Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №5

  • 7 298
  • 261
  •   2
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 16 199
Това се чисти от мрежичките на филтъра със стара четка за зъби под течаща вода. Гледах как го прави майстора, след като успях да задръстя големия гъбест филтър на моята сушилня Miele.

# 31
  • Мнения: 11 626
Това се чисти от мрежичките на филтъра със стара четка за зъби под течаща вода. Гледах как го прави майстора, след като успях да задръстя големия гъбест филтър на моята сушилня Miele.
Да, така е. А преди време една потребителка показа как мрежичката се чисти с каша за ръце и наистина добре става. Беше ѝ го показал човек, който ремонтирал нейната сушилня.

# 32
  • Мнения: 40 943
И при мен не излиза, но с времето се натрупва малко по видимите през отвора ребра. Почиствам ги като внимателно изчоплям набитите пухове с клечка (шиш за печене) и една фина четка за зъби (огъната под 90 градуса с нагряване) и после прахсмучене с дългия гъвкав накрайник.
И от време на време ми се случва да суша бели неща, които по принцип почти не пускат мъх, а да намеря в касетката топка черни мъхове. Явно събирани и после издухани като са изсъхнали.

# 33
  • Мнения: 110
Това се чисти от мрежичките на филтъра със стара четка за зъби под течаща вода. Гледах как го прави майстора, след като успях да задръстя големия гъбест филтър на моята сушилня Miele.

Може ли да се мокри филтърът? Винаги съм се изкушавала да го измия, но в книжката пише да се почиства ръчно или ако е необходимо с прахосмукачка. Даже пише Внимание! Не използвайте вода за почистване на филтрите....

# 34
  • Мнения: 11 626
Може, НО трябва наистина да измие хубаво и след това да изсъхне  хубаво. След като е изсъхнал, поглеждате през него към лампата. Трябва да има идеален просвет.
Дупчиците на мрежата са много фини и ако се запушат със сапун и кал, няма суши  добре.

# 35
  • Мнения: 1 990
Следващия път ще ви снимам какво се събира извън филтъра Grin Жалко че, не снимах вчера преди чистенето, да се хванете за главата Sweat Smile

# 36
  • Мнения: 11 626
Щом е много, викни сервиз.

# 37
# 38
  • Асеновград
  • Мнения: 513
На хартия изглежда добре за тези пари . Как го докараха това 8-6 пране и сушене не знам . Нека чуем и други мнения .

# 39
  • София
  • Мнения: 1 527
На хартия изглежда добре за тези пари . Как го докараха това 8-6 пране и сушене не знам . Нека чуем и други мнения .

Докараха го още преди 15 години, в серията Aqualtis. Имах такава, не беше лоша пералнята:

# 40
  • Мнения: 11 626
На хартия изглежда добре, но на практика-не. Те не ги бива в отделните уреди, та какво остава за комби.

# 41
  • Мнения: 1 090
Като обем бяха много големи aqualtis може би колкото сегашната 9 серия AEG, ама как печаха дрехите и миришеше на гума. Имах такава за 1 година 2016-та модела.

# 42
  • Мнения: 17
На хартия изглежда добре за тези пари . Как го докараха това 8-6 пране и сушене не знам . Нека чуем и други мнения .

Комбинацията 8-6 ли е странна?

Знам че се препоръчва Electrolux тук, но от трите модела в Технополис само най-скъпия е наличен. Освен това дръжката на вратата ми се струва, че стърчи и че постоянно ще я закачам докато работя на плота. Коя друга марка/модел е съпоставима с Electrolux като качество/функции/цена?

# 43
  • Мнения: 13 935
Не е по темата, но вие затваряте ли уредите? Аз не, струва ми се, че ще мухляса. Та може да се каже, че винаги дръжката стърчи.

# 44
  • Мнения: 3 312
Не е по темата, но вие затваряте ли уредите? Аз не, струва ми се, че ще мухляса. Та може да се каже, че винаги дръжката стърчи.
Ако ден не ползвам, затварям, но е рядкост да не ползвам.
При мен не само дръжката ще стърчи, ами и вратичка на шкаф, защото е вградена.

Общи условия

Активация на акаунт