Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 7

  • 7 190
  • 190
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 40 943
Моята го показва (колко време се пече нещо). На мен ми е много по-полезно от оставащо време след някаква първоначална настройка на време. Може да има и второто, но никога не съм търсила да го настройвам. По-скоро ползвам зададено време на плота, когато варя нещо.

# 46
  • Мнения: 3 312
Моята го показва (колко време се пече нещо). На мен ми е много по-полезно от оставащо време след някаква първоначална настройка на време. Може да има и второто, но никога не съм търсила да го настройвам. По-скоро ползвам зададено време на плота, когато варя нещо.
Карам на стари спомени, но твоята беше Уърпул, нали така?
На Бош сякаш не съм виждала.

# 47
  • София
  • Мнения: 321
Черна станция,
Каква марка и модел е твоята фурна?
Аз съм свикнала с този брояч и затова ми е важно и новата да го има.
Моята е AEG.

# 48
  • Мнения: 40 943
Точно така, и плотът и фурната са Уърлпул и нямам забележки. За непретенциозен потребител като мен са идеални. Е, би могло плотът да е с повече степени, ама преди 6 години ги нямаше много тези с по 17...

# 49
  • Мнения: 13
Аз не искам да задавам нито таймер (той започва да отброява наобратно от зададеното предварително време), нито продължилност на готвене, нито да изключва сама фурната след зададено време.
Аз питам дали има брояч, който показва минутите на дисплея -  колко време е минало от началото на готвенето (от момента, в който е достигнала програмираната температура).
Ползвам въпросната фурна и няма такъв брояч.Има лента отчитаща нивото на загряване,но без цифри.Изпълва се в червено и чрез звуков сигнал съобщава достигане на желаната температура.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 527
Черна станция,
Каква марка и модел е твоята фурна?
Аз съм свикнала с този брояч и затова ми е важно и новата да го има.
Моята е AEG.

Тогава просто си вземете AEG и ще имате брояч.

Ето тази има пиролиза и е на добра цена в момента:

https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … S351161M/p/652313

Тази е с повече екстри, сравнима е с HBA578BS0 и е произведена в Германия, но е по-скъпа:

https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … E558370M/p/652189

И двете имат въпросния брояч.

# 51
  • Мнения: 232
Черна станция,
Каква марка и модел е твоята фурна?
Аз съм свикнала с този брояч и затова ми е важно и новата да го има.
Моята е AEG.

Тогава просто си вземете AEG и ще имате брояч.

Ето тази има пиролиза и е на добра цена в момента:

https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … S351161M/p/652313

Тази е с повече екстри, сравнима е с HBA578BS0 и е произведена в Германия, но е по-скъпа:

https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … E558370M/p/652189

И двете имат въпросния брояч.

Извинявам се за глупавия въпрос, но как разбирате, че даден уред на АЕГ е произведен  в Германия?

# 52
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 029
Принципно пише от къде са на етикета им Wink

# 53
  • София
  • Мнения: 321
MayaE., благодаря Ви за отговора от първа ръка Simple Smile

Vilemina,
Благодаря Ви за предложенията, но по-скоро ще се примиря, че няма да я имам тази функция, тъй като не мисля да купувам повече AEG, още повече с пиролиза.
Точно тя е причината за скапване на фурната.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 527

Извинявам се за глупавия въпрос, но как разбирате, че даден уред на АЕГ е произведен  в Германия?

Вето и Вимакс дават информация къде са произведени уредите, така че проверявам модела на техните сайтове. Понякога в сайтовете на Техномикс и Технополис слагат допълнителен етикет на уреди, които са произведени в Германия.

Това не винаги е така важно, защото при много уреди качеството не страда от това, че са произведени другаде. Специално при фурните АЕГ обаче, случаят не е такъв и дори произведените в Италия модели проявяват склонност да ръждясват.

При Бош почти няма разлика в качеството на изработка на фурните от Германия и Испания. Моделите от Полша и Турция също са с добро качество и надеждност, а рискът от корозия е минимизиран още на етап проектиране.

Vilemina,
Благодаря Ви за предложенията, но по-скоро ще се примиря, че няма да я имам тази функция, тъй като не мисля да купувам повече AEG, още повече с пиролиза.
Точно тя е причината за скапване на фурната.

Моля, няма защо. Аз също нямам брояч но и таймерът ми върши работа. Мисля, че ще свикнете.

А какво ѝ стана на старата фурна?

Последна редакция: ср, 31 яну 2024, 11:43 от Vilemina

# 55
  • София
  • Мнения: 321
Това и е вече второ повреждане.
Първият път за щастие беше в гаранция и подмениха платката. Тогава по време на пиролиза командното табло загря адски много и тя просто спря да работи. Като я отвориха се видя, че пластмасата, покриваща командното табло е изкривена от топлината, даже направо стопена си беше на места.
Сега докато готвех започна да мига дисплея и спря да работи, изписваше грешки ( F908 и F 495). Стоя седмица, две по сервизи - не разбраха какво и е, защото твърдят, че при тях си работи. То и при нас работи, ама когато си иска, даже сега уж дисплея показва, че работи ама вътре във фурната нито лампичка свети, нито започва да се затопля. Уморих да и се моля да заработи, за да си сготвя ястието. И от майстори се уморих - те само пари взимат и накрая двигат рамене.

Редактирам, за да не пускам втори по ред пост:

1. Къде мога да изхвърля такъв голям електроуред като фурната?

2. Моля за мнение за следния модел фурна - BOSCH HBA554EB0

Благодаря!

Последна редакция: ср, 31 яну 2024, 15:06 от MaryLand

# 56
  • София
  • Мнения: 1 527
...

1. Къде мога да изхвърля такъв голям електроуред като фурната?

2. Моля за мнение за следния модел фурна - BOSCH HBA554EB0

Благодаря!

1. Технополис взимат стария уред, когато си купиш нов. Става обаче, когато е с техния транспорт и ги предупредите при поръчката. Другият вариант е с ваш транспорт да я закарате до Технополис - Младост.

Не съм сигурна кои други вериги взимат стария уред, но не са много. Но пък във всеки пункт за вторични суровини ще я вземат за скрап.

2. Фурната е хубава, относително семпла, но има всички основни режими на нагряване. Има каталитични панели отстрани и отзад, съответно за чистене остава само дъното, вратата и около нея, което много хубаво. Минусът е, че след време (може би 10-тина години) тези панели се износват и ръждясват, а подмяна не съм сигурна дали е възможна, защото страничните сякаш са си част от стените на фурната.

По принцип фурната е уред, който има много дълъг живот, за разлика от перални и други, при които има механично натоварване. Действащи фурни на по 25-30 години изобщо не са рядкост и е жалко да се наложи да се изхвърли напълно работещ уред заради ръждясали стени.

При ограничен бюджет, каталитичното почистване е добра опция, но като цяло пиролизата е за предпочитане.

# 57
  • Мнения: 40 943
Значи гледам ги тези цени и се чудя как фурните били семпли??? Моята беше 700 лева и наскоро пак гледах, че е толкова, а на мен си ми е ОК. Нищо не е ръждясало, нищо не се е пробило, справя се прилично като за аматьор като мен, има и пиролиза...
Тези щом са семпли скъпите какво правят, децата от детска градина ли вземат?

Иначе е ясно, че всеки си преценява за какво му се дават пари и за какво не. Като гледам, аз тук май съм от най-даващите за диван, но за фурна ми се свиди...

# 58
  • Мнения: 3 312
Значи гледам ги тези цени и се чудя как фурните били семпли??? Моята беше 700 лева и наскоро пак гледах, че е толкова, а на мен си ми е ОК. Нищо не е ръждясало, нищо не се е пробило, справя се прилично като за аматьор като мен, има и пиролиза...
Тези щом са семпли скъпите какво правят, децата от детска градина ли вземат?

Иначе е ясно, че всеки си преценява за какво му се дават пари и за какво не. Като гледам, аз тук май съм от най-даващите за диван, но за фурна ми се свиди...
И сервират, Черна станция, и сервират Simple Smile
Може би Вилемина има предвид семпла откъм функции и начин на почистване - с каталитични панели.
За мен при всички случаи е за предпочитане с пиролиза.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 527
Значи гледам ги тези цени и се чудя как фурните били семпли??? Моята беше 700 лева и наскоро пак гледах, че е толкова, а на мен си ми е ОК. Нищо не е ръждясало, нищо не се е пробило, справя се прилично като за аматьор като мен, има и пиролиза...

Ами просто „семплостта“ не е пряко свързана с цената. Твоята хич не е семпла и явно причината за по-ниската цена не е свързана с брой функции и екстри, а с други неща, които са въпрос на политика на производителя.

Напълно възможно семпъл уред от една марка да е по-скъп от уред с екстри на друга. Тук обаче не сравняваме марка с марка, а два модела Bosch. HBA554EB0 е семпла в сравнение с повечето други модели на марката, включително с преждеспоменатата от MaryLand Bosch HBG5780B0. Тя е с по-малко функции, няма пиролиза и има само един обикновен часовник с таймер:



HBG5780B0 има повече функции, пиролиза, плавно затваряне на вратата, графичен дисплей с дигитално меню и множество електронни функции като: автоматично предложение за температурата, прецизен температурен контрол, автоматични програми и др.:

Общи условия

Активация на акаунт