Разочаровах приятелка с подаръка си

  • 8 959
  • 200
  •   1
Отговори
# 195
  • INFJ
  • Мнения: 9 449
Дали обидата е казана в очите, или зад гърба, отношението на човека е същото. Те и изневерите не стават пред половинката, но нали... означават нещо.
Много хора, които помагат и подават ръка го правят за себе си, за да се чувстват те добре. Да не говорим, че има и такива, които започват да гледат на човека, на който помагат, като на някой по-долу от тях, един вид, ако не са те да ти помогнат, си загинал. Тогава започват да си позволяват и ей такива изказвания, като в този случай.
Това може да няма общо със ситуацията на авторката, но кой знае.

# 196
  • Мнения: 9 400
White tiger,
Аз лично виждам 2 възможности:
1. Приятелката ти е искала да ти каже, че подаръкът ти не струва, ама ако може не директно. Изчакала е да се отдалечиш, но достатъчно да чуеш, как се оплаква, за да ти е гадно.
2. Не й пука чак толкова за твоята реакция и затова не е изчакала достатъчно да си тръгнеш съвсем, а се е оплакала веднага, щом е видяла гърба ти.

# 197
  • Мнения: 11 970
Е, не е въпрос на любопитство, а на някаква основа, според която да преценим дали наистина е права приятелката да изрази демонстративно пренебрежение или просто си е такава.
Особеното в темата беше, че ти се чувстваш някак виновна и търсеше съвет за компенсация. Затова и полюбопитствахме колко пък да е не съответен този подарък. Но, разбира се, щом за теб темата, е приключена, не е нужно да обясняваш повече, достатъчно теми е имало за нелепи подаръци(независимо дали твоят е бил или не такъв)

Аз съм на достатъчна възраст да съм си броила студентските стотинки и да съм получавала достатъчно висок доход спрямо средния, че и високия за страната. Не съм богата, но нямам никакви финансови притеснения. И никога, ама никога, независимо от финансовото си положение не съм чула някой да ми коментира подарък, особено като стойност. Но това не е въпрос на средства, а въпрос на друго-умение да се свързваш в приятелски отношения.

Иначе, наистина, помоли за ключ, няма особен смисъл от темата в това и развитие.

# 198
  • Мнения: 29 815
Не прочетох всички мнения, но предполагам, че казват едно и също - въпросната не ти е приятелка, просто позната.

Аз лично рязко бих прекъснала връзка с нея. Ако ми звъни, бих отклонявала разговора, както и поканите за среща. Ще ти е кофти в началото, после ще ти мине.

Някой беше написал, че не било кой знае какво, за да се къса приятелство. За мен тук няма нищо за скъсване, просто няма приятелство. Отношението е важно.
За много по-малки неща съм прекъсвала отношения, ама аз съм интровертна и не особено търсеща приятелства личност.

# 199
  • Мнения: 18 655
Аз съм съгласна, че всъщност няма значение какъв точно е бил подаръкът. Едно и също нещо може да бъде страхотно прието от един и с потрес от друг - напред се даде пример със свещи - един ще припадне от кеф, но някой с хронично заболяване на белите дробове може да припадне от ужас. Един и същ подарък, почти универсален, доколкото се вижда от форума, но за част от хората може да се окаже неприемлив. Така че повече гъвкавост, по-малко докачливост и животът може да се окаже по-приятен.

# 200
  • Мнения: 32 134
Тя авторката отдавна писа за ключ, ама не я отразиха.
Авторке, използвай бутона за докладване и пиши да ти се заключи темата.

Общи условия

Активация на акаунт