Кафеавтомат – заслужава ли си и какъв да изберем. Тема N⁰4

  • 4 799
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Кисела ли е тази арабика? Преди месец взехме някакво специално, 250 гр в едни чувалчета от зебло. Изобщо не ни хареса. Беше изключително кисело. Ние предпочитаме микс робуста и арабика, може би затова съм ги заобикаляла до сега Лидлските.
Иначе, и ние от Долче густо минахме на автомат. Едно, че вече е много скъпо, друго, че едно по едно ги развалиха всичките вкусове и вече нищо не ни харесваше. Ние пием общо 3-4 кафета на ден и цената, дори на промоция, започна да ни става висока.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 206
Здравейте. Някой има ли мнение за този кафеавтомат:
https://www.technopolis.bg/bg/Kafeavtomati/Kafeavtomat-KRUPS-ESP … EA810570/p/825464
Загледах го заради относително ниската му цена. Уточнявам, че вкъщи пием единствено чисто еспресо, без мляко, захар и т.н. затова екстри в насока различни напитки не ме вълнуват. Бих се радвала да покажете и по-евтини модели, които просто да мелят кафе и примерно да има степени за различно по сила еспресо, бонус е ако имат и опция за гореща вода, не само стиймър.

# 17
  • Мнения: 1 145
Имаме jura E60 която е вече на 6 или 7 години. Заслужава си всяка стотинка от инвестицията, аз също много се колебаех преди да я купим. Също сме минали през Krups капсули, но все се случваше някой недоспал сутрин да пусне машината без вода в резервоара (никакъв напомнящ индикатор нямаше) и после 3-4 капсули заминават пробити на боклука , но не правят кафе, докато сработи помпата. Да не говорим, че без кафе сутрин съм много недоволна, а колко такива сутрини сме имали с крупс машината!

Ние пием само арабика. Преди купувах насипно, от Коста Рика беше най-хубавото (пробвах всякакви), но магазинът се премести и не ми е удобно да купувам вече от тях. Сега взимам лидъското био кафе 100%арабика и съм много доволна.

Показаното по-горе май не съм пробвала, или съм , но не ми е допаднало, не помня вече. Цената на био кафето ми е съвсем приемлива, сравнено с други големи марки. Лаваца например в последните години не съм попадала на хубава. А и те не казват какво е кафето на по-бюджетните опаковки, някакви миксове с робуста вероятно...

# 18
  • Мнения: 1 220
Кисела ли е тази арабика? Преди месец взехме някакво специално, 250 гр в едни чувалчета от зебло. Изобщо не ни хареса. Беше изключително кисело. Ние предпочитаме микс робуста и арабика, може би затова съм ги заобикаляла до сега Лидлските.
Иначе, и ние от Долче густо минахме на автомат. Едно, че вече е много скъпо, друго, че едно по едно ги развалиха всичките вкусове и вече нищо не ни харесваше. Ние пием общо 3-4 кафета на ден и цената, дори на промоция, започна да ни става висока.
Точно това е, дето е в на Amandine поста
Не мисля, че е кисела, не сме усетили.
На нас ни се счупи мелачката малко преди да изтече гаранцията на машината. И като занесохме на ремонт, питаха дали ползваме насипни кафета, че не важала гаранцията така. Ние по принцип никога не сме ползвали де, ама ми стана странно, а и не съм търсила в условията да чета. Та да знаете, ако ви се случи. А иначе си работеше със смляно кафе, даже на мен ми харесва повече, но много се цапа машината.

# 19
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Ще го видя това био кафе, само да избутаме малко наличностите. Аз вземам Лаваца Експерт и особено от Крема и Арома сме много доволни. Хем е силно, хем ароматно, хем средноизпечено. Но не съм го виждала по веригите, вземам го от турския магазин. Иначе, по сайтовете има. Винаги в арабската проблемът ми е бил, че киселее. Дано това не е такова. Обичам ароматно, силно и леко горчиво кафе. Може и да е меко, тоест да не горчи, на да няма кисела жилка.
За Крупс няма много мнения като че ли. И аз го загледах, но в крайна сметка се спряхме на Делонги. Повече мнения имаше в нета и почти без изключение бяха добри. Аз също взех без кана за мляко. Когато ми се допие капучино, си топля и разпенвам млякото ръчно. Не е голяма философия.

# 20
  • Мнения: 216
Здравейте! Имате ли мнение за този кафеавтомат?
https://www.technopolis.bg/bg/Kafeavtomati/Kafeavtomat-KRUPS-EA8 … RENCE%2B/p/825374

# 21
  • Мнения: 3 294
Години наред се пита и се пише едно и също, то няма и нищо ново де.

Може най-общо да се обобщи, че автомата е глезотия и мързеливо правене на напитка.
Като марки най-добре Делонги, защото за цената си са най-добре, а и са най-разпространени и при евентуален проблем ги оправят.
Който иска нещо гръмко да погледне Юра.

Пробвайте различни кафета, а не слушайте кой какво харесал, защото както сами виждате, това че някой е харесал едно, не значи, че ще се хареса от другите.

# 22
  • Мнения: 1 220
Най-мързеливо обаче е капсулата. Само наливаш вода в резервоара. Сега има машини, които работят с всякакви капсули, не говоря за съвместими, само май приставката се сменя. Но темата не е за тях.

# 23
  • Мнения: 8 526
Преди седмица си взехме тази.Винаги ми е харесвала тази марка.Имахме две машини,но с ръкав.После решихме да си купим Гаджа да мели зърна,но на оферта беше Филипс саеко.Не беше лошо кафето,но на гаджа си е топ.За мен е най-добрата кафе машина

# 24
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 443
Самото кафе е по -добре от автомата. Имам с капсули...

# 25
  • София
  • Мнения: 2 271
Кафавтомата ми е делонги магнифика Evo Ecam 290.42 ,изтече гаранцията преди няколко дни и протече.Мъж ми я отвори и намери проблема ,тече от един малак маркуч (😂типично по женски обяснявам)Питането ми е от къде се купуват части?Не искам да я пращам в сервиз за една гумичка.По принцип живея в град в който няма такива сервизи ,не искам с куриер да я пращам ,сама да я занеса не става защото работя по цял ден …..та магазин за части за кафе автомати ме вълнува да препоръчате моля?
Търсих в нета ,но за моя модел нищо не намирам ,има на външен вид като частта която ми трябва ,но не е посочен моя модел за нея.
Пратете ми на ЛС снимка на това, което търсите.
Имам сервиз за кафемашини и мога да Ви съдейспвам с намирането ра части.

# 26
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Капсулите ограничават в избора. На зърна може да се пробват доста повече разновидности кафе.
Ако искаш да изхвърляш екологично, отново си е разправия - събирай, изцеждай, пакетирай, разходи се до пункта, който в малките градове може и да няма. А и цената стана двойна на кафето на зърна.

# 27
  • на пистата
  • Мнения: 5 841
Любимия ми уред вкъщи.Обичам сутрин да ми замирише на прясно смляно кафе и то само с едно копче.Имам Саеко и Филипс.Не ги сменям с никаква друга кафемашина.Пия само Лаваца Роса.

Последна редакция: сб, 06 яну 2024, 19:13 от NaM

# 28
  • Мнения: 8 526
Любимия ми уред вкъщи.Обичам сутрин да ми замирише на прясно смляно кафе и то само с едно копче.Имам Саеко и Филипс.Не ги сменям с никаква друга кафемашина.Пия само Лаваца Роса.
Нашата беше такава, но Гаджа е много по -добра

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 024
Здравейте. Някой има ли мнение за този кафеавтомат:
https://www.technopolis.bg/bg/Kafeavtomati/Kafeavtomat-KRUPS-ESP … EA810570/p/825464
Загледах го заради относително ниската му цена. Уточнявам, че вкъщи пием единствено чисто еспресо, без мляко, захар и т.н. затова екстри в насока различни напитки не ме вълнуват. Бих се радвала да покажете и по-евтини модели, които просто да мелят кафе и примерно да има степени за различно по сила еспресо, бонус е ако имат и опция за гореща вода, не само стиймър.

Диди, Делонги Магнифика, базовия модел:
https://www.emag.bg/kafeavtomat-de-longhi-magnifica-s-1450-w-15- … 2-b/pd/DZBL1HMBM/

Имам го от година, много съм доволна. Кафето вкъщи е толкова добро, че избягвам да пия навън. Всичко външно вече има ужасен вкус Simple Smile
Топла вода също има.

Общи условия

Активация на акаунт