Жена ми е бременна

  • 3 029
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте нов съм. Искам да ви споделя следната ситуация. Жена ми е Бременна и е със генелизирано тревожно разстройство. Виждам я доста нервна избухлива и така нататък. Имам чувството, че си търси буквално от нищото скандали и да се заяде с мене. Прави ме на нищо обижда крещи хвърля. Гледам да остъпвам и да не си слагам главата с нея, но незнам дали ще мога с една дума търпя, но е неприятно. Няма разбиратество между нас всяка моя дума е дразни и нервира. Спря лекарствата поради Бременността си. Взема хедонин и золофт, скоро ще спре хедонина влиза в 5месец. Та чудя се какво да направя за да бъде по спокойно постоянно е напрегната и нервна. Дали след, като роди ще се оправи поне малко или ще стане още по зле. Не искам да се разделям с нея заради състоянието и обичам я твърде много търпя много , гледам да съм винаги добре по най добрия начин с нея, но не се получава. Явно лекарствата, които е вземала преди и рязкото спиране може и това да е проблема, но винаги аз съм лошия черната офца аз го отнасям за едното нищо дет се казва. Но, ако продължава или стане по зле не бих могъл да издържа на това всичко. И да ходим на прегледи бебчето е добре ходим и на психолог всеки месец. Но промяна в нея няма, а съм чувал че има след родилна депресия, което не ми звучи доста добре. Обичаме се, но в крайна сметка не показва любовта си, а само аз. Понякога е топла и сладка а понякога ледена, като скала. Разбирам, че е бременна хормоните и бошуват също и тази тревожност дето я има и това всичко се събира и не е окей. За това търпя отстъпвам давам и само любов, защото знам, че любовта побеждава всичко. Дано се окажат прав. Благодаря за отделеното време и се извинявам, ако има правописни грешки.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 101
Трябва ѝ консултация с лекуващия лекар, правила ли е?

# 2
  • Мнения: 31 693
А защо тази жена с такава диагноза е забременяла?
Как решихте да имате дете?
Дадохте ли си сметка с тия лекарства и разтройства как ще го  гледа тази жена, как ще се отрази поведението и на плода?

# 3
  • Мнения: 5 674
Консултирайте се с лекуващия я психиатър.
Вие сте знаели за състоянието и лечението й и все пак сте рашили да имате дете, или е друга история?

# 4
  • Мнения: 11
Както споменах всеки месец ходим при лекуващия и лекар. А, защо има такава диагноза е поради миналото и минала е не малки неща. И защо пък да не искаме да имаме дете. Всеки би искал да има, а ние много искахме и го имаме. За сега бебето е добре всичко е наред, а дали ще го предаде на него незнам. Гинеколожката каза, че няма такава опасност

# 5
  • Мнения: 5 674
Въпросът поне от мен беше дали си бил наясно със ситуацията.
Сигурно има лекарства в дозировка, които могат да се приемат по време на бременността.
Консултация и с психиатър, един, два...не само с гинеколог.

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Разбира се, че имате право да имате дете, но може би е трябвало малко по-осъзнато да подходите към тази сериозна отговорност. Тя още е била на хапчета, а вероятно е било по-добре да се изчака да се спрат, да се види има ли изобщо резултат от лечението й.
Не знам какво очаквате сега, една бременност и после гледането на малко бебе не правят нещата по-лесни и спокойни.

# 7
  • Мнения: 11
Въпросът поне от мен беше дали си бил наясно със ситуацията.
Сигурно има лекарства в дозировка, които могат да се приемат по време на бременността.
Консултация и с психиатър, един, два...не само с гинеколог.
Да разбира се, че съм бил наясно със ситуацията и. Преди пиеше други по тежки лекарства, но заради Бременоста Психоложката и ги спря и предписа по леки, които да ги пие по време на бременност хедонин и золофт. На 6 месец ще спрем хедонина и да посещаваме всеки месец психоложката. Когато е по нервна и се чувства не добре и казва да увеличи дозата, вместо едно да пие по две. И така

# 8
  • Мнения: 31 693
Както споменах всеки месец ходим при лекуващия и лекар. А, защо има такава диагноза е поради миналото и минала е не малки неща. И защо пък да не искаме да имаме дете. Всеки би искал да има, а ние много искахме и го имаме. За сега бебето е добре всичко е наред, а дали ще го предаде на него незнам. Гинеколожката каза, че няма такава опасност

Защото се съмнявам жена с психични разстройства да бъде качествен родител.
Това че искате, но означава, че трябва.
Има хора не трябва да се размножават.

# 9
  • Мнения: 11
Разбира се, че имате право да имате дете, но може би е трябвало малко по-осъзнато да подходите към тази сериозна отговорност. Тя още е била на хапчета, а вероятно е било по-добре да се изчака да се спрат, да се види има ли изобщо резултат от лечението й.
Не знам какво очаквате сега, една бременност и после гледането на малко бебе не правят нещата по-лесни и спокойни.

Значи за тази болест няма лечение. С две думи цял живот си на хапчета. Депресии безсъние и разни глупости. Доктора каза така, когато станеш майка и имаш дете може би тогава няма да ти са нужни лекарства един друг лекар го беше споменал предишния и лекуващ. Сега сме при една жена, която е много добра и си разбира от работата. Знаехме за състоянието и но решихме да си имаме. Няма какво да чакаме и изобщо дали щеше да има резултат не се знае. Пие заместители по леки, които не пречат на бременоста и така

# 10
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Е, не. Тревожност, депресия, безсъние... това са различни диагнози. Единствено за депресията, истинската, не знам дали е лечима. Но останалите са лечими.

# 11
  • Мнения: 31 693
Горкото дете.
С такава депресивна майка, няма да има лек живот.

# 12
  • Мнения: 11
Е, не. Тревожност, депресия, безсъние... това са различни диагнози. Единствено за депресията, истинската, не знам дали е лечима. Но останалите са лечими.
Значи и двамата много обичаме и харесваме децата. Тя не е лоша жена напротив. Никой не иска да е болен. А тревожноста е мисли, които от тези мисли не може да спи нервност и такива неща за това се пият лекарства. Които да бъде по спокойна. А за детето мисля, че то ще бъде нейният лек за тази болест. Дали ще се грижи добре мисля, че да както казах много обича децата им се радва и да ще се грижи. След като роди ще се върне към старите лекарства и ще бъде доста по добре така мисля поне. И не говорете така има много хора с психични проблеми, които си гледат и възпитават децата отлично.

Последна редакция: ср, 06 мар 2024, 18:27 от Djiksan.Ivanov

# 13
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Ще говорите с лекарите, но ако състоянието й не е добро, вероятно ще й включат хапчетата веднага. Няма да може да кърми.

# 14
  • Мнения: 11
Ще говорите с лекарите, но ако състоянието й не е добро, вероятно ще й включат хапчетата веднага. Няма да може да кърми.
На моменти е добре на моменти не е с променливо поведение е. Сега рязкото спиране на лекарствата, които е взимала тези са по леки и много не и помагат тя ги е пила 5г всеки ден и изведнъж да се спрат е малко така за нея. Плюс това е бременна. Надяваме се да е добре ходим на прегледи пускаме изследвания ще видим за напред, какво ще е

Общи условия

Активация на акаунт