Въпроси за Пощенска Банка

  • 1 010
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 204
Пощенска банка имат потенциално най-добрата кешбек програма към днешна дата от българските банки. Затова отварям тази тема ако някой ги ползва да сподели информация при какви суми става рентабилна програмата им с каква карта. Те предлагат редица кредитни карти с различни параметри повечето от които участват в MyRewards програмата, която дава точки за всяко плащане. Един лев похарчен се равнява на между 0.4 и 4 точки и след това тези точки могат да се обменят за пари до максимум 1000 лева на година(надхвърления обем се прехвърля за следваща година). Например 43200 точки се обръщат в 500 лева. Самите карти имат такси за откриване и поддръжка в обхват 35 - 169лв. Вижда се, че програмата не е насочена за всеки, колкото по-големи суми се превъртат годишно по-изгодно става, което е нормално за банка да търси богати клиенти но кога си струва и кога не и с коя карта?

# 1
  • Melmak
  • Мнения: 2 989
Интересна е наистина темата. Кредитната ми консултантка ми предлагаше такава карта, аз обаче не исках да се занимавам тогава и я отказах. Тя самата даже ми каза, че ползва много и трупа кешбек. Съответно искаше и тя да аплайне за нова с по-добри условия. Не знам какви са им точно условията, за да получиш по- добра. Трябва да взема да разуча, като имам време..

# 2
  • София
  • Мнения: 11 987
Зa 2023 прехвърлих 1000 лв от бонус точки. Вече е нова година и имам още за прехвърляне.
Годишната такса за картата ми е 169 лв.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 204
Зa 2023 прехвърлих 1000 лв от бонус точки. Вече е нова година и имам още за прехвърляне.
Годишната такса за картата ми е 169 лв.
С тази карта получавате по 2 точки когато плащате през терминал на Пощенска нали? Но случва ли се често да има в магазина точно такъв терминал? Колко пари трябва да минат средно през картата за да се стигне 1000 лева бонуса? По-малко трябва да е от 86 000лв понеже някои от плащанията носят повече точки.

Последна редакция: ср, 03 яну 2024, 17:34 от atom3

# 4
  • София
  • Мнения: 11 987
Никога не съм обръщала внимания кой терминал колко точки носи.
Когато знам, че има терминал на Пощенска банка, изисквам да платя на него.
Нямам представа колко точно плащания имам за година. Но е факт, че със сегашната карта успявам да постигна 1000 лв. кешбек (Mastercard World Premium). Преди това ползвах обикновена Виза, с нея това не бе възможно за мен. Но пак кешбекът бе значително повече от годишната такса.

# 5
  • Мнения: 711
Отговорът на въпроса е лесен, ако знаеш приблизително колко би изхарчила през годината. Тогава на база на информацията от сайта на банката ще сметнеш кешбека, който можеш да сравниш с таксата на КК и да получиш чистата сума.

Общи условия

Активация на акаунт