Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №5

  • 8 101
  • 277
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 11 734
Да де, ама въпросът ти беше:
До коя стена не може да се постави плътно и защо?
А не - "Защо трябва да се оставят 5 см, а не 2 см?" ...
Но явно вече си разбрала, че не трябва да се поставя пералнята плътно до стената.

Скрит текст:
В указанието пише, че "Мястото, където монтирате пералната машина, трябва да бъде поне 40 мм по-широко и 20 мм по-дълбоко от нейните размери" - т.е. тези 2 см отстояние са минимумът. Тъй като слим моделите се ползват обикновено под кухненски плотове, в шкафове или в ниши, в които вентилацията е допълнително ограничена, не е добре отстоянията да са оставени на технологичния минимум, а е желателно да се добави някой друг сантиметър за нормална циркулация на въздуха. Отделно пък и това, че пералнята от вибрациите може да се поизмести. Ако я сложим на минималното разстояние, ще трябва едва ли не след всяка центрофуга да мерим дали не се е приближила до стената.

Тези схеми по-надолу не разбирам защо си ги качила и въобще какво общо имат с казуса.
Не можеш да казваш на хората "минимум 5", защото това не е задължително.  Има хора, на които всеки сантиметър им е ценен. Който не си е нивелирал пералнята, да си я нивелира, а не да я оставя да се блъска в стената.
Много остроумно. Благодаря, че ме просвети, не знаех за тези неща Smirk
Капакът на пералните играе роля и на дистанционер към задната стена.

# 196
  • Мнения: 3 152
Не можеш да казваш на хората "минимум 5", защото това не е задължително.  Има хора, на които всеки сантиметър им е ценен ...
Силно ме надценяваш и подценяваш "хората". Нито аз съм такава инфлуенсърка, че като кажа "5 см" и всички хора да тръгнат да си местят пералните, нито хората са толкова ограничени, че да не могат да преценят къде да си сложат пералните. Всеки сам си решава от коя информация да се ползва и от коя - не.

# 197
  • Мнения: 878
Здравейте!
Моля за малко инфо.
Скоро си купих комбинирана пералня със сушилня. Нямала съм до сега такава ,все още е опакована и утре ,ще бъде монтирана.
Четох доста мнения по възможност да не се пуска програма която да пере и суши ,а да са отделно.
Въпросът ми е коя програма за сушене ползвате най-често за сушене?
Ще прегледам довечера инструкциите и програмите ,но ще ми бъде полезно да споделите вие коя използвате най-често.
Моите програми са тези ,снимката е от нета.
Благодаря предварително!

# 198
  • Мнения: 11 734
Каквато програма използваш за пране, такава и за сушене. Според материите.
Бухам всичко накуп при сушенето не става.

# 199
  • Мнения: 878
Каквато програма използваш за пране, такава и за сушене. Според материите.
Бухам всичко накуп при сушенето не става.
Благодаря ти!

# 200
  • Мнения: 1 104
Ако перете някакви по ежедневни дрехи и анцузи и т.н. Според мен не е проблем да се пуснат автоматично след прането да суши. Ако има нещо по-специално трябва да се извади. Тениски, ризи стават на боклук.
Хавлии, пижами и бельо може автоматично.
Чаршафи каквото и да ги правите все са намачкани особенно в комбинирана.

# 201
  • Мнения: 11 734
Да, за чаршафите е така. Даже не е желателно по-малки неща да се сушат с тях, защото се завират в тях на топки и понякога не съхнат.

# 202
  • Мнения: 1 104
Да, чаршафите задължително сами, ако искате да имат горе долу приличен вид. Joy

# 203
  • Мнения: 11 734
Да, чаршафите задължително сами, ако искате да имат горе долу приличен вид. Joy
Дали не изпусна едно “в”  😂😂😂🤣🤣🤣

# 204
  • Мнения: 1 447
Здравейте! С АЕГ комбинирана с контейнер за мъх съм. Проблемът ми настъпва, когато навътре към тръбата се задръсти с мъх (почиствам контейнера след всяко сушене, но с времето се събира и отзад. Въпросът ми е как най-лесно почиствате това място. Аз имам стена на около 30 см пред чекмеджето и няма как да пъхна дълга пръчка примерно. Купих си специално една дълга тел за почистване на тоалетни Joy но и с нея не става добре. Единственият начин е с прахосмукачка, но пък тръбата не влиза там...

# 205
  • Мнения: 41 339
Здравейте! С АЕГ комбинирана с контейнер за мъх съм. Проблемът ми настъпва, когато навътре към тръбата се задръсти с мъх (почиствам контейнера след всяко сушене, но с времето се събира и отзад. Въпросът ми е как най-лесно почиствате това място. Аз имам стена на около 30 см пред чекмеджето и няма как да пъхна дълга пръчка примерно. Купих си специално една дълга тел за почистване на тоалетни Joy но и с нея не става добре. Единственият начин е с прахосмукачка, но пък тръбата не влиза там...

https://www.emag.bg/gyvkav-nakrajnik-za-tesni-prostranstva-bosch … lfc/pd/DRV2Q5MBM/

Но внимателно да не се наранят ламелите.

И едно мое емпирично наблюдение - понякога пускам нещо почти сухо ей така, за всеки случай. И после гледам в касетата  "изплюта" топка мъх от съвсем други дрехи, останал от преди. Моето обяснение е, че в маркуча се залепват влажни мъхове и когато изсъхнат по-лесно се издухват. И затова ако след ден-два почивка пуснете за половин час сушилнята без никакви дрехи, има голям шанс да извади такива стари налепи.

# 206
  • Мнения: 11 734
Аз 2 пъти съм отваряла горния капак (два броя са-металният и един пластмасов под него. качвах снимки тук: https://bg-mam.ma/p/1618272/47468055 ) и съм вадила мъхове от въздуховода/"тръбата". Тя представлява едно почти Г-образно гумено коляно, което на чупката си е гофрирано (точно 2 гънки са), предполагам, за да е по-еластично и да поема вибрации. Е точно на тези 2 гънки се задържа мъх.
Последния път, като я отварях, извадих и бялото преходниче, което свързва въздуховода и филтъра за мъхове. Почистих, но не върнах преходничето, а сложих филтъра за мъхове, за да я излъжа да работи, и я пуснах да суши за 20 мин. така както си е отворена. Изкара още мръсотии.
Не  е сложно отварянето. Просто трябва да се внимава с датчика, който е монтиран върху вътрешния пластмасов капак. Първо се освобождава той и после самият капак.
Естествено, уредът се изключа от електричеството докато се бърника. От водата не е нужно.

# 207
  • Мнения: 1 447
Много благодаря за съветите! След последното вадене на огромна топка мъх точно от тоя маркуч с 300 зора, суши като звяр. А преди това ги изкарваше мокри, като след пране с никакво сушене. Сега реших да попитам предварително.
П.П. Вижте какво намерих:
https://www.temu.com/bg/1-%D0%B1%D1%80-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8% … ssn_id=yimyp6l5bi

# 208
  • Мнения: 11 734
С това, обаче, ще трябва да внимаваш в смисъл, че трябва да си пуснала прахосмукачката да дърпа на максимална мощност, преди да сложиш накрайника във въздуховода. Пиша това, защото се опасявам, че ако има мокър мъх, може да го набуташ по-навътре.

# 209
  • Мнения: 1 447
С това, обаче, ще трябва да внимаваш в смисъл, че трябва да си пуснала прахосмукачката да дърпа на максимална мощност, преди да сложиш накрайника във въздуховода. Пиша това, защото се опасявам, че ако има мокър мъх, може да го набуташ по-навътре.
А то, преди всичко, с мокър мъх стават белите май.

Общи условия

Активация на акаунт