Разочаровах приятелка с подаръка си

  • 8 978
  • 200
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 528
Ти луда ли си!!! Как може да допуснеш да се разочароваш от себе си! Ти! Ти трябва да си разочарована от,, приятелката,, която не ти е приятелка. Чуството е важното, картоф може да ми дадеш но когато е искренно за мене няма значение какво има в торбичката, има значение че скъпата ми приятелка ми дава подаръче.. Едни от най-скъпите подаръци, които са ми подарявани струват под 10лв,някой 0лв...чак пък с какви очи ще я погледнеш.. Аз нямам нищо против да си приятелката с смотаните подаръци, стига ми да те има.

# 166
  • Мнения: 1 526
Аз пък нямам против да получавам магнитчета и ключодържатели, но пък и от моето обкръжение в момента аз съм тази, която пътува по-често и рядко получава такива неща от някой друг.

# 167
  • Мнения: 9 418
Ако някой ми подари канадски, австралийски долари, швейцарски франкове и прочие чуждестранни валути, вместо левове и евра, хич няма да ме зарадва. Само ще се чудя, какво да ги правя тези пари. Всичките ми познати знаят, къде живея в чужбина и че скоро за Швейцария, Канада и т.н. няма да заминавам, т.е. техните пари не ми трябват, докато всякакви чаши, сервизи, одеяла и прахосъбирачки, все ще ги наместя.

# 168
  • INFJ
  • Мнения: 9 491
То затова беше уточнението, че чуждестранната валута подаряват на млади хора. Такива, които тепърва ще пътуват и опознават света.

# 169
  • Мнения: 10 657
Ако някой ми подари канадски, австралийски долари, швейцарски франкове и прочие чуждестранни валути, вместо левове и евра, хич няма да ме зарадва. Само ще се чудя, какво да ги правя тези пари. Всичките ми познати знаят, къде живея в чужбина и че скоро за Швейцария, Канада и т.н. няма да заминавам, т.е. техните пари не ми трябват, докато всякакви чаши, сервизи, одеяла и прахосъбирачки, все ще ги наместя.
Не е нужно да пътуваш до Канада. Чейндж бюро не си ли чувала? Обменяш ги и си ги харчиш.
Само че са добра идея за спестяване, защото няма да опреш директно до тях, а трябва малко усилие и размисъл, за да/дали да ги похарчиш.

# 170
  • Мнения: 9 418
Кажи идеята за спестяване. При обмен се губят пари от разликата. И на 20 г. да бях, пак нямаше да се зарадвам. Аз съм практична, предпочитам "по-практични" валути, с които да пазарувам в повече страни. 😉

# 171
  • Мнения: 3 042
Сега, съвсем честно - нямам спомен да съм получила подарък, който истински да ме е оставил без дъх. Никога, от никого. Не обичам да подарявам ненужни вещи, не обичам да получавам също такива. Единстветият подарък, който винаги ми е допадал, е пари в пликче. Всичко останало е само малийй много ми хареса, ама всъщност даже никак.
По малко по-различен начин стои въпроса що се касае за подарък от близък към децата - там е имало попадения. Получава ли са неща, които са ми харесвали както на мен, така и на децата. То, децата почти всичко харесват, де. 🙂

# 172
  • Мнения: 10 657
Кажи идеята за спестяване. При обмен се губят пари от разликата. И на 20 г. да бях, пак нямаше да се зарадвам. Аз съм практична, предпочитам "по-практични" валути, с които да пазарувам в повече страни. 😉
Ужас, това вече е дребнавост. Ми то и гориво и време ще изхабиш, докато си купиш нещо с тия пари... Направо ще си на загуба тотална...
+ Цитираните валути в повечето случаи не се обезценяват, напротив. Хората си инвестират в тях нормално.
Ей на такива хора направо да те е яд каквото и да подариш 🤣

# 173
  • Мнения: 2 006
Кажи идеята за спестяване. При обмен се губят пари от разликата. И на 20 г. да бях, пак нямаше да се зарадвам. Аз съм практична, предпочитам "по-практични" валути, с които да пазарувам в повече страни. 😉
Е, ако аз ви ги подарявах, щях да ви познавам много добре  Simple Smile Бих ви подарила евро, за да го похарчите с удоволствие. Щях да сложа и една банкнота  от 2 USD.  Носели късмет Simple Smile
А относно курсовата разлика не е проблем. Вие не знаете кога и на какъв курс са купувани и нищо не губите. Приемете ги като стимул да посетите отново тези държави  Simple Smile

# 174
  • Melmak
  • Мнения: 3 286
Значиии с тия подаръци много сложно. Имаше едни гифткарти, които зареждаш с конкретна сума и можеш да плащаш на всеки пос терминал. Тоест ако искаш и колата си зареди на бензиностанция или си плати сметката в ресторант.
Подаряваха ми такава, не съм припаднала от кеф, но за някои хора явно ще е идеален подарък.

Бях на далечна дестинация и донесох магнити. Доста се зарадваха всички, на близките подарих пакет кафе от там, дребни ръчно правени кожени изделия. Наш приятел обмисляше да дойде с нас, но не успя. Подарихме му портфейл, като на кожата гравирахме името му. Сложих му дребни долари, много се зарадва.

Аз бих се радвала на инвестиционно злато, ама никой не се сеща да ми подари! 😁

# 175
  • Мнения: 460
 И моята жена понякога така се изказва за приятелките си, когато са и подарили нещо, което не и харесва, а аз го смятам за откровен боклук но това съвсем не означава, че не държи на тях или ги смята за "скапани" приятелки. Просто си чула думи, които не са предназначени за твоите уши и според мен най-правилното действие е да не правиш нищо.

# 176
  • Мнения: X
И аз не смятам, че приятелката е кой знае колко лоша. Прочетох нещо, че й е помагала при нужда, но пък какво приятелство е това!? Била е разочарована по някаква причина от подаръка, отреагирала е емоцията пред други, като е проявила уважение пред авторката. Нейно право е. Защото всички приятелки са перфектни иначе. Joy
Но щом авторката не се чувства добре, най-логичното е да се дистанцира.

Последна редакция: ср, 27 дек 2023, 18:15 от Анонимен

# 177
  • INFJ
  • Мнения: 9 491
Толкова е добра, че чак на следващото им виждане е имало кофти поведение и намеци.
Ама наистина, трябва да се научите да разбирате кога някой ви обижда.

# 178
  • Мнения: 32 295
Е, айде сега.
Не  сме присъствали, че да знаем обиждала ли е била.

# 179
  • INFJ
  • Мнения: 9 491
Трябва да сме присъствали ли? Отговарям според това, което споделя авторката.

Общи условия

Активация на акаунт