Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №5

  • 7 298
  • 261
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 626
Много хубав въпрос и полезен.
Никога не ги затварям-вътре има вода и гадости се въдят лесно. Даже, като ме няма повече дни, изваждам от мястото му чекмеджето на пералнята.

# 46
  • Мнения: 3 312
Много хубав въпрос и полезен.
Никога не ги затварям-вътре има вода и гадости се въдят лесно. Даже, като ме няма повече дни, изваждам от мястото му чекмеджето на пералнята.
Селската я оставям леко отворена, обаче пък за там се притеснявам да не влезе някое насекомо да се засели и да реши, че съм му я оставила за къща Simple Smile
Като се прибера след месец-два, намирам я някой паяк, я щурчета, я калинки. Щурците и калинките не смея да ги моря с препарати, жал ми е, само ги призовавам да си излизат, ама кой ме чува.
Градската я отварям при отсъствие, ама ако съм в къщи и не е ползвана ден, я затварям, защото ми пречи вратичката. На другия ден пак я оставям отворена, защото я ползвам.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Оставям я отворена след като само съм прала без да суша. След сушилня никога не я оставям отворена. Никога не ми е миришела на лошо както съм чела някои потребителки.

# 48
  • Мнения: 3 312
Абе, и на мен не ми е миришело, дори и от старата почти 30-годишна пенсионирана пералня, но така съм чувала, така и правя. След сушене с комбито пускам почистваща програма за мъхчета, така че пак е мокра.   

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Здравейте. Налага ми се да купя пералня със сушилня за малък апартамент, който ще се отдава под наем. Вкъщи съм с Миле, отделни уреди. Гледах, гледах и се изгубих в марките. Трябва ми нещо ,което да е здраво, лесно да се поддържа и чисти от мъховете. Естествено не на цената на Миле и Бош.
Моля за препоръки. Благодаря предварително.

# 50
  • Мнения: 11 626
Какво значи да се чисти от мъховете?

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Ами Миле има филтър ,който чистя след всяко пране. Мъхът е сух и лесно го махам с ръка, после с накрайника на прахосмукачката и е готово. Моя приятелка има Смег- там всичко е мокро и по-трудно се почиства. Затова предполагам ,че и комбинираните имат такъв филтър.

# 52
  • Мнения: 11 626
Ами Миле има филтър ,който чистя след всяко пране. Мъхът е сух и лесно го махам с ръка, после с накрайника на прахосмукачката и е готово. Моя приятелка има Смег- там всичко е мокро и по-трудно се почиства. Затова предполагам ,че и комбинираните имат такъв филтър.
Не, нямат. Имат само няколко модела на АЕГ и Електролукс, които са над 2000 лв.
При приятелката мъхът е мокър, защото уредът е със самопочистване най-вероятно.

https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … R98165XE/p/651860
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … W9WN249W/p/657172
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … WR96944B/p/652306

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Ясно. А имате ли идея кой уред е достатъчно издръжлив като за наематели?

# 54
  • Мнения: 11 626
Вижте тази:
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … W7WN369S/p/688393

Зависи как ще я поддържат. По принци това е уред, който е два пъти по-натоварен. Нали е 2 в 1.
Мъховете не се събират и се натрупват в някакво количество. Харчи и доста вода, за да охлажда докато суши, защото не е с термопомпа (само моделите с филтри имат термопомпа). Компромис.
Колкото издържи-толкова.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 527
Ясно. А имате ли идея кой уред е достатъчно издръжлив като за наематели?

Най-издръжливи са обикновените перални без сушене. За моите наематели съм купила такава + сгъваем простор, който могат да си ползват на балкона или в спалнята.

От комбито дрехите излизат не така, както от отделна сушилня, и не е изключено след като платите за „екстрата“ сушене, наемателите изобщо да не я ползват.

# 56
  • Мнения: 40 943
От комбито дрехите излизат не така, както от отделна сушилня, и не е изключено след като платите за „екстрата“ сушене, наемателите изобщо да не я ползват.

О, зависи от комбито до голяма степен. Деветката на АЕГ може и да няма представянето на топ отделна сушилня на Миле, но не отстъпва на повечето отделни сушилни на пазара.
А иначе ще я ползват, защото е голямо удобство, но дали ще се грижат за нея е друг въпрос. Но пък и най-много да я задръстят, а това се "лекува", особено ако е лесно вносима и износима от апартамента.

# 57
  • Мнения: 3 312
От комбито дрехите излизат не така, както от отделна сушилня, и не е изключено след като платите за „екстрата“ сушене, наемателите изобщо да не я ползват.

О, зависи от комбито до голяма степен. Деветката на АЕГ може и да няма представянето на топ отделна сушилня на Миле, но не отстъпва на повечето отделни сушилни на пазара.
А иначе ще я ползват, защото е голямо удобство, но дали ще се грижат за нея е друг въпрос. Но пък и най-много да я задръстят, а това се "лекува", особено ако е лесно вносима и износима от апартамента.
Ох, моето комби тежи близо 87 кг, хич не е лесно за внасяне, изнасяне и монтаж, но е вградено. Затова гледах уж да е читаво, че вероятността от провеждането на тези манипулации скоро след закупуване да я сведа до минимум.
Не знам другите комбита колко тежат, но не вярвам да е голяма разликата. 
Иначе от ползването съм доволна - пера и суша в него дори вълнени палта, писах преди време, да не се повтарям.
Просто трябва да се спазват указанията за подбор на дрехите и програмите и да се почиства от мъхчета с програмата. Аз я пускам след всяко сушене, макар че по упътване трябва да светне индикатор - не го чакам.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 527
Скрит текст:
От комбито дрехите излизат не така, както от отделна сушилня, и не е изключено след като платите за „екстрата“ сушене, наемателите изобщо да не я ползват.

О, зависи от комбито до голяма степен. Деветката на АЕГ може и да няма представянето на топ отделна сушилня на Миле, но не отстъпва на повечето отделни сушилни на пазара.
А иначе ще я ползват, защото е голямо удобство, но дали ще се грижат за нея е друг въпрос. Но пък и най-много да я задръстят, а това се "лекува", особено ако е лесно вносима и износима от апартамента.

Блазе на тези наематели, които ще „уцелят десетката“ с деветката на АЕГ за 2700+ лева Simple Smile

# 59
  • Мнения: 40 943
То ще се отрази на цената на наема.

Общи условия

Активация на акаунт