Разочаровах приятелка с подаръка си

  • 8 956
  • 200
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 361
Е това ли е най-важното?
В България това вечно наддаване, подаръци не го разбирам. Презадоволени сме от всичко, нито жадни, гладни, голи, боси, но сме "бедни" душевно, материално прогнили. Не се обвинявайки, но се замисли колко ви е истинско приятелството. Забрави го, все едно не си го чула. Живея в чужбина, бях на юбилей 40 г., нета помещение, заря, кетъринг, подаръците символични, бутилка алкохол, сувенири, нищо особено. На никой не трябва да угаждаш и да му покриваш очакванията. Да се сърди. За Коледа сега подаръците на приятелки бяха изцяло неща за ядене, бонбони, свещ в красива опаковка. Важен е жеста и уважението, някой се е сетил, купил, опаковал....

Последна редакция: пн, 25 дек 2023, 22:32 от Sephora

# 46
  • Мнения: 2 146
Направо бих ѝ казала, че в момента не мога да отделя повече пари за подарък. Да го приема както иска.

# 47
  • Мнения: 46 572
Тя не знае, че в момента имаме финансови проблеми, старая се да не натоварвам приятели и познати , предпочитам когато се виждам с хора да говорим за приятни неща, да се смеем и забавляваме...
Познатите се виждат само на маса и за веселба. Приятелите споделят и трудното, и забавленията. Щом става дума за отношения, в които премълчавате трудностите, не става дума за чак такова приятелство.

Не се чувствай виновна, повече не й подарявай нищо, отдръпни се.
Не винаги нацелваме подходящия подарък за всеки, но винаги получавайки, трябва да покажем уважение. Човека отсреща се е сетил, постарал, подарява с надеждата да те зарадва и накрая ,получава подигравки. Грозна работа.
Тя пред нея не е показала с нищо, че не уважава подаръка.

# 48
  • Мнения: 7 503
Тогава да се направи, че не я е чула и да си направи изводите за себе си.

# 49
  • Мнения: 7 424
Незрели отношения и от двете страни. Аз не си разменям подаръци с приятелки. Подаръци само за децата.

# 50
  • Лондон
  • Мнения: 403
Не се дават подробности ,а и може да има предистория. Така написано, дава наклон на мненията.

# 51
  • Мнения: 664
Бих й казала, че от тук нататък не желая да си разменяме подаръци! Няма да обяснявам защо или че съм чула коментарите. Нека да се чуди от къде съм разбрала, че е разочарована от подаръка ми.
Случвало ми се е да видя забутан мой подарък, избиран с голямо желание и просто отрязах завинаги този разход, без обяснения.

# 52
  • Мнения: 3 325
Много ме стресира Коледа точно заради подаръците, винаги се притеснявам заради стойноста на подаръците,  да не обидя някой случайно и т.н. И разбира се всяка година някой човек, който никога до сега не ми е подарявал нищо реши да ме изненада.
Иска ми се да кажа на всички да спрат да ми подаряват подаръци, а вместо това да ми подарят от времето си. Предпочитам да излезнем някъде да се забавляваме за тези пари.
И аз съм чувала подобен коментар, само че от сестра ми, не ми стана приятно, защото бяхме в много затруднен период тогава. И аз обикалях из целия град да избера максимално най- добрия подарък за малкото пари, които имах. След това просто  се разбрахме  да спрем с размяната на подаръци и нещата се оправиха.

П.П. Относно ненужните подаръци: подарявате ли ги после на някой друг, който знаете че ще ги оцени много? Да, не било хубаво да подаряваш нещо, което ти е подарено... ама какъв е правилния отговор? Пред варианта да събира прах, да отиде в кофата или  да се мъчиш да го използваш, не е ли най- добре подаръка да си намери нов дом.

Последна редакция: вт, 26 дек 2023, 01:28 от Glossycherry

# 53
  • Мнения: 3 041
Не подарявам подаръци и не получавам подаръци от приятелки.
Целият този акт на избиране е безкрайно натоварващ.
Всичко това няма никакъв смисъл освен да се стигне до описаната ситуация.

# 54
  • Мнения: 9 460
А защо не си определихте някакъв лимит за подарък? Така щяхте да избегнете разочарования.

Последна редакция: вт, 26 дек 2023, 09:05 от Кристал

# 55
  • Down south
  • Мнения: 7 728
Цитат на: Glossycherry link=topic=1616370.msg47392058#msg47392058 date=1703546417quote

 Относно ненужните подаръци: подарявате ли ги после на някой друг, който знаете че ще ги оцени много? Да, не било хубаво да подаряваш нещо, което ти е подарено... ама какъв е правилния отговор? Пред варианта да събира прах, да отиде в кофата или  да се мъчиш да го използваш, не е ли най- добре подаръка да си намери нов дом.
Ненужните подаръци биват връщани.
Ако по някаква причина не могат да бъдат върнати, биват преподарявани, ако няма подходящи получатели, отиват в Армията на спасението.

# 56
  • Мнения: 18 655
Скрит текст:
То заглавието казва всичко май
С приятелка се виждаме всеки ден, разменяме си подаръци за обичайните поводи.
Не сме обсъждали никога за колко пари, всяка взима каквото смята за добре.
Вчера си подарихме нещата за Коледа и тръгвайки си без да искам я чух през отворения прозорец колко е разочарована от подаръка ми тази година. Излагала съм се направо. Стана ми много мъчно, признавам си.
Не съм искала да отбия номер, постарах се да и взема няколко неща, които мислех че харесва. Но да, нейният подарък предполагам е много по-скъп. Тя не знае, че в момента имаме финансови проблеми, старая се да не натоварвам приятели и познати , предпочитам когато се виждам с хора да говорим за приятни неща, да се смеем и забавляваме. Отделно аз никога нямам очаквания що се отнася до подарък, достатъчно ми е да знам, че някой е помислил за мен на празника! Тя обаче е свикнала и очаква по-скъпи неща. До голяма степен я разбирам и напрово се чувствам виновна.
Излиза, че съм скапана приятелка... Не знам с какви очи да я погледна, най-мразя някой да е разочарован от мен.
Скрит текст:
Явно сгафих!
Сега какво? Да се правя, че не знам ? Да търся начин да и подаря нещо повече, ваучер за някаква сума тя да си купи каквото иска? Да и се извиня? Не ми се беше случвало подобно нещо. Освен, че се чувстам мега гадно не знам какво да кажа.
Весели празници !

Не си скапана приятелка, просто сте се разминали и може и у двете да остане някакво огорчение, особено у теб, ако не се изясните.
Явно държиш на приятелството ви, можеш да ѝ обясниш това, което си написала в поста - тази година това са финансовите възможности, положила си усилия, но положението е това. Според мен ще те рзбере.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 522
Какво пък значи разочарована... Подаръка си е подарък, не ти е особена приятелка, ако финансовата равностойност на подаръка определя емоцоналната за нея...

# 58
  • Мнения: 18 655
Това "подаръка си е подарък" е довело до доста напрежения, видно редовните теми дали е ок подаръци да бъдат изхвърляни и как може Х да не харесва това, което У му е подарил Wink

# 59
  • Варна
  • Мнения: 522
Аз попринцип избирам внимателно подаръци за близките си с цел да ги зарадвам, но ако само стойността толкова разстройва " приятелката" не мисля, че е особена приятелка и аз съм получавала тъпи подаръци, но никога не съм се държала кофти към подаряващия.

Общи условия

Активация на акаунт