Февруарчета 2024 - Тема 9

  • 22 254
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 169
Аз съм 173 и исках хубава, изчистена, лека, маневрена количка с голям кош. Дада парадизо имах с дъщеря ми и беше много красива, но много тежка и тромава, както и отдолу не се събираше почти нищо… сега искам да ми е удобно, не толкова “коконесто”
Сега за сина ми взехме Сайбекс Балиос С 2в1
Относно лекар в Бургас ние сме при Елиана Нончева срещу кръвния център на окръжна, има хора, но ако си с час или с бебе минаваш приоритетно😍

# 676
  • Мнения: 107
Момичета, аз я втасах. Изведнъж ми се появи кашлица. Не знам дали моя мъж донесе нещо от офиса или дето в събота се видяхме с приятели ама.. Ходих на лекар, изписаха ми таблетки за смучене. Ама се притеснявям с тая кашлица, че ми се свива корема като кашлям. Отделно снощи имах Бракстън Хикс контракция, която си ме болеше Head Band

Последна редакция: пн, 08 яну 2024, 18:58 от Misha11

# 677
  • София
  • Мнения: 8 593
Моите племенници в Бургас и двамата са при д-р Нончева, даже се бъзикахме накрая и нашия да го запишем там проформа, ако в София не успеем да му намерим педиатър Simple Smile
Количка взехем Сайбекс Балиос S lux, 3 в 1. Днес гледах, че пак е на промоция в Рая тойс. Хареса ни да можем да слагаме кошницата за кола върху рамата, но най-вече ни хареса колко е маневрена рамата и че има амортисьори на колелата, което е важно за нашия терен от павета, трошен асфалт и равни, но черни пътчета. Висока съм 1,60 и пак ми се струва, че може би кошчето за новородено ще ми е малко нисичко.

Мише, направете и ковид тест, няма да е излишно. А за кашлицата не се притеснявай изобщо - специално бях питала доки, когато кашлях и каза, че няма какво да му направя на бебочко при свиването на мускулатурата. Аз успях някак да свикна да кашлям с горна част на кормените мускули, даже ме боляха известно време все едно имах мускулна треска Simple Smile Е, нямах толкова голям тумбак тогава, но едва ли има какво да й причиниш на девойката - природата няма да ни прецака толкова тъпо, все пак Wink А Бракстън-Хикс в сегашните седмици са си напълно нормални, стига да не стават регулярни или дълги и болезнени.

Наша милост се върна преди малко от преглед и първи запис на тонове - и двете минаха добре. Човекът станал към 2200 гр в 33+4. пуснахме микробиология, кръв и урина и сега ще чакам резултати. Пулсът му не надвиши 164 (само за момент беше толкова, де), контракции на матката - цъ. Много беше смешен малкият как се опитваше да махне залепените сензори, изобщо не му хареса да има нещо на корема ми (той и на ФМ рита ехографа) Simple Smile Та бая се вълнуваше, но акушерката каза, че често се случва преди да свикнат дребосъците. Общо-взето съм доволна, само да излезе чиста и микробиологията, ще е супер. Следващ преглед на 23-ти.
За запис на тонове инстуркцията ми е да ходя наядена, изпила към литър вода и да си нося нещо сладко, за да го събудим в случай, че го хванем заспал. Запис веднъж седмично.

# 678
  • Мнения: 1 014
Спрях се на чувалче за сън, че даже и поръчах есенно зимно и сега се чудя дали не трябваше да взема пролетно есенно, че все пак да го ползва повече време.. а и вкъщи май не е чак толкова студено 😐 вие какво взехте за спане?

# 679
  • Мнения: 54
Връщам се и аз днес от тонове и преглед - бебка е 2.5 кг в 33+6, добре си я гледам 😀 АГ каза че “малка няма да се роди” и да внимавам с яденето. Правих обременяване с глюкоза и всичко е наред, не съм и качила много, та малко ме очуди с този коментар…
А иначе е застанала в правилната поза и ме рита с краката право в ребрата ❤

# 680
  • Мнения: 306
Привет, аз бях със зверска кашлица преди 2-3 седмици - дори имам остатъчна кашлица, аз пиех студал и ми помогна.Аз бях и с температура и пиех панадол … С бебето всичко е наред, и аз мислих ме го тормозя, но той си е добре.
Много са гадни тези вируси, на колкото и да иска човек да се ограничи - няма как .
Бързо оздравяване ♥

Момичета, аз я втасях. Изведнъж ми се появи кашлица. Не знам дали моя мъж донесе нещо от офиса или дето в събота се видяхме с приятели ама.. Ходих на лекар, изписаха ми таблетки за смучене. Ама се притеснявям с тая кашлица, че ми се свива корема като кашлям. Отделно снощи имах Бракстън Хикс контракция, която си ме болеше Head Band

# 681
  • Мнения: 111
Ох, това с кашлицата е гадно. Аз като се разболях скоро, пиех Стодал простуда и кашлица. Мисля, че той ми помогна. Повече чайче с лимон, гледах да не прекалявам с меда обаче. Бързо оздравяване!

# 682
  • София
  • Мнения: 8 593
Аз ще видя д-р Патрикова колко ще го измери нашия след 3 дни, че днес позата му беше "както си иска", по думите на док Simple Smile
Чувалче имам едно 2,5 тог на Angel baby и едно друго, което сестра ми купи някъде от немско и не пише колко тог е, но на мен ми прилича на по-спарващо от моето. Angel baby тяхното са си го написали, че е за темература до 22 градуса, така че предполагам няма да е прекалено - ние спим на 19 сега, с бебе не вярвам да издържим на повече от 22. А по усет ми прилича много наедновремешен юрган - не е вата, която да прегрява или спарва бебока; пък и нали уж angel babу имат опит точно с чувалчетата...разчитам, че знаят какво пишат Simple Smile

ПП. Питах за подуването след секцио - док каза, че няма такова нещо.

# 683
  • Мнения: X
ако спите на топло пролетно есенно е по ок ,ние понеже оятото спим на климатик пз купувам малко по дебели Simple Smile
 
Спрях се на чувалче за сън, че даже и поръчах есенно зимно и сега се чудя дали не трябваше да взема пролетно есенно, че все пак да го ползва повече време.. а и вкъщи май не е чак толкова студено 😐 вие какво взехте за спане?

# 684
  • Мнения: 1 014
Не сме фенове на спането в собствен сос, да 😁 значи зимното е таман.

За кашлицата препоръчвам сироп Гринтус. На мен много ми помогна

# 685
  • Мнения: 3 640
Пусках аз кръвни изследвания..
Малко повече от 2 седмици след вливката Феринжект, феритинът е 220 при горна граница 150. Предполагам ще спадне малко, но се надявам да нямаме нужда от втора вливка. Желязото е в референтни стойности вече. Това, което ме изненада обаче е Б12.
Точно преди 1 месец беше 340, а сега е 700. 😀🫣 Но Ковачев ми даде две неща да пия за него.
Ще му ги пращам да видя какво ще каже, но чакам само една фолиева киселина не е излязла.

# 686
  • Мнения: X
в12 ти е супер Simple Smile даже може още малко , но сигурно са ти и завишени ако приемаш, иначе феритина ще спадне 2 и малко седмици е рано Simple Smile

# 687
  • Мнения: 224
най-сетне излезе загубената микробиоллогия - светнах с кандида албиканс, но пише - рядко?!?! wtf.. и от къде това, идея си нямам..
Коя от вас се оплакваше от същото, че не помня 🤔 ще трябва да му ходя сега на крака на проследяващия, защото той на вайбър не отговаря 🤬

# 688
  • Мнения: X
звънни му по телефона . Бременните просто са склонни към гъбари .Превръзки , бельо . Аз за тва си сменям гащите по 4 пъти дневно и пак няма гаранция че нямам , сега си я чакам

# 689
  • Мнения: 224
Бочи, този е... както и да е. Тъй или иначе в четв съм на тонове при АГ-то, която ще изражда, най-много тя да изпише

Общи условия

Активация на акаунт