?Въпроси всякакви за СО? 2024

  • 225 663
  • 6 406
  •   5
Отговори
# 90
  • Мнения: 471
Намирисва ми на поредната история за имоти,иначе (ама аз не съм такава).
Изтъква във всеки коментар,че не е видяла майчина грижа,обаче много обичала майка си...
Сакън ,да не й развалят (репутацията) пред майката,че наследство ще види през крив макарон.
Ако нямам задна мисъл слабо ще ме вълнува какво говорят за мен!

# 91
  • Мнения: 9 958
Ситуацията може да се обясни буквално с няколко изречения. Посочваш фактите. Останалите детайли и тълкувания - допълнително. Например:
1. Майка ми и баща ми са се разделили, когато съм била на… месеца/години.
2. Майка ми не е имала капацитет да се грижи за мен и ме е оставила на родителите си.
3. Опитах се да намеря път към нея, когато бях в гимназията.
4. Сестра ми е по-малка/голяма и е отгледана от … (не став ясно).
5. Имотът, който е спорен е собственост на …,. Леля ми и сестра ми смятат, че той е причината да търся контакт с майка ми.

Иначе, както казах вече всичко е миш-маш, гарниран с щипка репутация.

# 92
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Пренареди си приоритетите, разбери и преживей, че майка ти не е нормална майка и ще ти е много по-лесно да ги игнорираш. Това, в което си се фиксирала, а именно обичта на майка си, няма никакъв смисъл да се стремиш. Щом до сега не си я получила, надали ще промениш положението сега. Наистина ти е трудна ситуацията, но не заради имота. Ще трябва да намериш начин да преодолееш отхвърлянето от майка си. Остави сестра ти и леля ти, за теб ще е най-добре

# 93
  • Мнения: 14 171
За сестра ти, ти си конкуренция. В случая за имота. Вероятно тя и лелята натискат майка ти да припише имота на сестра ти, за да нямаш ти никакъв дял. Майка ти не е пожелала толкова години да те види, както и баща ти, защо мислиш, че сега си й мила? Не искам да те засегна, но тази жена ти е толкова близка, колкото съм ти и аз. А сестра ти, добре или зле, е отгледана от нея и между двете има някаква връзка. Сестра ти винаги ще е на първо място за нея, за теб ако й е пукало, щеше да те отглежда и нямаше да вярва на чутото. А дали вярва или не, това е повод да се отърве от теб. Виждаш ли, много си лоша, не желая да общувам с теб. Зарежи ги и си живей живота, не се унижавай. Тези хора не са ти семейство. Дано баба ти и дядо ти са още живи и здрави, дръж се за тях и си поеми живота в ръце, като забравиш за майка ти и сестра ти, както те са те забравили.

# 94
  • Мнения: 1 274
Защо да не си търси имота жената? Като не е гледана от майката, сега и имота си ли да подари? Напротив. Още повече би трябвало да и се полага, след като родителите и не са си изпълнили задълженията.

# 95
  • Мнения: 14 171
И как ще си го търси? При жива майка, тя наследство ще дири. Ако реши майка й може фиктивно да го продаде и анонимната пак няма да получи нищо. Даже като се е явила официално в живота им, ги е подсетила, че е наследник на имота. И сега ще имат време да "вземат мерки".

# 96
  • Мнения: 21 771
Най вероятно точно така се е получило. Желанието на Анонимна да се сближи с майка си, макар и късно, те го тълкуват като заплаха за имота.

Не виждам изход, освен пряко да общува с майка си и  да отрича всички клевети, пък ако майка и избира да вярва на тях, тогава не знам.

# 97
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Защо да не си търси имота жената? Като не е гледана от майката, сега и имота си ли да подари? Напротив. Още повече би трябвало да и се полага, след като родителите и не са си изпълнили задълженията.
Защото обещание според някого за приписване на този имот, съвсем не е като да е на крачка от придобиването му. И на този етап, авторката няма право да търси каквото и да е. Майка ѝ може да направи с него каквото си пожелае, ако е единствен собственик. Предполагам, че самата тя прави интриги с имота, защото иначе от къде на сестрата ще ѝ набито в главата, че имота ще се приписва на авторката, а на нея ще ѝ се обяснява, че сестра ѝ и леля ѝ ѝ рушат репутацията? Майката е свързващото звено и, ако съм разбрала правилно казуса от обърканите обяснения на авторката, майката стои зад всички интриги

# 98
  • Мнения: 3 591
Аз не бих се бутала там където не ме искат.
Майка ти не те е гледала изобщо, а ти имот чакаш от нея. Прочети го и виж само колко нелепо звучи.

# 99
  • София
  • Мнения: 35 332
Анонимна, кажи на майка си, че искаш връзка с нея и нищо повече. Ако те разбере правилно и се съгласи, то си имай връзката и моментите с нея и изобщо да ти пука на пампалеята за сестра и леля.
Бий им хикса и помоли майка си да не ги споменава пред теб.

Относно репутацията ти - тя трябва да говори за теб, а не другите да я определят.

# 100
  • Мнения: X
Намирисва ми на поредната история за имоти,иначе (ама аз не съм такава).
Изтъква във всеки коментар,че не е видяла майчина грижа,обаче много обичала майка си...
Сакън ,да не й развалят (репутацията) пред майката,че наследство ще види през крив макарон.
Ако нямам задна мисъл слабо ще ме вълнува какво говорят за мен!
quote]


Последна редакция: пт, 05 яну 2024, 18:34 от Анонимен

# 101
  • Мнения: 471
Анонимен  Не аз съм писала казус за имот,така че няма как да съм аз,а само и единствено вие !

Опитвате да представите нещата по друг начин,но определено и вие не сте по-различна от тях.

# 102
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Нали беше започнало заради това, че  майка ти искала да го припише на теб?

# 103
  • Мнения: 21 771
Намирисва ми на поредната история за имоти,иначе (ама аз не съм такава).
Изтъква във всеки коментар,че не е видяла майчина грижа,обаче много обичала майка си...
Сакън ,да не й развалят (репутацията) пред майката,че наследство ще види през крив макарон.
Ако нямам задна мисъл слабо ще ме вълнува какво говорят за мен!


Не знам на какво Ви намирисва, но това сте Вие - не аз.
И как ще си го търси? При жива майка, тя наследство ще дири. Ако реши майка й може фиктивно да го продаде и анонимната пак няма да получи нищо. Даже като се е явила официално в живота им, ги е подсетила, че е наследник на имота. И сега ще имат време да "вземат мерки".
Да го продава, даже ако го припише сега на другата, още по-добре. Май всичко започна, когато на шега пред двете казах, че може да си отида да живея там, ако ме изгонят от къщи.

Защо си казала такова нещо? Като знаеш, че е чувствителна тема. Не звучи като много уместна шега

# 104
  • Мнения: X
Намирисва ми на поредната история за имоти,иначе (ама аз не съм такава).
Изтъква във всеки коментар,че не е видяла майчина грижа,обаче много обичала майка си...
Сакън ,да не й развалят (репутацията) пред майката,че наследство ще види през крив макарон.
Ако нямам задна мисъл слабо ще ме вълнува какво говорят за мен!


Не знам на какво Ви намирисва, но това сте Вие - не аз.
И как ще си го търси? При жива майка, тя наследство ще дири. Ако реши майка й може фиктивно да го продаде и анонимната пак няма да получи нищо. Даже като се е явила официално в живота им, ги е подсетила, че е наследник на имота. И сега ще имат време да "вземат мерки".
Да го продава, даже ако го припише сега на другата, още по-добре. Май всичко започна, когато на шега пред двете казах, че може да си отида да живея там, ако ме изгонят от къщи.

Защо си казала такова нещо? Като знаеш, че е чувствителна тема. Не звучи като много уместна шега
Преди това не ми се струваше чувствителна темата. Стана чувствителна тема след това.

Последна редакция: пт, 05 яну 2024, 18:23 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт