитам сега докато съм все още в Ову можем ли да пробваме естествени опити у дома или е противопоказно след инсе?

# 76
  • Мнения: 281
Благодаря ти, Фрида! Благодаря, Ванила!
Ами сестрите ми предложиха точно това, но аз не знам защо реших да се правя на "мъж" и да издържа...грешка (да знаят начинаещите) Heart

Дано чакането мине леко и неусетно! Разсейвай ума си с четене, рисуване или каквото харесваш. Опитите са препоръчителни. Само могат да подпомогнат процеса. Кръвта със сигурност е била заради разраняване със спекулума.
На мен никога не са ми искали пълен пикочен мехур за инсеминация, но аз съм ходила така, тей или иначе. В такива случаи, когато не издържаш на чакането, отиди в тоалетната и пусни по-малко. Аз така правя дори преди трансферите.
Успех и високо ЧХГ след две седмици! Flowers Four Leaf Clover

# 77
  • Мнения: 1 783
Пробвайте си и вкъщи , при нас така се случиха близнаци 🤗

# 78
  • Мнения: 752
Добре дошла в чакалнята и стискам палци за един прекрасен финал на края. Тегаво е чакането, но минава. Хмм да попитам защо с пълен мехур ви викат? На мен такова нещо не са ми казвали.
Здравейте момичета, днес мина моята първа инсеминация, стискайте ми палци! Heart
  При мен имаше лека стимулация с Фемара 5 дни по схема, като на 11тия ден доктора каза само, че имам по един фоликул на всеки яйчник и че са още малки ( не ми е уточнявал милиметри) и след изследванията назначи днешната дата за процедурата. Някои от вас знаят, че аз се притеснихх, защото знам, че съм с по-късна Ову а не на 14-15 ден, но както и вие ми казахте- стимулацията беше повлияла да се случат по-рано нещата. Днес доктора потвърди, че фоликула се е пукнал, което ме зарадва. 
 Сега влизам в "чакалнята" за 2 седмици пожелайте ми успех! Heart
Скрит текст:
След процедурата от толкова много стискане /заради пълния пикучен мехур/ като отидох да пишкам имах и малко кръв, което предполагам е нормално, при вас имало ли е? При мен си беше бая зор- може би малко прекалих с наливането с вода, защото и от спекулума си ме заболя. Забравих и също да попитам сега докато съм все още в Ову можем ли да пробваме естествени опити у дома или е противопоказно след инсе?

# 79
  • Мнения: 589
Когато има налягане в коремната кухина, всички органи са по стабилни и по-малко мърдат. Така манипулацията е по- лесна.
Аз така си го обяснявам.

# 80
  • Мнения: 281
Успех и на теб sway! 🤗

При нас искат да е пълен както за инвитро, даже ако не е достатъчно пълен като те видят на видеозона те изчакват  още малко. 
(За Афродита става въпрос)

# 81
  • Мнения: 121
Здравейте момичета, втора инсеминация беше при мен днес - един спукан фоликул и един в процес на пукане. Изписаха ми утрогестан и дофастон, започвам ги от днес и дано не се налага да ги спирам скоро Flowers Four Leaf Clover

# 82
  • Мнения: 752
Пожелавам ти всичко да е наред и чакането да си е струвало.
При мен е неуспешен първия опит чхг - 0.5,  десет дни след процедурата. Няма да спирам дуфастона и в петък пак ще си пусна изследване, за да изпратя на доктора. Нищо, следващия път.

# 83
  • Мнения: 281
Успех Believe23! Пожелавам ти да не го спираш! Heart Добре дошла си в чакалнята.
sway911029 успех на теб с втория опит!
Няма да се сдухваме, момичета! Heart

# 84
  • Мнения: 121
Благодаря ви момичета!
Sway, съжалявам за неуспеха, но на 10-ти ден не е ли рано? Мен ме посъветваха на 14-ти ден да направя уринарен тест. Още не го мисля, но чувам, че тук всички правите кръвни тестови, те ли са най-точни?

# 85
  • Мнения: 752
По принцип кръвния е най точен. А и зависи къде четеш на някой места пише сред 11 дена, на други между 6 и 10. И на мен ми казаха на 14 ден да пусна кръвен. Аз и тогава ще пусна, за да мога да спра дуфастона и да не е на моя глава, а лекар да ми каже.
Просто имах усещане.

Последна редакция: пн, 22 яну 2024, 19:19 от sway911029

# 86
  • Мнения: 36
Believe23, пожелавам ти успех, както и на всички други които си чакат резултата. Аз тази седмица също чакам моя, но усещам болки като преди цикъл та ще видим. Мен ми казаха да направя уринарен на 14-ти ден.

# 87
  • Мнения: 435
Стискам палци на всички ви! Дано скоро се похвалите! 🍀

# 88
  • Мнения: 18
Момичета, вие имате ли болки в яйчниците след инсеминация? На мен на 19ти ми беше 2рата инсеминация. Имах стимулация с Л....зол 5 дни. Имах 3 фоликула на десният и един на левият яйчник ( всички на 19 или над 19 мм преди да се спукат). Сега съм с ужасни болки при всяко ставане и сядане, а понякога и докато ходя. Коремът също ми е супер подут. Така бях и след миналата инсеминация, но не ми направи много голямо значение, но сега се чудя дали всичко е наред?

# 89
  • Мнения: 15
Добре е да знам, че не е само при мен.


Моята втора инсеминация мина днес след стимулация с гонал, резултата е два спукани фоликула. И аз имах вчера и днес подобни болки като прободни в двата яйчника, док. каза, че не е нищо притеснително.

Стискам палци и изпращам спокойствие и положителни резутати на всичко, които чакат.


Опитвам се хем да имам надежда, хем да нямам очаквания за да не се разочаровам, сложна смес от емоции.

Решила съм да го карам по течението и каквото стане.

На мен докторката ми каза да спра дуфастона след 12 ден и да си направя уринарен тест, а ако е негативен и до седмица след спирането не ми дойде цикъла тогава да направя кръвен.


За инфо на момичето, което питаше преди аз си бих всички инжекции сама включително тази за овулация-не е сложно няма къде да сбъркаш стига да не те е страх от игли ще се справиш.


Здравейте!

Поздравления, Нериман и лека бременност.

И моята първа инсеминация беше на 22.11, но за съжаление неуспешна. Декември пропуснахме заради празниците този месец продължаваме с нови сили напред.

Искам да ви попитам: имали ли сте като страничен ефект косопад при стимулация с кломифен? Аз никога не съм имала подобни проблеми но след като започнах стимулацията започна изключителен косопад на шепи няколко пъти на ден, декември не пих кломифена и сега намали.


Според док. не е от него но все пак в последния момент смени от кломифен на гонал ф за стимулацията, та да видим какво ще се случи.

Освен това имам някакво странно усещане за “претупване” по време на прегледите, но не знам дали аз си въобразявам или наистина е така. Уж сме в реномирана клиника при лекар с много добри препоръки и опит, а имам усещането всеки път, че иска възможно най-бързо да ме разкара. Нищо не ми обясняват, а когато задам въпрос усещам някакво напрежение и дори едно отегчено нежелание да ми дадат отговор. Възможно ли е да е така защото сме още в началото?

Това което чета като отзиви за лекарката и това, което е в действителност при мен са две пълни противоположности. Но може и аз да си въобразявам.

Благодаря, че ме изчетохте. Стискам палци за много бебчета и добри новини тази година и ви пращам много кураж и търпение❤❤❤


Здравей.
По описаното от теб предполагам, че си при д-р Персенска в Надежда. Аз лично съм при нея и се чувствам по абсолютно същият начин. Днес ще ми е втората инсеминация. Вървим заедно с теб на брой инсеминации и времево 😁

Общи условия

Активация на акаунт