Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №5

  • 7 298
  • 261
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 312
Аз редовно ползвам тези кърпички за сушилня и нямам дреха, която да е “лепнела”. За силата на аромата съм съгласна.

За “лепненето” наскоро позната ме открехна на някакъв трик, за който не бях чувала: ако пола или рокля лепне за чорапогащника, да се намаже върху чорапогащника с крем или тоалетно мляко, действало веднага.
Навремето се продаваха аерозолни антистатици, може и сега да има, не съм търсила. Когато нямах, по мое време се ползваше сух сапун и действаше добре.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 206
О, забравих, че мога да накапвам вълнените топки с масла. Май предпочитам този вариант.

# 17
  • Мнения: 11 626
Аз редовно ползвам тези кърпички за сушилня и нямам дреха, която да е “лепнела”. За силата на аромата съм съгласна.

За “лепненето” наскоро позната ме открехна на някакъв трик, за който не бях чувала: ако пола или рокля лепне за чорапогащника, да се намаже върху чорапогащника с крем или тоалетно мляко, действало веднага.
Няма нужда си цапаш чоропогащника. Това купувам аз и съм много доволна:

# 18
  • София
  • Мнения: 16 199
Мерси ☺, на мен не ми се е случвало. Научих за “трика с крема” от бивша съученичка, разправяше как на някакъв семинар се засякла пред мивките в дамската тоалетна с една от презентиращите (явно някаква важна клечка), на която роклята била полепнала по краката. И ѝ казала как да реши проблема с тоалетно мляко (в някои по-шик дамски обществени тоалетни има диспенсъри), а след това с въпросната дама станали първи дружки. Ако не беше ни разказала, никога нямаше да го знам този странен трик. Пък да мажа крем отгоре на чорапогащник - никога.

# 19
  • Мнения: 11 626
Аз това го знаех още по соц-а, когато бях ученичка. Нали ни задължаваха да ходим с поли на училище и така се мацотехме, че като залепне оная ми ти пола отзад 😂
Днес за първи път рекох да засека комбито за колко време ще изпере около 5 кг черни дрехи на 40 градуса. Изпра ги за 1ч и 22 минути, без добавени допълнителни функции.
Даже не успях да почистя всичките шуми и боклуци, които беше довял вятърът в деора.

# 20
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Шарки, не е точно да се маже по чорапогащника, мажат се ръцете и леко се прокарват по бедрата, там, където дрехите лепнат най-често.
В гимназията ползвахме този трик заради мантите, полите обикновено имаха подплата.

Ароматизиращи листчета за сушилня има в ДМ, тяхна марка, стоят до цветоулавящите.

# 21
  • София
  • Мнения: 16 199
Аз не съм го правила никога (божееее, мантата как ли ми е лепнела без да се усетя), дано не ми се налага Simple Smile.

# 22
  • Мнения: 1 990
Здравейте, имам проблем с нашия комбиниран уред AEG, дано можете да помогнете Blush
Поради фабричен недостатък кутията с филтъра на сушилнята
Скрит текст:
не се уплътнява добре и мъхът от дрехите излиза. Периодично отделението се задръства и се чисти, отделно чистя двата филтъра след всяко сушене, но най-вероятно мъховете са навсякъде, защото днес вече дрехите миришат лошо. Мирише от това отделение, не от пералнята или отделението за праха.
Сблъсквали ли сте се с подобно нещо и какво мога да направя? Сега се беше задръстило и насъбрало влага, от която явно мирише, но какво може да се направи? Уредът уж е много уау, а това се оказва огромен недостатък.

# 23
  • Мнения: 11 626
Отворете я отгоре и изчистете черния въздуховод, от който излиза мъхът.
Моята никога не е мирисала. Ей сега ще кача няколко снимки и ще редактирам поста.
Махате металния капак
След него трябва да махнете един пластмасов, който се намира под металния, НО върху пластмасовия капак, под едно малко капаче има датчик с 2 червени жички. Първо трябва да се отвори кутийката на датчика, да се освободи той( вижда се на снимката с червения кабел) и тогава да махнете големия пластмасов капак.  Пластмасовият капак не се дърпа силно и рязко, а се прави внимателно, защото може да има леко залепнала за него изолация от медните тръби Работите при изключено напрежение.


Това бялото, пластмасово между въздуховода и филтъра за мъхове се изважда като се издърпва нагоре

Последна редакция: пт, 12 яну 2024, 18:47 от petiaivanov

# 24
  • Мнения: 1 990
Благодаря, но нашата е в гаранция, дали можем да я отваряме?
Проблемът може би е, че не съм изчистила отделението навреме и от задръстването се е събрала влага и се е вмирисала. Преди месец може би го чистихме, а всеки ден пера, отчитам го като пропуск при тези обстоятелства.
Иначе уредът е на около две години, досега не съм имала проблем с миризма.

# 25
  • Мнения: 11 626
Тогава я пуснете да суши за време празна, за да изсуши залепналия мъх и ако може да изкара част от него. Изваждайте и филтъра, за да може да съхне вътре.
Все пак сложих снимки.

Филтрите за мъхове се чистят след всяко сушене-хем от хигиенна гледна точка/да не се вмирисва, хем да минава въздухът по-лесно и да суши по-бързо.
Това удебеленото не е за Елмайра, а по принцип.

Последна редакция: пт, 12 яну 2024, 18:54 от petiaivanov

# 26
  • при него
  • Мнения: 1 230
Аз този филтър го чистя след всяко сушене. Щом е в гаранция им звънете да идват на ремонт.

# 27
  • Мнения: 11 626
Аз този филтър го чистя след всяко сушене. Щом е в гаранция им звънете да идват на ремонт.
Не е за ремонт. Само ще я оставят без пералня поне седмица, ще я накарат да плаща и ще направят това, което ѝ казах. Ако са внимателни, могат и сами.
Тя може да накисне и измие с препарат филтъра. Само да внимава да не скъса мрежичката.

# 28
  • Мнения: 1 990
Благодаря много за информацията и снимките! Филтрите ги чистя всеки път, в случая имаше обаче и мъх извън въпросната кутия на големия филтър. Също не мисля, че е за ремонт - самият производител казва, че недоброто уплътнение на кутията е дефект на дизайна, тъй че ще се спасяваме с основно почистване по-често май.

# 29
  • Мнения: 11 626
Моля! При мен не излиза мъх в отделението за филтъра, но с времето се натрупва съвсем малко по-фин прах/мъх.

Общи условия

Активация на акаунт