Опитвали ли сте кърмата си?

  • 4 213
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте мами, много ми  е интересно дали сте опитвали кърмата си ? Вчера мъжо ме изненада с желание да си хапне и аз се видях в чудо  #Crazyне бях сигурна как точно да реагирам и затова го нахоках за по-сигурно Simple Smile Но днес като се замислих на спокойствие идеята не ми се видя толкова абсурдна какво толкова newsm78
Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 254
Защо не. Човекът е любознателен. И аз съм близвала - като прясно мляко е и съвсем леко сладни.
А пък майка ми ми е казвала да опитвам всичко, което давам на детето.  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Преди време имаше точно такава тема, но не мога да я открия.
На въпроса - аз лично не съм я опитвала и не бих опитала, по принцип мразя мляко, та може би заради това.  Wink А мъжът ми е опитвал и каза, че била странна на вкус.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Да, опитвали сме я - и аз и мъжа ми. И на двамата не ни хареса, но Дани си я обичаше много

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 11:56 от Lady Charm

# 4
  • София
  • Мнения: 3 611
Аз съм я опитвала първия път с баткото и не ми хареса особено,а мъж ми не е споделял,но мисля че и на него не му е кеф ако му попадне в устата Mr. GreenСега не съм,но едва ли е по-различна на вкус Peace

# 5
Да и много ми хареса  Wink, леко сладни и може би бебетата затова я обожават

# 6
  • Мнения: 203
Аз не съм, някак си ми се струва гадно да опитам собствената си кърма  Embarassed. Обаче мъжът ми е опитвал и то от цицата  Shocked  Embarassed, каза, че  му харесва.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 775
Аз съм опитвала, нали трябва да знам какво давам на бебо. Сравнявах я с АМ и разбрах, защо детето не го иска. Кърмата беше много по- хубава.  newsm10 smile3521

# 8
  • Мнения: 385
Подкрепям мнението, че всичко, което бебето яде, трябва да се пробва! И аз, и съпругът ми сме пробвали!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 567
Да, пробвала съм я. Доста сладни и може би затова на мен много ми хареса. Даже се майтапих, че на гостите ще предлагам кафето с кърма вместо със сметана. Е не съм го направила...все още  Laughing

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Аз,не съм си я опитвала,а съпруга ми не е изявявал подобни мераци Peace!

# 11
  • Мнения: 3 423
опитвала съм-не ми хареса Joy

# 12
  • Мнения: 54
Да сладка е но с странен вкус

# 13
  • Мнения: 3 205
Сладникавоужасна е на вкус, но адаптираното мляко, което съм опитвала (Нутрилон), е още по-ужасяващо.

# 14
  • Мнения: 372
аз съм я опитвала, в нач. като се изцеждах си я събирах и с кафе или какао си я изпивах, не виждам никакъв проблем, дали ще е краве мляко или мое производство. Mr. Green

# 15
  • Мнения: 689
Аз опитах от любопитство, а мъжът ми категорично отказа  Naughty - каза, че му изглежда гадно.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 671
Нека пробва човека, щом иска. Моят изпитва погнуса май от такава идея  Rolling Eyes
А иначе аз съм я пробвала като пръсне някъде - сладникава, нищо кой знае колко хубаво, нито противно... важното е, че бебо й е върл фен  Laughing

# 17
  • Мнения: 267
Супер! И ние с мъжо ще пробваме и ще докладвам! развеселихте ме честно казано с някои от постингите, благодаря за което Hug

# 18
  • Мнения: 2 381
И двамата сме опитвали.Понякога прибавям по малко в кафето на мъжО Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 118
Абсолютно  Simple Smile! И от любопитство и от чувството, че всичко, което давам на бебка се пробва. Но виж мъжът ми не ще и да чуе  Laughing.

# 20
  • Мнения: 1 735
Опитвали сме и двамата. Мъжът ми направо от извора.  Flutter
И на двамата ни хареса.
Мъжът ми казва обаче, че има огромна разлика във вкуса на изцедена кърма и такава,направо от кранчето, за което си има и обяснение.
В крайна сметка сподели, че тази от "тенджерата" е много ,ама несравнимо много по-вкусна.
Не можах да проверя! newsm78 Може би след някоя друга година, ще мога???  hahaha  Joy
Ето я и другата тема.

# 21
  • Мнения: 999
И двамата сме я опитвали, аз даже няколко пъти, капчиците които потичаха на беба от устичката .Първият път като я опитах имаше много гаден вкус, даже се зачудих Мими как си я хапва, но по късно се светнах че бях яла бобец и затова този в гаден вкус.

# 22
  • Мнения: 153
и ние сме я опитвали и двамата-не ни хареса

# 23
  • Мнения: 1 432
Опитвали сме и двама, по скоро аз опитах мъж ми пи.........но от 4а6а ,за6тото не можа да засу4е  Joy ..........На него му харесва ,аз не съм по млякото  Blush

# 24
  • Мнения: 313
Всички мъже в къщи искат от кърмата Laughing Аз ги базикам да се наредят на опашка като бебо е с предимство hahaha Аз съм я опитвала и има вкус на мляко със захар.

# 25
  • Мнения: 1 440
В началото ми беше много странно, но водена от принципа, че малката няма да яде нещо гадно я пробвах...Първо беше блудкава, но в последствие свикнах с вкуса и сега като остане малко в шишето не го хвърлям, а го консумирам Crazy И за да не е съвсем шокиращо понякога я смесвам с прясно мляко и така си пия кафето Party Мисля, че вскусът си е уникален, но не бих пила нечия чужда кърма в никакъв случай Naughty

# 26
  • Мнения: 259
Естествено, че я опитах!
Даже честичко я пробвам...

А и все пак  - давам на бебето...

# 27
  • Мнения: 326
Да и то двамата със съпруга ми,  все пак я давам на малката не мога да не я опитам.

# 28
  • Мнения: 1 101
За почти 2 години кърмене все още не съм я опитвала. С мъжа ми сме се шегували поне той да я опита, но и той не проявява интерес  Wink

# 29
  • Мнения: 1 272
Да, опитвала съм я и мъжът ми я е опитвал. Не виждам нищо неестествено в това. Та ние от крава мляко пием, та нашето си мляко да не пробваме. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 1 735
Да, опитвала съм я и мъжът ми я е опитвал. Не виждам нищо неестествено в това. Та ние от крава мляко пием, та нашето си мляко да не пробваме. Simple Smile

Много на място!!!   bouquet

Наистина, как не ни е гнус да пием млякото на разни други създания?
А нашето, човешкото да не смеем...

# 31
  • Мнения: 679
И аз да се вредя в отбора на опитвалите  Mr. Green - освен това че сладни, друго не мога да кажа, но в никакъв случай не мие било гадно.

# 32
  • Мнения: 119
Тати я е опитвал - той всичко иска да пробва... Аз я проверявам редовно как е на вкус и забелязах, че се променя. По едно време даже беше станала много близка до вкуса на АМ, но вече немога да си спомня какво бях хапвала тогава... А иначе е предимно сладникава, понякога леко блудкава...

# 33
  • Мнения: 281
 Момичета, аз не само съм я опитвала, но  в началото като имах много си слагах млекце  в кафето, правех си и  маски на лицето. Кърмата е невероятен елексир! Може би не всеки ще ме разбере, но е така!  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 267
Iva 7, я сподели как действа тази маска? Joy Ще взема да я пусна във форума красива мама Joy

# 35
  • Мнения: 5 026
 Опитвала съм я-все пак да знам какво давам на бебо  Wink Мъжът ми категорично отказва  Naughty

# 36
  • Мнения: 59
сладникава или безвкусна и аз не знам,но таткото каза,че ако държа щял да я опита,но май тайно се надявал да кажа не.

# 37
  • Мнения: 324
Опитвала съм я и аз и мъжо. Сладни, не е лоша.  Laughing

# 38
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз опитах и кърмата и от коластрата Mr. Green На милото още не му е минавала тази идея, но ако реши да пробва ще му предоставя с кеф централата Joy

# 39
  • Мнения: 276
На мен ми харесва -малко сладка,но мъжът ми човешко нещял Sick

# 40
  • Мнения: 3 478
Не съм, мляко попринцип не обичам, но незнам дали заради това не я пробвах. Мъжо не пожела да я свърши тази работа, само малката си знае как е била  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 660
Та ние от крава мляко пием, та нашето си мляко да не пробваме. Simple Smile

Абе ние и месо от теле ядем, ама от човек скоро не смятам да пробвам  Naughty

Да, опитвам всичко, което му слагам в устата. Мени се на вкус, коластрата беше божествена, наподобяваше крем-карамел, после стана по-блудкава, сутрин е като захаросана вода, вечер наподобява разтопен сладолед или еклеров крем... Laughing Остатъци задължително се изпиват - и без друго съм на безмлечна диета заради алергиите му, всяка трошка калций трябва да се пести  Mr. Green

Но от друга жена не бих пробвала. И не знам дали бих му дала newsm78 Може би проблемът все пак си е психологически...

# 42
  • Мнения: 281
Iva 7, я сподели как действа тази маска? Joy Ще взема да я пусна във форума красива мама Joy
Udy,  грехота беше да изхвърля това което изцедя, след като накърмя бебчо. Сутрин, обед и вечер си почиствах лицето, а като я оставиш малко по-дълго си става като маска. Кърмата има изключително ценен състав - действа стягащо, тонизиращо и най-вече подхранващо, има и избелващ ефект. Поне при мен се отрази така. Съжалявам,че вече го няма това изобилие, едва стига за едно хранене и не мога да продължа!  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 1 735
Момичета, аз не само съм я опитвала, но  в началото като имах много си слагах млекце  в кафето, правех си и  маски на лицето. Кърмата е невероятен елексир! Може би не всеки ще ме разбере, но е така!  Heart Eyes

Абсолютно те разбирам! Направо си е амброзия!!  Party
Който не го разбира губи  много.  Peace

Та ние от крава мляко пием, та нашето си мляко да не пробваме. Simple Smile

Абе ние и месо от теле ядем, ама от човек скоро не смятам да пробвам  Naughty

Да, опитвам всичко, което му слагам в устата. Мени се на вкус, коластрата беше божествена, наподобяваше крем-карамел, после стана по-блудкава, сутрин е като захаросана вода, вечер наподобява разтопен сладолед или еклеров крем... Laughing Остатъци задължително се изпиват - и без друго съм на безмлечна диета заради алергиите му, всяка трошка калций трябва да се пести  Mr. Green

Но от друга жена не бих пробвала. И не знам дали бих му дала newsm78 Може би проблемът все пак си е психологически...

Добре де ,телетата като пият краве мляко да не би да ядат телешко случайно?  Rolling Eyes

# 44
естествено,че съм я опитвала.Пия си кафенце-мафенце с нея.На големия ми син му давам с какао-особено сега с тоя гриплИзобщо не намирам нещо гнусно в товал

# 45
  • Мнения: 281
естествено,че съм я опитвала.Пия си кафенце-мафенце с нея.На големия ми син му давам с какао-особено сега с тоя гриплИзобщо не намирам нещо гнусно в товал

 Peace Hug

# 46
# 47
  • София
  • Мнения: 1 775
Между другото вкусът на кърмата се променя в зависимост от това, какво си яла преди това.
 Joy На мъжа ми не давам, да е ял навремето smile3534. Той и не иска, човека.

# 48
  • Мнения: 6 623
Да и ми е гадничка.

# 49
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Да. Много сладка. Сигурно,защото ям много сладко. Опитах се да пробутам на баткото, но не я хареса, а той на ден си изпива литър мляко. Тати не пожела да опита.

# 50
И аз я опитах един път.Малко е странна на вкус . Grinning

# 51
  • Мнения: 865
Аз не съм, някак си ми се струва гадно да опитам собствената си кърма  Embarassed

# 52
  • София
  • Мнения: 7 097
Опитвала съм, да, за разлика от мъжа ми, който отказа категорично... Naughty Май не ми хареса особено...

# 53
  • Мнения: 1 104
Аз не съм я опитвала, съпруга ми също. Но от любопитство ще я пробвам при следващото кърмене.

# 54
  • Мнения: 942
Опитвала съм я-все пак да знам какво давам на бебо  Wink Мъжът ми категорично отказва  Naughty
PeaceИ аз така Simple Smile

# 55
  • Мнения: 256
да опитвала съм я най блиска е до хуманата на вкис са я докарали е разбира се че няма по ценно от кърмата Peace

# 56
  • Мнения: 2 784
Опитвала съм я и в кафе съм я слагала, и на котета съм я давала (старата вече негодна размразена кърма). Малко блудкава беше, но не ми е било гадно в никакъв случай. Коластрата наистина беше много вкусна, като кондензирано мляко. Blush

# 57
  • Мнения: 2 282
Коластрата наистина беше много вкусна, като кондензирано мляко. Blush
Е, виж коластрата немах шанс да опитам, то май едва прокапваше тогава...  А кърмата, естествено, че съм я опитвала. И да знам какво пие детето, и в кафето (с каката спестявах от мляко, а бебето е алергично към кравето мляко, та това беше единствената добавка в кафето). Няма нищо лошо и мъжете да опитват Simple Smile Моя обаче няма никакъв мерак, веднъж по време на секс се изненада неприятно  hahaha не от вкуса, ами от неочакваната поява.

# 58
  • Мнения: 8 242
И аз съм опитвала, и мъжа ми - дори ми служеше за помпа около седмица - отидохме на море (Тони нямаше 2 месеца) и като шурнаха едни реки от кърма  Crazy Помпата не я бях взела, а се започна едно запушване и бучки, ужас  ooooh! Дребния ревеше и се давеше от силните струйки.. Ама с помощта на тати се оправихме  Joy

# 59
  • Мнения: 5 393
Опитвала съм я,да.Сладка.Мъжа ми отказа. Mr. Green

# 60
  • Мнения: 385
Даааа, съпругът ми си я слагаше в кафето вместо сметана! Laughing

# 61
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
да, сладка е Laughing
АМ обаче, не съм опитвала

# 62
  • София
  • Мнения: 2 688
Като Ивайла беше бебе и цедях чат пат за някакви цели хич не ми харесваше миризмата и така и не опитах. Но преди 2 седмици, докато бях без нея едно денонощие си изцедих в една чашка малко за облекчение и го пробвах - видя ми се точно като мляко със захар.
Един приятел я пробваше директно от жена си.

# 63
  • Мнения: 439
Радвай се, че изявява желание.Аз моя съм го бъзикала- ама, не ще. Аз лично съм я опитвала.

# 64
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Не разбира се. Не съм я опитвала разбира се.Гнус ме е

# 65
  • Мнения: 385
Не разбира се. Не съм я опитвала разбира се.Гнус ме е
А детето ти гнус ли го е? Извинявй стана ми смешно! Laughing

# 66
  • София
  • Мнения: 1 481
Да, опитах я, сладка е. И мъжът също я опита- много му хареса  Grinning

# 67
Да...още в началото, когато я дадох за първи път на сина си, защото аз опитвам всичко, когато му давам...и съпруга ми я е опитвал и казва, че му харесва...като млякото била, само дето е по - блага... Laughing

# 68
  • София
  • Мнения: 44 186
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119947.0;topicseen

ето ти една тема за мъжете и кърмата Wink
да аз съм си я опитвала - вкусна е, сладка е, разбирам защо на бебчо му харесваше. Няма нищо лошо. После опитвах всички каши и пюрета. Да знам какво давам на детето Simple Smile

# 69
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Не разбира се. Не съм я опитвала разбира се.Гнус ме е
А детето ти гнус ли го е? Извинявй стана ми смешно! Laughing

Явно не я гнус щом я яде 1г.и 2м. Даже много и харесва. Но едното с другото няма нищо общо.

# 70
  • Мнения: 1 427
Опитвала съм, да. Каша с кърма обаче, не чиста кърма. Ами, хареса ми, но не повторих. Rolling Eyes На мъжът ми му се нрави повече, той хапва от време на време... Mr. Green

# 71
  • Мнения: 339
Пробвах  Simple Smile
Ама при мен въобще нямаше съмнение като видях няколко капчици...
Сладка и вкусна е  Wink

# 72
  • Мнения: 2 807
Моята пък е много сладка - и аз, и мъжО сме на това мнение  Blush

# 73
  • Мнения: 3 886
Аз не ама мъж да и каза че ми била сладка Flutter Blush

# 74
  • Мнения: 182
Разбира се Party опитвам всичко, което давам на бебока Laughing

# 75
  • Мнения: 988
Разбира се Party опитвам всичко, което давам на бебока Laughing

Абсолютно!  Peace

Не ми беше вкусна обаче. Сладка е, ама някак прекалено - пробвах първите месеци да слагам в кафето, но ми ставаше лошо...

накарахте ме да се замисля, вкусът сто на сто се е променил, та ще пробвам пак - любопитно ми е  Grinning

# 76
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Опитвала съм я, но не бих се изхранвала с това нещо  Mr. Green Мъжът ми опита, но с леко присвити устни, не е фен на тая манджа и той  Laughing

# 77
  • Мнения: 2 159
хаха не съм я опитвла, но не съм чувала на някой освен на бебетата да му харесва Mr. Green

# 78
  • Мнения: 531
От бебешка възраст още мразя прясно мляко, но моето ми хареса, и на дъщеря ми и хареса-забравило детето вкуса му LaughingКак не съм се сетила да и предлагам с какао!Но то от малкия звяр не остава-той е пристрастен.

# 79
  • Мнения: 8 917
Да - опитвам всичко, което давам на детето си - в т.ч. и кърма.

# 80
  • Мнения: 226
О да, опитвала съм я, но мъжа не иска и да чуе за това! На мен ми прилича малко на козе мляко

# 81
  • София
  • Мнения: 1 941
Тц, не съм

# 82
  • Мнения: 631
да моята си е много вкусна и сладка

# 83
  • Мнения: 1 328
Mоята пък има вкус на бита сметана, много ми харесва Simple Smile

# 84
  • Мнения: 463
Опитвала съм я, но не бих се изхранвала с това нещо  Mr. Green Мъжът ми опита, но с леко присвити устни, не е фен на тая манджа и той  Laughing
И ние така.

# 85
  • Мнения: 1 288
опитвала съм. беше сладка и с мирис на ванилия  Grinning

# 86
  • Мнения: 9 487
Да опитвали сме я всички Mr. Green, най-вече беб.
Не е лоша на вкус, очаквах че ще сладни но не чак толкова.
А най-странна ми беше коластрата-оранжева, все едно портокалов сок с мляко, мислех че и тя е бяла като млякото Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт