Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 7

  • 7 190
  • 190
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 797
Да попитам, индукционите на Тека, добри ли са?

# 31
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 029
Имам на повече от 10г, чуден! Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 1 527
Да попитам, индукционите на Тека, добри ли са?

Добри са, вижте в темата Индукционни котлони.

# 33
  • Мнения: 746
Здравейте, фурната ми е на няколко месеца,но преди седмица спря да работи вентилатора при режим печене отгоре и отдолу,не се чува , а и по-бавно се изпичат продуктите.Някакъв съвет? Моделът е този:
https://electrosound.bg/furna-za-vgrazhdane-aeg-bpb351160m.html

# 34
  • Мнения: 3 312
Здравейте, фурната ми е на няколко месеца,но преди седмица спря да работи вентилатора при режим печене отгоре и отдолу,не се чува , а и по-бавно се изпичат продуктите.Някакъв съвет? Моделът е този:
https://electrosound.bg/furna-za-vgrazhdane-aeg-bpb351160m.html
Щом е в гаранция, друг съвет освен да се свържеш със сервиза, не виждам какъв може да се даде.  Аз хич нямаше и да чакам седмица да не работи нормално уред, още повече - гаранционен.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Момичета, аз си взех  electrolux eoc6p71x.  Събота и неделя успях вече да я пробвам, но при печенето с пара ми направи впечатление, че като излизаше пара навън (от едни малки дупчици отгоре) и се запоти целият дисплей . Да се притеснявам ли че нещо и има или е нормално за тази функция?

# 36
  • Мнения: 4 678
И аз много се чудя на сегашната мода фурните да се вграждат във висок шкаф без абсорбатор.... дали не излиза много пара, която навлажнява нагоре шкафовете и вътре нещата?
Или на програма "печене" няма такова нещо?!?

# 37
  • Мнения: 3 312
И аз много се чудя на сегашната мода фурните да се вграждат във висок шкаф без абсорбатор.... дали не излиза много пара, която навлажнява нагоре шкафовете и вътре нещата?
Или на програма "печене" няма такова нещо?!?
Много са си добре даже нависоко фурните, не излиза чак кой знае каква пара, че да уврежда шкафовете - все пак излиза много по-малко, не както при продължително готвене на котлон. Аз даже не включвам никога аспиратор, когато отварям фурната. При ръчно миене на чинии с гореща вода излиза много повече и по-продължително време пара, ама чак да включваме аспиратор за това...

# 38
  • Мнения: 372
Момичета, аз си взех  electrolux eoc6p71x.  Събота и неделя успях вече да я пробвам, но при печенето с пара ми направи впечатление, че като излизаше пара навън (от едни малки дупчици отгоре) и се запоти целият дисплей . Да се притеснявам ли че нещо и има или е нормално за тази функция?

Имаме я същата, не съм забелязал да излиза пара при никоя функция! Тези дупки отгоре са за охлаждане на електрониката, и не бива по никакъв начин от там да излиза пара. По скоро тя обаче не излиза от там, погледнете уплътнението, да не би да има някакъв проблем с него, пара ще излиза от всякакви програми, яденето вътре така или иначе отделя влага.

Относно парата от фурните, еми аспиратора е над нашата, днес пекохме тиква, отделя много влага, аспиратор 740 кубика почти не успя да поеме облака пара, така че...!

# 39
  • София
  • Мнения: 1 527
Момичета, аз си взех  electrolux eoc6p71x.  Събота и неделя успях вече да я пробвам, но при печенето с пара ми направи впечатление, че като излизаше пара навън (от едни малки дупчици отгоре) и се запоти целият дисплей . Да се притеснявам ли че нещо и има или е нормално за тази функция?

Не би трябвало да излиза пара оттам. Възможно ли е да са останали капки по контейнера за вода, преди да го приберете? Или да сте сипали повече от предписаното количество?

И аз много се чудя на сегашната мода фурните да се вграждат във висок шкаф без абсорбатор.... дали не излиза много пара, която навлажнява нагоре шкафовете и вътре нещата?
Или на програма "печене" няма такова нещо?!?

Вратата на фурната се затваря плътно и пара няма откъде да излезе, независимо от режима. Навлажняване на шкафовете може да се получи еднократно, при отваряне на вратата. Затова се препоръчва това да става по-рядко. Високото вграждане обаче осигурява по-добра видимост за наблюдаване на ястието, така че и без това по-рядко се налага да отваряш вратата.

Електролукс-ът на Seengirl е специален модел с парогенератор и воден резервоар, който се помества в „горния етаж“ на фурната - онази част, която е над камерата и в която се намират управлението на фурната и охлаждащият вентилатор. Именно той създава въздушния поток, излизащ през въпросните дупчици над вратата и затова първото ми предположение е, че може контейнерът да е бил намокрен. Има и други вероятности, но това трябва да се види на място, от компетентен човек.

Последна редакция: вт, 23 яну 2024, 03:11 от Vilemina

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Ами уж всичко направих както трябва...много странно ми се видя... ще видя да звънна или в магазина или направо в гаранционния сервиз..
Благодаря ви!

# 41
  • София
  • Мнения: 321
Здравейте,
тъй като с фурната ми се случва нещо, което вече трима майстори не могат да разберат и съответно отремонтират се налага да си купя нова.
Четох, че доста харесвана и купувана е следния модел на Бош - HBG5780B0 и съответно в сиво HBA578BS0.
Моля за информация от ползващите я, че ми е особено важно да я има тази функция, дали на диспея се появява брояч от момента, в който е включена фурната и дали той може да се нулира след като фурната достигне зададената температура.
Четох в книжката, че се появява линия на дисплея, но това не мисля, че е достатъчно.
Свикнала съм със сегашната да знам колко време ястието е във фурната от момента на достигане на желаната температура.
Благодаря!

# 42
  • Мнения: 3 312
Аз нещо не разбрах какво се търси за времето на печене на ястието, но тези фурни толкова бързо загряват, че буквално 2-3 минути разлика дори и при поставено в студена фурна ястие, са от значение единствено за фини печива и най-вече бисквити. Аз често си слагам ястието в незагрята фурна (освен ако изрично е важно да е предварително загрята до определена температура) и настройвам таймера, евентуално заради студената фурна прибавям 5 минути. Ако самият съд загрява по-бавно (напр. керамика), просто отпускам 10 минути, за да започне да се пече. Но този резерв е по-скоро за загряването на ястието в съда, отколкото на фурната.  
Фурната просто изключва, когато свърши зададеното време. Има и вариации на ползване на времевите функции,  за всяка има различно означение и трябва да прецениш кой вариант кога да ползваш.

# 43
  • София
  • Мнения: 321
Аз не искам да задавам нито таймер (той започва да отброява наобратно от зададеното предварително време), нито продължилност на готвене, нито да изключва сама фурната след зададено време.
Аз питам дали има брояч, който показва минутите на дисплея -  колко време е минало от началото на готвенето (от момента, в който е достигнала програмираната температура).

# 44
  • Мнения: 3 312
Моите и двете фурни нямат такава опция, а и доколкото проучвах и четох упътванията на доста фурни, когато избирах, не видях нито една, но може да не съм попаднала.   

Общи условия

Активация на акаунт